второ контролно за начинаещите фотошопки

  • 7 831
  • 168
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 242
Преля ли го някой това чудо. помагайте, че да си лягам Confused

# 16
  • София
  • Мнения: 1 456
Аз чак се олях от преливане.  Mr. Green
Не ми изглежда обаче много реалистично.
Ей сега ще покажа! Не е готова загова не я поствам в сайта за конролните.
Само да ви покажа докъде я докарах аз с преливането.


Бабъл сега видях, че в подписа на Руми /в другата ни тема/ има подобно нещо с рисувани герй и детенце.

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 23:10 от muzka1

# 17
  • Мнения: 1 237
Браво,момичета за ентусиазма и темповете,с които творите!
Това дали ще ви е от помощ да онагледи какъв колаж с анимационни герои трябва да направите.Нещо подобно може би:

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз съм за гласуването и най-вече коментарите, без оценка контролното е безмислено според мен.
Айде отивам да се преливам, да видим... до къде ще я докарам, сега остава само урока да намеря.... бях го чела.....ама мойта глава вече не помни

# 19
  • София
  • Мнения: 7 242
muzka1, добре се е получило Grinning. При мен не става  Sad.
Ilenia, мерси  bouquet

Никки, ето го урока: http://annaanastasova.multiply.com/photos/album/62
А се преливах достатъчно за днес Tired Лека нощ.

# 20
  • Мнения: 2 270
Добро утро момичета.
Виждам,че има и готови работи.
Муцка браво-много сполучливо преливане.
Трудничко е малко контролното,но нали това е целта-да пробвате уроците докато се получат,след това контролно вече всички ще можете да правите огледален образ  и ще вървите все по напред и по наппред.Не се отказвайте.
И аз нямам идея, затова се мъча с огледалното изображение. Обаче не мога да прелея снимките /6 снимка от урока/. "Давате дел от клавиатурата и местите плавно нагоре правоъгълника и давате дел, докато снимките се прелеят плавно". Явно тук бъркам - нищо не се прелива. Пробвах с Del, пробвах и с клавиш Delete, пак не става. Непрекъснато ли трябва да се държи натистан клавиша докато се мести правоъгълника или? Идеи защо не се получава newsm78
Начертаваш си правоъгълника/в зависимост от това,какъв федър си дала-той се закръгла повече.Колкото числото е по голямо толкова повече се закръгля правоъгълника и съответно пикселите които обхваща са по надалеч-от урока за изрязване съм обяснила по подробно с примери за федъра/даваш дилейт от клавиатурата.Пускаш бутона и местиш правоъгълника леко по посока на това което искаш да изтриеш/командата ти трябва да е селекция/пак натискаш дилейт и отново местиш леко правоъгълника докато видиш преливането.Това е основна техника и трябва да я усвоите
ето ви и други уроци за преливането
http://photoshop-bg.com/index.php?nav=read_tut&id=636
ето и един  при който е използвана маска
http://photoshop-bg.com/index.php?nav=read_tut&id=1091
ето и един урок за огледален образ/май по добре са го обяснили от мен/
http://photoshop-bg.com/index.php?nav=read_tut&id=733

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 08:07 от ani69

# 21
  • София
  • Мнения: 7 242
Ани , мерси. С огледалното вече се справям /толкова пъти го правя Tired/, сега започвам да мъча преливането Grinning Имам чувството, че не изтривам на мястото на преливането, а "рисувам" с разсеяно бяло.

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 09:06 от Лекси

# 22
  • Мнения: 804
Ани,аз пък точно това не можах да направя,което обясняваш.
На урока е дадено,че тази правоъгълна селекция се прави на лейъра на оригиналната снимка,а не на копието.И когато се опитам да преместя селекцията нагоре ми показва съобщение,че не може да се извърши местенето,тъй като избраната селекция е празна.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 456
Лекси, кое точно не става! може нещо да малко да ти убягва.
 
Медовинка, селекцията за преливането аз мисля я сложих не върху оригиналната, а върху копието.
Момичета, да не би да пропускате да сложите преди това маска на слоя и затова да не се получава?

Ilenia, много ми харесва колажчето! Благодаря!

# 24
  • Мнения: 804
Муцка,изрично погледнах.На урока е на оригиналната снимка.А на копието си има маска.  Peace
П.П.Всъщност май сте прави.Просто не е упоменато изрично,че след подпъхването на горния слой с около сантиметър,се преминава на слоя с копието и тогава се прави селекцията.  Peace

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Задължително ли е колажът с анимационни герои да е коледен?  newsm78

# 26
  • Мнения: 1 400
Може ли да се включа в контролното Blush? Не съм правила огледален образ още Embarassed

# 27
  • София
  • Мнения: 7 242
Разбира се Mr. Green За нас ще е чест Grinning

# 28
  • София
  • Мнения: 1 456
Ааа....., Вейдър и питаш!Разбира се!  smile3508

# 29
  • София
  • Мнения: 2 035
Ani, кефиш ме тотално като учителка  Hug Поздравявам те за ентусиазма, търпението и подбутването към развитие на начинаещите.
Сега и мен ме подбутваш да направя едно контролно:35: огледален образ досега не съм правила.

Общи условия

Активация на акаунт