мамин проблем моля помогнете!

  • 2 972
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте мамини Мами,
не намерих подходяща темичка където да си пусна въпросчето. Ако модерарските мами решат да я преместят нейде няма да възразявам!
та съвсем новичка съм тук, днес се регистрирах.
Изтормозих се тези дни .
Та ето я историята с мен.
От три месеца бебочкоправим с таткото.
Първият месец минах през ужасни неща, болки страшни, повръщания, докторката след преглед с ехограх каза - не можало да се закрепи бебчето и съм имала нещо като спонтанен аборт.
Вторият месец ми дойде съвсем нормално на 3ти ноември, беше 5 дни и свърши на 7ми.
Цикъла ми е на 28 дни, супер точен преди да започнем бебеправенето.
Този месец направо се съсипах от болки. Започна се от 27ми ноември, болки като при цикъл, но ужасяващо силни в яйчниците, дойде ми през нощта само кафяло и не силно, и свърши на 28ми през нощта. От тогава са 29,30, 1декември, 2-ри,3-ти само болки ниско долу като за цикъл ама няма. Само зърната на гърдите са ми чувствителни и малко болят като ги докосвам.
Днес имам преглед при гинеколог, ще ми взима проба урина за изследване и ще ме гледа на ехограф. Проблема е че съм в чужбина за 1 месец. И ако се окаже че съм бременна незнам какви са процедурите, кога трябва да се ходи на изследване за бактерии, кръвни тестове и така нататъка. Може ли да се изчака до януари когато вече ще съм си в България или е твърде рисковано. Смисъл такъв ако се окаже цветна бременност веднага ли трябва да се реагира?
Ще съм много благодарна ако някой може да ми даде съвет!
Лек и щастлив ден за всички бебеправещи и бебеимащи.
  bouquet

# 1
  • Мнения: 206
По-скоро може би са признаци на бременност? Направи си тест! И в зависимост как се чувстваш, потърси лекарска помощ при нужда! Не мисля че ако всичко е нормално е проблем да изчакаш с първата консултация за след месец! Успех, стискам ти палци и пиши какво се е случило!

# 2
  • Мнения: 268
А защо първо не си направиш обикновен тест за бременност от аптеката?
И няма да ти е излишно да започнеш да пиеш фолиева киселина по 1 на ден, дори да не си бременна се препоръчва при бебеправене (а ако си бременна - задължително!).
В твоя случай не може да се говори за цветна бременност, защото само ти е зацапало. Цветна бременност е състояние, при което си имаш нормален цикъл, а същевременно си бременна. (което при теб не е така).
Успех и дано да има бебче  Peace

# 3
  • Мнения: 1 227
И аз бих те посъветвала да си направиш тест, дано да е положителен

# 4
И аз бих те посъветвала да си направиш тест, дано да е положителен

Момииичетааа имам бебе!!!
Сега се прибрах от доктора, преглежда ме, взеха ми кръв, орина ..
по орината веднага правят с някви джаджи тест и се оказа че нямам инфекция и бактерия
взеха ми кръв за цитоплазмен тест и на 20 декември пак съм на профилактика
иначе съм 3 седмица и за сега всичко изглежда нормално!
Тази вечер като се прибере таткото ще му съобщя новината!!!
леле ..още не мога да повярвам  #Crazy Laughing

# 5
  • Варна
  • Мнения: 730
Честито! Много късмет и спокойствие занапред!

# 6
  • Мнения: 129
Честито!Лека и спокойна бременност ти пожелавам,изпълнена само с положителни мисли!

# 7
  • Мнения: 393
  честито!!!Много се радвам за теб,за бебо,за вас Hug!!!
Дано всичко да  е наред и скоро да гушкаш прекрасно бебе!

# 8
  • Мнения: 2 270
ЧЕСТИТО!  bouquet Hug

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
Честито   bouquet

# 10
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Честитоооо   bouquet
Безкройно много се радвам на всяка новабременна  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 1 227
Честито. Лека и безпроблемна бременност  bouquet

# 12
  • Мнения: 160
Честито  bouquet

# 13
  • Мнения: 712
Честито и от мен!   bouquet

# 14
  • Мнения: 1 540
ЧЕСТИТО! Лека и безпроблемна!   Hug  bouquet

# 15
  • Мнения: 3 675
Честито, лека и безпроблемна и от мен и накрая най-красивото и здраво бебе.  bouquet

# 16
  • Мнения: 41
ЧЕСТИТО И  ЛЕКА БРЕМЕННОСТ  Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 1 248
ЧЕСТИТО!!!  bouquet

# 18
  • Мнения: 400
 HugДано всичко е наред  Grinning

# 19
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Честито!

# 20
  • Мнения: 3 453
Честито!  bouquet

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Честито Hug

# 22
  • Мнения: 1 226
Честито и от мен!Лека и безпроблемна бременност, миличка.  bouquet

# 23
  • Мнения: 2 723
Браво!
Лека и безаварийна   bouquet

# 24
# 25
  • Мнения: 1 612
Голямо честито и от мен!
[/color]

# 26
ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВИ ЗА ПОДКРЕПАКА И ЗА ПОЖЕЛАНИЯТА!
НЕКА ВСИЧКИ ДА СТЕ МНОГО ЗДРАВИ, ТЕЗИ КОИТО ИМАМ БЕБЕНЦА ДА СА ИМ ПОСЛУШНИЧКИ, А ТЕЗИ КОИТО ЧАКАТ - УСПЕХ И ДА НЕ ГУБЯТ ТЪРПЕНИЕ.

При мен за две седмици нещата лека по-лека се променят,
от няколко дни ми се догади.
А мин. седмица бяхме с таткото пак на доктор, че имах силни болки след пишкане - оказа се нормално, матката докосвала пикучният мехур. мааалее голямо докосване, мислех че имам инфекция на тръбите ..
другото което е  .. че съм 71 килограма, демек от както съм бременна не съм качила, но с толкова стартирам бременността. Питах гинеколога трябва ли да правя някаква диета, и той каза само да внимавам да не изяждам 1 кг шоколад на един път и 3 килограма портокали. Каза че било вредно тия работи дето ги пишело в нета. Каза да си хапвам каквото ми се яде умерено, да си пия витамините и фолиевата киселина и че ще се видим след 1 месец пак.
Въъъъх, аз съм много склонна към напълняване ... гледам да се сдържам ама понякога като ми се преяде нещо специално не мога да спя докато не го ям ..
След 3 дни съм си в България, няма да се записвам на друг доктор там, вече си имам тук и съм спокойна ..
Какво мога да спортувам мили мами?

# 27
  • София
  • Мнения: 35 969
Честито Grinning
Лека и безпроблемна бременност   bouquet

Спорт - плуване

# 28
  • Мнения: 400
[b]pipi4ina[/b],не се спускай сега да спортуваш newsm47Изчакай за това като родиш:)А за похапването...уф,много е трудно да се ограничаваш,особено като ти престърже стомаха,ама гледай да наблягаш на плодовете и изобщо-по-разумно хранене:)
Хайде-успех и да се пазиш smile3525

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
ЕЧСТИТО И ОТ МЕН! НАЙ-ЛЕКАТА БРЕМЕННОСТ ТИ ПОЖЕЛАВАМ!  bouquet

# 30
  • Мнения: 57
Честито и от мен пожелавам ти леки 9 месеца и на финала един сладък бебок smile3504

# 31
  • Мнения: 330
Честито!
   Лека бременост и прекрасно бебче ти пожелавам  bouquet

# 32
  • Мнения: 3 453
Гледай да хапваш по-често, но по малко! Ако се храниш през два или три часа, но по малко, няма да качиш рязко килограми!
Спазвай правилото - сладки неща и въглехидрати - само до обяд; вечер хапвай леки храни - кисело мляко, плод, леки меса и т.н
Успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт