Относно стерилизацията на шишетата

  • 19 225
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 23
Синът ми е на  2 месеца и от както се е родил използвам студеният разтвор на Чико за стерилизация на шишетата. Преди седмица обаче ми свърши и си купих  нов също на Чико но в по различна опаковка,когато го отворих в къщи ми направи впечатление че адски мирише на хлорна вар.Оказа се че е менте понеже този вид стерилизатори и таблетките на Чико вече не се внасят ,ЗАРАДИ СЪДЪРЖАЩАТА СЕ В ТЯХ ХИМИЯ.Сега изварявам шишетата в тенджера но стават бели и скърцащи от варовика. Споделете вашите начини за измиване на шишенцата , и мами внимавайте какво купувате .

# 1
  • Мнения: 491
Аз стерилизирам със стерилизатор за микровълнова печка,много съм доволна.Става бързо и лесно.Моят е на Авент,но мисля,че можеш да си вземеш и по обикновен на Бертони,вършат една и съща работа.

# 2
  • Мнения: 1 483
Аз съм ги изварявала,понеже нямах микровълнова преди няколко месеца.

# 3
  • Мнения: 23
А какво представлява този стерилизатор и как се изваряват в микровълновата?

# 4
  • Мнения: 508
А какво представлява този стерилизатор и как се изваряват в микровълновата?
Представлява пластмасова купа ,отгоре има дупка,за да излиза парата.Вътре се поставя решетка-шишетата се нареждат върху решетката, а отдолу под нея се сипва малко вода.По принцип стилиризаторите на бертони  и авент са на същия принцип,на бертони струва около 20лв.,но аз си купих пластмасова купа+ пластмасова решетка за гореща тенджера,пробихме дупка отгоре на капака на купата и готово,върши ми същата работа и е на абсолютно същия принцип.Слагам шишетата,капачките им,биберона вътре пълня с вода,по-малко под решетката, и слагам в микровълновата за 5 мин. Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И аз изварявах в микровълнова,но в иенска тенджера/като шишетата преди това са измити с топла вода и бебешки сапун/.

# 6
  • Мнения: 3 214
Използвах стерилизатора за микровълнова на Чико  Peace

# 7
  • Мнения: 1 193
И аз имах стерилизатор за мв на Чико. Става бързо и много лесно  Peace

# 8
Аз използвах стерилизатор на Чико, но не за микровълнова. Върши много добра работа, защото събира и много други неща-биби, кутийките на бибите, лъжички и др. Недостатък е,че заема място.
До кой месец изварявахте шишетата? Аз  след като навърши 9 мес. престанах.

# 9
  • Мнения: 1 483
Аз използвах стерилизатор на Чико, но не за микровълнова. Върши много добра работа, защото събира и много други неща-биби, кутийките на бибите, лъжички и др. Недостатък е,че заема място.
До кой месец изварявахте шишетата? Аз  след като навърши 9 мес. престанах.

Аз спрях след като навърши 8мес някъде.

# 10
  • Мнения: 161
Аз стерилизирам със стерилизатор за микровълнова печка,много съм доволна.Става бързо и лесно.Моят е на Авент,но мисля,че можеш да си вземеш и по обикновен на Бертони,вършат една и съща работа.

PeaceПо същия начин стерилизирам и аз. Измити предварително с топла вода и сапун / бебешки / шишетата от мляко стерилизирам след всяка употреба, а от сок или вода - веднъж дневно.

# 11
  • Мнения: 1 586
Аз лично също пробвах този разтвор в началото но веднага се отказах заради миризмата и после ги изварявах в минерална вода защото нашата е доста варовита и целите ставаха бели. Peace

# 12
  • Мнения: 814
А какво представлява този стерилизатор и как се изваряват в микровълновата?
 
  Това представлява стерилизатора http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=2900 . Налива се в него 200мл. вода, нареждат се шишетата и бибите и се бута в микровълновата. Моят стерилизатор е на Авент и съм много доволна от него, но ако не ти се дават толкова пари можеш да си вземеш някакъв по евтин, който ще ти върши същата работа Peace

# 13
  • Мнения: 23
Мерси много ,добре че го има този форум. Hug

# 14
  • Мнения: 508
Аз лично също пробвах този разтвор в началото но веднага се отказах заради миризмата и после ги изварявах в минерална вода защото нашата е доста варовита и целите ставаха бели. Peace
Минералната водада не трябва да се вари Naughty

# 15
  • Мнения: 1 586
Аз лично също пробвах този разтвор в началото но веднага се отказах заради миризмата и после ги изварявах в минерална вода защото нашата е доста варовита и целите ставаха бели. Peace
Минералната водада не трябва да се вари Naughty
Той не я пие ,в нея му изварявах шишетата,защото от чешмяната ставаха много бели и освен това първо се консултирах с педиатърката. Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 46 511
Аз ползвах ето този, просто ги слагаш вътре, пускаш микровълновата на 12 мин. го зарязваш  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 262
Аз си купих обикновена дълбока тенджера и метално такова с дупки за варене на зеленчуци на пара и вътре си нареждам шишетата за изваряване, защото не ми се даваха пари за стерилизатор! Стигнах до този вариант когато отидохме за лятото в провинцията и там водата беше варовита, та се видях в чудо!

# 18
  • Мнения: 2 908
Използвах стерилизатор за микровълнова на Авент.Много е удобно и бързо с такива стерилизатори.

# 19
  • Мнения: 508
Аз си купих обикновена дълбока тенджера и метално такова с дупки за варене на зеленчуци на пара и вътре си нареждам шишетата за изваряване, защото не ми се даваха пари за стерилизатор! Стигнах до този вариант когато отидохме за лятото в провинцията и там водата беше варовита, та се видях в чудо!
ок само знам, че и Peace решетката трябва да е пластмасова

# 20
  • Мнения: 417
В началото първия месец и аз изварявах,но шишетата ставаха отвратително бели и миришеха на хлорна вар.След това си купих стерилизатор за микровълнова печка на Авент.Много съм доволна.Стерилизирам за 5 минути и най важното е че не стават бели като при изваряването в тенджера.А за хапчетата една лекарка ми беше дала по едно време едни за стерилизиране Амучита се казваха ако не се лъжа.Направи ми впечатление,че миришат ужасно гадно и шишетата пак ставаха бели от тях.

# 21
  • Мнения: 423
А как стерилизирате бибероните?
аз също имам стерилизатор за микровълнова, но в упътването пишеше да не се стерилизират в него бибероните и тях ги слагам в стерилизиращ разтвор на Чико newsm78

# 22
  • Мнения: 2 908
Бибероните слагам също в стерилизатора за микровълнова-няма им нищо за толкова месеци.

# 23
  • София
  • Мнения: 15 219
А как стерилизирате бибероните?

В стерилизатор за микровълнова.
Ползвах биберони на Авент. Не мръднаха.

# 24
  • Мнения: 4 621
Използвах стерилизатор за микровълнова Peace Подходящ е за всичко и за шишета и биберони и лъжички Peace

# 25
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


    Никога не съм стерилизирала.Както каза и педиарърката, не е хубаво бебетата да се правят стерилни.

# 26
  • Мнения: 15 379
Аз стерилизирам все още. Използвам стерилизатора на Baby Lux за МФ и съм много доволна, а и цената му е супер - 12 левчета, купих го малко преди да родя от Пикадили. Събира всякакви марки шишета, а ако е по-високо някое го слагам легнало отгоре. Всъщност това важи само за физиологичната серия на Чико. Нук, Авент, обикновените Чико си влизат прави без проблем. Събира и биби, чашки, лъжички, кутийката с дозатор за АМ. Тъпча го яко с по 5 шишета, бибите им и пр. и ... направо съм безкрайно доволна!

# 27
  • Мнения: 508


    Никога не съм стерилизирала.Както каза и педиарърката, не е хубаво бебетата да се правят стерилни.
всеки сам решава,но аз мисля че до опр. възраст трябва да се стелиризира

# 28
  • Мнения: 72


    Никога не съм стерилизирала.Както каза и педиарърката, не е хубаво бебетата да се правят стерилни.
всеки сам решава,но аз мисля че до опр. възраст трябва да се стелиризира

 Peace

Бебо е на 8 месеца и все още стерилизирам веднъж дневно. Имам стерилизатор на Авент (не за микровълнова), много съм доволна.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ползвах ето този , но всеки друг стерилизатор или плостмасова купа, йенска тенджера и т.н. би свършил същата работа.

# 30
  • Мнения: 40
Ние пък ползваме стерилизатор за микровълнова на д-р Браун / Bfree /, защото и шишетата са ни такива ,но всичко друго също в него го слагам на 7 мин и готово .

А водата ,която наливаме е от кана Брит / филтрирана чрез активен въглен / просто защото ние пием от такава кана вода и да няма хлор по шишетата.

# 31
  • Мнения: 423
Бибероните слагам също в стерилизатора за микровълнова-няма им нищо за толкова месеци.
В стерилизатор за микровълнова.
Ползвах биберони на Авент. Не мръднаха.
Благодаря!
Пробвах - нищо не им се случи hahaha и сега си спестявам още малко време в и без това претрупания ми от задачки ден Sunglasses

# 32
  • Варна
  • Мнения: 691
и аз смятам да си взема на Avent-дано не сгреша

# 33
  • Мнения: 508
и аз смятам да си взема на Avent-дано не сгреша
Няма да сгрешиш определено;мойте познати всички който го имат са страшно доволни,ако и цената не те притеснява всичко е ок.

# 34
  • Мнения: 71
аз използвам на Бертони http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=1416
Всичко слагам вътре, даже и помпичката за нос. Много съм доволна.
Стерилизирам само по 1 път на ден. Но пък той си има 3 залъгалки и 3 шишета и не ги използвам толкова често.

# 35
  • Мнения: 757
Използвах стерилизатора за микровълнова на Чико  Peace
и аз така поне съм сигурна,че всичко е чистичко

# 36
  • Мнения: 351
Аз от една седмица само измивам със сапун и топла вода!Иначе преди това със разтвора на Чико!Каква химия толкоз страшна като такива разтвори ползват и в болницата....Как така изведнъж решиха че това е вредно като толкова време беше на пазара?! smile3506

# 37
  • Мнения: 802
А какво мислите за студената стерилизация със течността на Чико ?!

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
А какво мислите за студената стерилизация със течността на Чико ?!
В началото бях с такава...защото цедях и давах кърма / за помпата не беше добре да се стерилизира в микровълнова/ на малкия но после когато препратих цеденето си купих стерилизатор.

# 39
  • Мнения: 508
А какво мислите за студената стерилизация със течността на Чико ?!
В началото бях с такава...защото цедях и давах кърма / за помпата не беше добре да се стерилизира в микровълнова/ на малкия но после когато препратих цеденето си купих стерилизатор.
Да и аз в началото използвах ткъв разтвор,но после ми казаха,че след като се извадят шишетата от там трябвало да се изплакват с преварена вода.Тогава това ми отвори двойна работа и не бях сигурна че ще ги изплагвам добре,а миризмата е наистина силна на този препарат.Първоначално купих един на Чоко,който миришеше на лимон ,но второто шише,което купих пак на Чико беше различно и миришеше на хлорна вар или нещо подобно-тогава си направих стелиризатор,много евтино и лесно-обяснила съм пак по-горе.Въпреки, че този на Бертони не е скъп и сигурно е хубав,а за този на Авент съм чувала само суперлативи.

# 40
  • Мнения: 408
аз също използвам стерилизатор на Чико за микровълнова.Имам един въпрос и аз-защо не трябва да се стерилизира с минерална вода Thinking?Защото тук водата е толкова варовита че аз даже не пия чешмяна вода и е отврат ooooh!!И затова изварявам с минерална! Naughty

Общи условия

Активация на акаунт