Относно стерилизацията на шишетата

  • 19 213
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Синът ми е на  2 месеца и от както се е родил използвам студеният разтвор на Чико за стерилизация на шишетата. Преди седмица обаче ми свърши и си купих  нов също на Чико но в по различна опаковка,когато го отворих в къщи ми направи впечатление че адски мирише на хлорна вар.Оказа се че е менте понеже този вид стерилизатори и таблетките на Чико вече не се внасят ,ЗАРАДИ СЪДЪРЖАЩАТА СЕ В ТЯХ ХИМИЯ.Сега изварявам шишетата в тенджера но стават бели и скърцащи от варовика. Споделете вашите начини за измиване на шишенцата , и мами внимавайте какво купувате .

# 1
  • Мнения: 491
Аз стерилизирам със стерилизатор за микровълнова печка,много съм доволна.Става бързо и лесно.Моят е на Авент,но мисля,че можеш да си вземеш и по обикновен на Бертони,вършат една и съща работа.

# 2
  • Мнения: 1 483
Аз съм ги изварявала,понеже нямах микровълнова преди няколко месеца.

# 3
  • Мнения: 23
А какво представлява този стерилизатор и как се изваряват в микровълновата?

# 4
  • Мнения: 508
А какво представлява този стерилизатор и как се изваряват в микровълновата?
Представлява пластмасова купа ,отгоре има дупка,за да излиза парата.Вътре се поставя решетка-шишетата се нареждат върху решетката, а отдолу под нея се сипва малко вода.По принцип стилиризаторите на бертони  и авент са на същия принцип,на бертони струва около 20лв.,но аз си купих пластмасова купа+ пластмасова решетка за гореща тенджера,пробихме дупка отгоре на капака на купата и готово,върши ми същата работа и е на абсолютно същия принцип.Слагам шишетата,капачките им,биберона вътре пълня с вода,по-малко под решетката, и слагам в микровълновата за 5 мин. Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
И аз изварявах в микровълнова,но в иенска тенджера/като шишетата преди това са измити с топла вода и бебешки сапун/.

# 6
  • Мнения: 3 209
Използвах стерилизатора за микровълнова на Чико  Peace

# 7
  • Мнения: 1 193
И аз имах стерилизатор за мв на Чико. Става бързо и много лесно  Peace

# 8
Аз използвах стерилизатор на Чико, но не за микровълнова. Върши много добра работа, защото събира и много други неща-биби, кутийките на бибите, лъжички и др. Недостатък е,че заема място.
До кой месец изварявахте шишетата? Аз  след като навърши 9 мес. престанах.

# 9
  • Мнения: 1 483
Аз използвах стерилизатор на Чико, но не за микровълнова. Върши много добра работа, защото събира и много други неща-биби, кутийките на бибите, лъжички и др. Недостатък е,че заема място.
До кой месец изварявахте шишетата? Аз  след като навърши 9 мес. престанах.

Аз спрях след като навърши 8мес някъде.

# 10
  • Мнения: 161
Аз стерилизирам със стерилизатор за микровълнова печка,много съм доволна.Става бързо и лесно.Моят е на Авент,но мисля,че можеш да си вземеш и по обикновен на Бертони,вършат една и съща работа.

PeaceПо същия начин стерилизирам и аз. Измити предварително с топла вода и сапун / бебешки / шишетата от мляко стерилизирам след всяка употреба, а от сок или вода - веднъж дневно.

# 11
  • Мнения: 1 586
Аз лично също пробвах този разтвор в началото но веднага се отказах заради миризмата и после ги изварявах в минерална вода защото нашата е доста варовита и целите ставаха бели. Peace

# 12
  • Мнения: 814
А какво представлява този стерилизатор и как се изваряват в микровълновата?
 
  Това представлява стерилизатора http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=2900 . Налива се в него 200мл. вода, нареждат се шишетата и бибите и се бута в микровълновата. Моят стерилизатор е на Авент и съм много доволна от него, но ако не ти се дават толкова пари можеш да си вземеш някакъв по евтин, който ще ти върши същата работа Peace

# 13
  • Мнения: 23
Мерси много ,добре че го има този форум. Hug

# 14
  • Мнения: 508
Аз лично също пробвах този разтвор в началото но веднага се отказах заради миризмата и после ги изварявах в минерална вода защото нашата е доста варовита и целите ставаха бели. Peace
Минералната водада не трябва да се вари Naughty

Общи условия

Активация на акаунт