За маслините да питам...

  • 12 638
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
След като са плод защо се пропоръчват в разделното хранене в комбинация с ориз newsm78Там комбинацията между плодове и зеленчуци е забранена.

# 16
  • Мнения: 1 567
Много са полезни наистина. Почти всичко готвя съ зехтин.Свекърва ми изпратин от Гърция един направен от костилките на маслините. Много специфичен вкус има Peace

Тоззи специално не се препоръчва за консумация. Тук го използват само за горене.

# 17
  • Мнения: 27 524
След като са плод защо се пропоръчват в разделното хранене в комбинация с ориз newsm78Там комбинацията между плодове и зеленчуци е забранена.

Всички растения с една костилка са плод. С няколко са зеленчуци, макар че напоследък чета, че краставиците и доматите също се отнасят вече към плодовете. Както и тиквата. Динята, пъпешът... Оризът е въглехидрат. Доколкото знам той е ок и с плодове, и със зеленчуци, така че не виждам какво те притеснява  Thinking

От солта не се дебелее, просто се задържа вода.

Тео, разбира се, аз си разсъждавам и се чудя на глас  Hug Явно е така, щом за диети не ги препоръчват...

# 18
  • Мнения: 1 312
Доматът и тиквата са плод със сигурност.
Краставицата не съм чувала..,мисля,че си е зеленчук.
Костилковото правило сега го научавам,много е интересно.
Иначе оризът зеленчук ли е?
Аз знам,че е въглехидрат и по-скоро към житните или бобови растения се отнася.
Въпреки,че с боб,грах,леща не ми се връзва.
По-скоро житни.
Срам... Embarassed
Като се има предвид,че съм кандидатствала с биология Blush...,че и 5.85 на изпита изкарах Crazy

Общи условия

Активация на акаунт