Театър!

  • 52 252
  • 557
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 799
Също и някой гледал ли е Фенове на Елин Рахнев?
Аз. Но като футболен фен бях разочарована - много вехто, архаичен хумор, нищо общо с настоящето и съвременния футбол. Постановката определено е за съвременници на Гунди и Якимов.
Когато аз ходих (миналата или по-миналата година, не помня точно), бяха закарали отбора на ЦСКА на културно-масова дейност. Е тия момчета въобще не разбраха за какво иде реч  Joy

# 61
  • Мнения: 12
Първо да кажа, че се радвам от факта, че доста хора все още ходят на театър!
Аз съм голяма почитателка на театъра и с интерес изчетох всички мнения за вашите любими пиеси.
Впечетление ми направи, че много от вас са гледали Вражалец, а и новата Благородният испанец. Искам да дам малко информация ..
 Тези пиеси  се играят в София както знаете в Сълза и смях, но всъщност са на частна формация МЕЛПОМЕНА.Сами виждате, че някой от най-добрите български актьори взимат участие в пиесите им, които са предимно комедиини- все пак  това се предпочита от зрителите в момента.
Последната пиеса е Благородният испанец- наистина пореднато много добре направена постановка на театъра. Изключително професионално,а смехът е гарантиран. Препоръчвам на всеки да отиде и види за какво става дума- няма да съжалява.
Също искам да помоля за мненията Ви, тъй като аз  съм страхотна фенка на театралната формация и ми е интересно какво мислят и другите зрители за пиесите и актьорите. Интересно  ми е мнението не толкова за хора като Рачков, Елена Петрова, Любо Нейов и тн, а на младите  като Светлин Стоилов /ролята му е на благородният испанец/и Жанина Дончева/ролята на жената на Рачков/. Съгласете се, всички знаем кой е Рачков и останалите, но трябва да дадем възможност за изява и на по-младите. Ще ми е интересно да прочета мненията за играта им Grinning

Ето и сайта на театъра - със снимки  и подробна информация
www.melpomenatheatre.com

# 62
  • Мнения: 3 622
В петък гледах "Благородният испанец" и много ми хареса. Посмяхме се  Joy
Залата беше пълна.
Препоръчвам го и аз който има възможност да го гледа  Peace

# 63
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
На театър ходих последно през ноември. Гледах Сътресение на Мариус. Този човек е просто уникален... Постановката ме изкефи максимално.
Другата седмица започват Друмевите театрални празници в Шумен. Това е шанс за мен да видя някои от по- изявените режисьори и актьори и се надявам да успея да намеря билети.

# 64
  • София
  • Мнения: 152
Последно гледах "Много шум за нищо" в Армията.
Хубава постановка и невероятни актьори  Peace

# 65
  • Мнения: 5
"Ритъм енд блус"!!!!Горещо го препоръчвам! Peace  bouquet

# 66
  • Мнения: 1 063
"Ритъм енд блус"!!!!Горещо го препоръчвам! Peace  bouquet

Все го оставям за друг път, но е крайно време да го гледам. Дали не заминаха за Франция?

Гледа ли някой  „Валентинов ден” на реж. Явор Гърдев в Театър зад Канала?

„Лазар и Иисус”  с реж. Иван Добчев в театър „Сфумато”, спектакъл, който  имаше пререкания с пловдивският митрополит поради различие  с канона.  Емилиян Станев определя  текста си като  “апокрифен”. С известа доза неувереност препоръчвам, защото  спектакълът е много добър, но Театрална работилница Сфумато е знаково място, за търсещ театър, предвид, че повечето препоръчващи тук, гледат на театъра като на забавление... Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 2
Aз най-накрая гледах "Отело" в Народния театър и бях приятно изненадан. Имаше много добри моменти, а актьорски единствено Владимир Карамазов не беше брилянтен.

# 68
  • Мнения: 1 063
Aз най-накрая гледах "Отело" в Народния театър и бях приятно изненадан. Имаше много добри моменти, а актьорски единствено Владимир Карамазов не беше брилянтен.

Може би е било инцидентно, добре се справяше, когато го гледах преди година.
Най-личният ми спектакъл на Лилия Абаджиева беше "Страданията на младия Вертер" в Театър зад канала, с Димитър Рачков. И "Хамлет" - гостува в Народен театър с Люси Иларионов (чак да му се ненадяваш, че след тази роля/изпълнение ще слезе от сцената). После вече "Жентба" и започна да преповтаря структурата на постановките си - не само колажирането, но и хрумките. Въпреки това, аз бих го характеризирала като 'почерк", в никакъв случай 'изхабяване'.

# 69
  • Мнения: 24

Aз най-накрая гледах "Отело" в Народния театър и бях приятно изненадан. Имаше много добри моменти, а актьорски единствено Владимир Карамазов не беше брилянтен.


Прекрасен е Владо!

# 70
  • Мнения: 2
Не знам, но сцената с убийството на Дездемона е брилянтна. Друго какво ще препоръчате като за край на сезон?

# 71
  • Мнения: 1 063
vockil , щом за теб сезонът завършва, гледай  "Валентинов ден” на реж. Явор Гърдев в Театър зад Канала. Малко кинематографичен спектакъл, но Явор приключи филм наскоро, въпреки че не е това, постмодернизмът отдавна е слял в граници театър и кино. Имаше наскоро и интересна тема в Отворен клас, но чак толкова никой тук не се интересува.
За разлика от другите спектакли на Явор Гърдев, които съм гледала, този ми 'донесе' най-малко, но все пак го препоръчвам.
Текстът е на Ив. Вирипаев, интересен автор (умишлено, защото Вирипаев е реж. на "Еуфория" (2006), никак нелош филм).
 

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 21:21 от Ив

# 72
  • Мнения: 3 491
Здравейте,
Имам едно театрално запитване: знае ли някой дали (и ако да - как?) са популярни на български следните заглавия:
“The Mighty Gents”
“The Gospel at Colonus”.
Благодаря предварително!

# 73
  • Мнения: 1 063
блажка, у нас не са известни тези  текстовете.
The Mighty Gents - „ Могъщите  джентълмени”, буквално заглавието, без да познавам текста (което е изключително важно), но контекста - няколко изречения, е свързан с улични гангстери и т.н.
The Gospel at Colonus  -  "Евангелие в Колон" (погледнах, че има препратка към една от трагедиите на Софокъл "Едип в Колон", в която доколото помня се описваха последните дни на слепия Едип.)

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 21:48 от Ив

# 74
  • Мнения: 3 491
блажка, у нас не са известни тези  текстовете.
The Mighty Gents - „ Могъщите  джентълмени”, буквално заглавието, без да познавам текста (което е изключително важно), но контекста - няколко изречения, е свързан с улични гангстери и т.н.
The Gospel at Colonus  -  "Евангелие в Колон" (погледнах, че има препратка към една от трагедиите на Софокъл "Едип в Колон", в която доколото помня се описваха последните дни на слепия Едип.)

Точно това ме интересуваше - дали заглавията са придобили някаква гражданственост в България, за да знам мога ли да ги използвам на български. Благодаря ти много!

Общи условия

Активация на акаунт