Премахване на нощно хранене и други

  • 2 802
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 362
Никога,ама никога не съм махала каквото и да е ядене,тя си определяше сама храненията.Водех се от нея  Peace

# 31
  • Мнения: 1 215
Честно казано, изкушавала съм се милион пъти да се опитам да махна нощното хранене. Емма се отказа чак когато стана на 2г и 2 месеца- до тогава си искаше все нещо през нощта- я кърма (в началото), я сок по- късно, сухо мляко или чай..... Две години и нещо за мен нощните ставания си бяха ежедневие. Истината е обаче, че когато беше на 2 месеца се опитах да махна нощното хранене и в продължение на две седмици бях станала разногледа. Бутам ли бутам аз този чай (или вода) тя го изпие и пак ревне..... и така до 6 сутринта. Накрая я взех при мен в леглото, дадох и гърда и така мирясахме до годинка и половина.
Та мнението ми е, че си зависи само от теб и от детето а не от свекървата или който и да било друг. Виж как ти и детето се чувствате най- добре и давай смело- няма по- велико нещо от майчиния инстинкт.

# 32
  • София
  • Мнения: 17 592
Когато вече не му беше нужно, сам се отказа. Не съм го тероризирала.
Давам му вит. Д.

# 33
  • Мнения: 2 757
Моля ви сe, от личен опит се убедих, че кърмачетата се будят нощем не само от гляд. Пресен пример - снощи буквално натъпках малката с каша около 100 мл към 8 часа, след което я кърмих. След 2 часа пак я кърмих яко за приспиване - начи към 10 часа. Дадох я да спи при майка ми, тя не знаеше че детето е било кърмено точно преди да легне. И в 11.30 ми я носи че реве и уж била гладна. Казах и че не може да е гладна щото буквално е преяла и си я върнах. Не знам как и колко време и е отнело да я приспи. После в 2 часа пак ми я донесе, пак ревнала. Не вярвам и тогава да била гладна ама не ми се разправяше и я накърмих - тя цица не отказва. После пак се е будила, ама не ми я е носила щото няма логика да е гладна рез 1 час и си я приспивала. В 5.30 решила че вече може да е гладна, а и явно и е по-лесно да ми я даде да я приспя на цица отколкото да я дундурка. И кво излиза - да я храня на всеки час понеже се буди ли? Така правех до скоро ама ми писна и казах край - само веднъж ще яде нощем, и без това е дунда. Буди се по навик, или яде по навик, щото по навик си иска цица или пък я дразни нещо и я буди. Но не вярвам да е гладна, щото през дена си изкарва 4 часа без ядене. След 6 месеца бебетата нямат нужда от нощно хранене - така пише в една книга за бебета. И с вода се отказват, но отнема време и нерви. Водата ако е леко топличка е по-добре щото по-добре залъгва глада. И без вода се отказва, с успокояване, ама пак може да отнеме много дни дори и месец.
А момченцето ми понеже спи с биба и това много ми улеснява живота и ми помага да разбера гладен ли е. Буди се често за биба. Но когато вече и с биба пак не може да заспи значи е гладно и го храня. На практика си яде на 4 часа нощем както и през деня.
Лично аз ако имам само 1 бебе, което се буди 1,2,3 пъти нощем - не ми е проблем и бих си го кърмила и нощем. Но ги имам 2 и двете се будят много често, на едното бутам биба ама друго си иска да го взема да го нося и по възможност цица. Идва ми множко и мисля като навършат 6 месеца да им помогна да ги откажа от нощното ядене, щото и майка ми вече няма да е тук и ще загина. Според мен наистина нямат нужда защото дебелеят много бързо. Уж се родиха недоносени и малки, ама Теди на 5 мес и половина беше 9.3 кила  #Crazy  И понеже расте бързо, а и аз забравям да му давам вит Д редовно и главичката му е още мека
Заявиси в коя държава си и с каква кожа е детето. Тук в Дания на белите деца се дава вит Д ежедневно до 1 год, а на тези с по-тъмна кожа до 2 годишна възраст.

# 34
  • Мнения: 123
кърмя  си и аз детето , като съм правила опити за водичка по нощите, но ефекта беше , на час рев и отново водичка да давам и така цяла нощ Изнервихме се и двамата със сина ми. Започнах да си го кърмя, като продължавам и в момента, като се има предвид , че и рано му запознаха да избиват зъбите( в началото на 4 месец), кърменето ми помогна да го успокоявам от болката в устичката му и така да си почиваме , а не да се изнервяме нощем

# 35
  • Мнения: 589
Аз смятам, че до определена вързаст бебето само диктува ритъма си на хранене - и щом има нужда от нощно хранене, то трябва да му се осигурява.
Някъде към 6-тия месец и най-вече със започването на захранването е време за създаване на редовен хранителен режим.

Не трябва да се бърка обаче нощното хранене с нощното приспиване с мляко - ето това е грешка, която скоро установих, че правя. Малката си е създала рефлекс за заспиване като глътне малко мляко и така цяла нощ ...
Та някъде към 6-тия месец мисля, че трябва да се обърне внимание да не се случва точно това и ако случаят е такъв, да се откаже детето като постепенно се намалява млякото за сметка на водата.

# 36
  • Мнения: 123
Аз смятам, че до определена вързаст бебето само диктува ритъма си на хранене - и щом има нужда от нощно хранене, то трябва да му се осигурява.
Някъде към 6-тия месец и най-вече със започването на захранването е време за създаване на редовен хранителен режим.

Не трябва да се бърка обаче нощното хранене с нощното приспиване с мляко - ето това е грешка, която скоро установих, че правя. Малката си е създала рефлекс за заспиване като глътне малко мляко и така цяла нощ ...
Та някъде към 6-тия месец мисля, че трябва да се обърне внимание да не се случва точно това и ако случаят е такъв, да се откаже детето като постепенно се намалява млякото за сметка на водата.

съгласна съм

# 37
  • Мнения: 9 973
Слушането на свекърви Stop не познавам човек, на който е помогнало. За храненето  през нощта - избор на майката, аз не съм оставяла детето да реве от глад, но пък той и вода не пиеше, така че давах си мляко като започне да плаче. Капките за рахит ги дават зимата профилактично и индивидуална доза според детето. Детето наддава нормално за възрастта си, после ще започне да наддава по малко.
съгласна съм.Ние сега качихме 1.450 кг.,което си е множко за този месец,но продължавам с нощното хранене. Peace

# 38
  • Варна
  • Мнения: 773
ще му даваш да яде естествено, няма да го държиш гладно я. Йоана все още се случва да се буди нощем, давам и мляко защото иначе плаче.

# 39
  • Мнения: 1 121
Това с отказването на нощното хранене е голяма глупост. Какво сега детето да седи гладно, за да може родителите да се наспят ли? Ние още се храним през нощта. Не ми е кеф да се будя, ама детето е по-важното в случая.

Витамин Д не давам. Не е необходим според мен и според педиатъра.

# 40
  • Мнения: 756
тая свекърва проявав някакви садистични наклоности- зящо не я попиташ "защо" да му даваш вода и без такива практика в България - логично , подкрепено от факти обяснение . Аз на моето бебе не давама абсолютно никаква вода и си е ок , обаче направо се стряскамкакво е това наддаване от 1600 на месец - не ме разбирай погрешно започвам дасе притеснявам дали наддаваме правилно около 800-900гр мах на месец . Моля ви кажете ми ако нещо не е наред при мен!

# 41
  • Банкя
  • Мнения: 823
Синът ми от няколко седмици сам се опитва да откаже нощното хранене. Вече много рядко се случва да се събуди през нощта. Вечер се храним към 23:00 часа и сутрин се събужда към 7:00-8:00 часа. Вярно това ни кърмене продължава по-дълго от останалите, но си струва.  Grinning
Това с водата реших преди време да го пробвам, но той изобщо не иска.  Naughty
Като беше на около месец и половина започна да прави по-голяма пауза между две кърмения. За мое "щастие" това беше между 03:00 и 10:00 сутринта. Но след седмица някъде успя да се измести и сега спи по-дълго през нощта.
Но всичко зависи от бебето. Ако му яде, хубаво е да му се дава. Като се засити, то ще заспи и за по-дълго. Wink

# 42
  • Мнения: 96
А моят син пък започна да се храни през ноща от две седмици насам  Shocked.В началото правеше по 6-7 часа паузи без храна , а сега  и 4 не може да устиска.При все , че изсуква по 160 грама преди лягане вечерта(имаме кантар)! Аз не искам да се храни нощно време , защото смятам , че колкото по-голям става толкова по трудно става да го откажа.Имам познати които до 3 годишна ъвзраст си хранят децата през ноща , мисля че не е нормално. Naughty
И моят син направи същото, но се оказа че го е направил точно преди да ми дойде за първи път цикъла.Освен това кантара не винаги показва точно количеството. Така че имай повече доверие в бебо. Щом той иска, особено ако е на кърма, по добре да му се дава. И не гледай другите деца- всяко е само за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт