Как почиствате аспираторите?

  • 3 993
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 734
В миялната-бързо и лесно Laughing

На колко градуса е водата, т.е. на каква програма?

# 16
  • Мнения: 3 219
Стандартната програма за чинии, т.е 55-60 градуса

# 17
  • Мнения: 214
с пароструйка, мъжо го занася в някоя автомивка и грейва като чисто нов филтъра (те са 2 де).

# 18
  • Мнения: 1 483
И ние го караме на пароструйка. newsm10 Бързо,лесно и удобно Wink

# 19
  • Мнения: 649
Напръсквам с обезмаслител, оставям 20-30 мин и после мия в съдомиялната

# 20
  • Мнения: 161
И ние го караме на пароструйка. newsm10 Бързо,лесно и удобно Wink

Страхотна идея е това за пароструйката, не се бях сетила за такъв вариант, но обезателно ще пробвам и така.  bouquet

По тема- моя филтър е метален.
Почиствам го като го накисна в обезмаслител (Меглио) и гореща вода.
След това със подвижния душ и силна струя на водата.

  СТава доста добре, но сигурно не е чак както на пароструйката.
В тези малки метални дупчици все остава по нещо, някъде навътре и е много трудно съвсем да се изчисти и да стане като нов.

А дали се продат резервни такива метални филтри? Някой проверявал ли е че ми хрумна.

Пробвала съм да разглобя филтъра на съставните му части, но не става. Освен металната решетка от вън, навътре има още една мрежичка със сложна оплетка и е много трудно от там да излезне всичката мърсотия.
Следващия път ще го водя на козметик Joy...... т.е. пароструйка...... Laughing Laughing Laughing

# 21
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Относно честотата на почистване имам сигнална лампа, която светва след определен брой включвания на аспиратора.
Но обикновеннно поглеждам и ако има нужда ги пъхам в миялната Mr. Green

# 22
  • Мнения: 162
       идеята за пароструйката е добра. Аз немога да го изчистя идеално само с обезмаслител. Последния път свалих  блясъка на филтъра. Сега е матиран кота алуминий.Ужас. Добре че не се вижда. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт