Януари ще се появим, с радост мама ще дарим!

  • 11 500
  • 284
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 52
Хайде добро утро от мен  Hug
Наспала съм се доооста добре.И ако изкарам така до края ще е супер Peace
Времето си остава кофтарско, но до пролетта има много време така че да не се ядосваме, природата си знае работата.Поне пролетта ще излизаме с бебчетата на разходки, аз така съм се настроила..да връзвам панделки и да слагам рокличк, че незнам Mr. Green
Айде, отивам да си дръпна един сутрешен свеж душ..действа удивително,повярвайте.

# 271
  • Мнения: 393
  Ха добро утро! И за някои като мен-добър ден-от 5 часа съм се разкукала...Вече имам чувство,че ще умра-лягам си в 12 и ставам в 5  Close   И после ходя и да работя #Cussing out Искам да мине този 8ми декември,че поне малко да си отпочина,писва ми да се нервирам за глупости...
  Ох,стига съм се оплаквала рано сутринта.Сега поне ми направиха кафенцето и мога и аз да се запиша преди да пуснете новата тема-избрахте ли я?Мойто бебе май-май е напречно-пипам,пипам-главичка надолу няма,към ребрата също нищо не се напипва,но напряко  е като ..хлебче-даже така си ми и стърчи корема на средата.Движения усещам отляво,към ребрата и малко към средата.Дали се лъжа или просто е напречно разположено?Много обичаме сладките нещо и плодчетата-на моменти се хващам че ям мандарини в унес-към 0.5 кг-ги правя за норматив Mr. GreenНе ни се чисти,не ми се гнезди,с триста мъки си стегнах чантата за болницата,а си спомням миналия път като ме хвана една вечер ентусиазма-глади,подреждай-нареждай и след 2 дни -родих.Много силно чувство беше...Та по този повед какво стана-имаше едно питане ,нещо като за статистиката-кое е по-често преносването с няколко дни или предварителното раждане?
  Морги,дано всичко да е наред с бебчо и утре да имаш с какво да  се похвалиш-само добри новини!!!

# 272
  • Мнения: 30
Добро утро и от мен!
И понеже темата е към своя край, гласувам за ето това предложение на Мари:
Коледни подаръци купуваме и за среща с януарските мъничета жадуваме!
Всички останали ми харесват, но май това е най-актуално. Поздравления за умението да римуваш, Мари!

И аз вчера бях на преглед. Бебечо расте по-голям, но това го установиха още на предишния преглед. Ще се раждаме секцио, но това не ме тревожи особено. В крайна сметка, което е най-добре за бебето и мен, това да е!
Момичета, чували ли сте за това суеверие, че като тръгнете да раждате, не трябва да се обаждате на майките си. Обясняват го с това, че каквото майката мисли и чувства (а в този момент - притеснение и страх), се предава и на дъщерята.  newsm78
Ели, аз чух за това, че като наближи раждането и ставаме големи чистници, но ми се иска бебчо да почака, затова днес предимно ще лежа  Joy .

# 273
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Мда, аз съм чувала, че на никой не се казва, само този, който ще те заведе до болницата да знае. Обаче аз когато раждах Мартина, цял ден обикалях по кафетата и тъй като вечерта трябваше да ме приемат за преносване, обяснявах на всички, че ще раждам вече. Така че, половин Карлово знаеше Mr. Green, че ще раждам, но всичко си мина нормално.
А, забравих-вчера срещнах една колежка, родила момченце преди два месеца, 4800, 52 см, по естествен път! Така че, не винаги е проблем размера на бебето

# 274
  • София
  • Мнения: 6 182
Добро Утро!
Днес тук времето май ще е слънчевичко и приятно - така че ще се поразходим със щерката, дано не ме измори прекалено много.

Това дето никой не трябва да знае, че си тръгнал да раждаш и аз съм го чувала. Даже в една тема тук имаше и допълнения като да си джвакаш изсушена воденичка по пътя и докато раждаш  Joy

Аз все пак си мисля да кажа на майка ми. Все пак ще раждам секцио, това си е операция и ми се ще най-близките ми да ми пожелаят успех, да ги гушна и целуна, пък те да се молят за мен.

# 275
  • Мнения: 51
А то имало и за това ли поверие Wink
Не мога да си представя, че ще тръгна към болницата, без да кажа на наште, освен ако нещата не се развият прекалено бързо по някаква причина и просто да нямам възможност да им звънна, но все пак е малко вероятно, защото ако аз не мога, то мъжът ми, който няма да ражда и няма да е толкова зает, ще им се обади.
Въъпреки че като се замисля, ще им спестя доста напрежение и после само да им кажа, че всичко е наред и имаме бебнце, но ще видим.
Да ви кажа в моя списък за родилното има и термометър, ама тези наште много са го закъсали, ако един термометър не могат да извадят, ама като пишат ще си нося.
Искам да питам Шушони и Silvipl, ако четете, на вас дадоха ли ви списък за родилното и какво пише в него, да сравним малко инфо. Flutter

# 276
  • Мнения: 980
ДОбро утро

хубаво слънчице е пекнало навън, а на мен само ми се лежи и не ми се захваща с нищо, а имам една камара работа на главата ooooh! а и тази сутрин сънувах кошмар  Cry : че имам кръв на гащичките и сега цяла сутрин само се опипвам и проверявам Crazy

а иначе за докторите- ходя на ТРИМА  Shocked Единият ми мери кръвното, килограмите и коремчето, вторият се интерсува къде ми е матката и какво ям, третият ми следи тоновете  Rolling Eyes Вчера бях при втория и ми прогнозира, че ще имам бебка 3600 килца, плацентата ми е "свежа" и бебчо имал хубави тонове  Heart Eyes

и един въпрос
: мене никой не ме е гледал долу. Не трябва ли да ме погледнат и да видят дали нямам разкритие или други признаци на приближаващо раждане? newsm78 ако никой не го направи май ще ходя и на четвърти док  Joy ТЯ си е важна все пак  Wink

Евито, закъсали са го  Stop Преди години лежах в болница и термометъра си беше задължителен. Мериш си темпито всяка сутрин и вечер преди визитация

Предложение: Бебчетата ни станаха три, януари вече наближи

# 277
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Евито, при нас дават, ако не си носиш, но моя доктор още първия път ме посъветва, че по-добре да си нося собствен, че не се знае кой и как го е ползвал
Тедсан, и мен никой не ме е гледал за разкритие, и предишния път така, чак като наближи термина, два-три дни преди това ме гледа

# 278
  • София
  • Мнения: 334
Добро утро! Simple Smile

Най-накрая слънце да видиме! Simple Smile Мн хубав ден на всички! Simple Smile

За 2-градска познавам някои от акушерките, доста мили жени са и  не мисля, че ще ни остават на самотек! Simple Smile Или поне така се надявам! Simple Smile Утре ще отида там да се видя с моята акушерка и тъкмо да видя какво ни трябва за тази болница! Simple Smile Но имам надежди, че там ще мине добре раждането! Simple Smile  Hug

Преди 2 седмици матката ми беше 35, а т.нар. талия 106! Simple Smile Явно сме си в норма с размер плажна топка в шкембито! Simple Smile

Пак ми изписаха и полиженакс + гино-дактарин за гъбите, значи не е мн вреден за нас! Simple Smile

А като знаете, че сте секцио, това не означавали че има медицински показател за това и че секциото веднага минава по Здравна Каса...т.е. не би трябвало да се плаща?! Или се бъркам?! Simple Smile

# 279
  • Мнения: 51
Да всъщност сте прави, особено някои места, като знам къде се слага термометъра, май наистина е по-добре да си нося.
Да Иринка, ако секциото е по лекарско предписания, не трябва да се плаща, освен ако не искаш да си избереш екип.
Tedsan , много е сложна при теб ситуацията, защо така си им разпределиал задълженията, слава Богу мойта докторка е много ориентирана, и всичко това ми се случва на едно място. Абсолютно не сме пропускали нито едно изследване.
Даже вчера бяха подготвили всички документи и ме чакаха, няма нужда аз да ставам справочник, всичко си следят.
Да чукна на дърво, само дето има много пациентки и вместо седл 2 седмици ще ида чак след три следващия път, дано нямам причина да ходя по-рано.

# 280
  • Мнения: 332
Привет  Hug
Мили писателки, човек докато се обърне, и сте изписали 2 теми, направо не успявам да се включа  Mr. Green

И вече си имаме трето бебче  Crazy Честитоооооо на мама Аngie! Да ти е жив и здрав малкия Мартин и много да те радва  Hug

Аз всеки ден ходя да си храня мъжлето с биберонче (в 13 и 16 часа) и съм много щастлива, наддава и е много добре. Такова кротошанче, гласчето не съм му чула. Но ще го видим,  като си го взема в къщи дали е гласовит   Mr. Green Вече сме 1790кг.  Предполагам, че до Коледа ще ни изпишат, ако наддава добре  Peace

Относно термометрите: и на мен ми изискваха за в болницата.

# 281
  • Троян
  • Мнения: 141
И в меят списък за болницата има термометър,но док ми каза че е за бебето.Само че като го купих от аптеката,няма да ви казвам колко боклуци има в кутийката му.Дали ще го стерилизират преди да го ползват.И да попитам за мен ми каза да си носятоалетни принадлежности,дали кърпа за лице и тяло влизат в това число.От други майки раждали тук знам че не е желателно внасянето на много неща отодвън.

# 282
  • Мнения: 85
Лусесита, браво! Направо почнах да ти завиждам, че вече си виждаш детенцето. Аз нямам търпение вече! Има дни в които се чувствам по подута и това ме изнервя. Мен все си ме рита, ужким по-голямо е вече и няма място! И затова малко се съмнявам, че за 2 седмици от 2200 е станало 3 кг. Еми то до 3 януари, ако така расте...Джой го родих 3500. Не вярвам малката да е доста по-едра от него. Пък и както казахте това с мерките е малко относително. За да ми е по-леко си карам на плодове и сокове, че покрай празниците, както досега не съм качила много, така и мога да си удвоя килограмите за по-малко от месец.

Усмихнат ден на всички!   Nature Sunny

П.С
В повечето държавни болници си носиш кърпи. Но си права, че съветват багажът да е по-ограничен.

# 283
  • София
  • Мнения: 56
Добро утро и от мен.
Тедсан -  и аз ходя при двама доктори- и двамата правят почти едно и също, но единият от време на време ми прави кръвни изследвания и ми издаваше болничния. И мен не ме бяха гледали отдолу до предния път, когато докторът се притесни ,че главичката на бебка и много ниско и може да предизвика разкритие. Такова тогава нямаше, но две седмици по-късно т.е вчера решиха че няма нужда да ме преглеждат и сега не знам дали да съм спокойна или и аз като теб да отида на още един доктор. Praynig

За термометър- във Втора Градска това е едно от малкото неща , които искат, може би навсякъде е така.

# 284

Общи условия

Активация на акаунт