Има ли Дядо Коледа?

  • 2 204
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 593
Знаете традицията в детските градини - родителите носят подаръци, после идва актьор в костюм на Дядо Коледа и в разгара на Коледното тържество раздава подаръците.
Когато бях на 4 години, по същия повод, родителите ми ми купиха йоника. След няколко дена Дядо Мраз (по комунистиеско време се казваше Дядо Мраз) трябваше да ми го подари в детската градина. Но за лош късмет, аз видях подаръка, когато родителите ми го опаковаха вкъщи. Не ми позволиха да го пипна и да му се порадвам. Когато след няколко дена получих този подарък в детската градина, не му се зарадвах особено. За мен беше голямо разочарование, просто се изгуби ефекта на изненадата и магията на добрия старец. Е, вярно, никой не ми е казвал, че няма Дядо Мраз, но аз вече знаех.
Сега имам детенце на 2 години и половина. Правя всичко възможно да поддържам тази красива илюзия. Упорито крия подаръка за детската градина. Крия дори опаковачната хартия и панделката. Не искам моето момиче да преживее това, което преживях аз.
Вие как постъпвате с вашите деца?

# 1
  • Мнения: 6 993
Ох, напомни ми как си бях прочела един подарък преди да ми го подарят. Решили нашите, че най-добре ще скрият книгата в библиотеката. Минавам аз, гледам нова книга, непозната корица. Изпапах я. И след 10 дена - туф, коледен подарък  Joy Бях голяма, де, на 10-11 някъде.
Аз вярвам в дядо Коледа Crazy В доброто, което олицетворява, в радостта...В този смисъл. Та ми се иска един ден, когато имам деца, преминаването им в реалността да е също толкова безболезнено колкото за мен...

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В Нашите деца има подобна анкета. Там отговорих.

# 3
  • Мнения: 172
Спомням си как разбрах, че няма Дядо Коледа.
Нощта преди Коледа се събудих, а мама опаковаше подарък, попитах я какво прави, а тя каза, че това е подаръкът за леля и помага на Дядо Коледа. Легнах си умислена. Във входа ни имаше един дядо, който на Коледа се маскираше и обикаляше апартаментите да раздава подаръците на децата. На тази Коледа се беше напил и дойде с неговите си чехли. Така го разпознах и магията изчезна. Бях на 4-5-6 години, не помня точно.
По-късно отново повярвах в Дядо Коледа като олицетворение на доброто и любовта.
Темата ме подсети за едно писмо, може би сте го чели, а може би не. Дано ви хареса.
http://www.ndt1.com/staticpages/index.php/20041223014810785

# 4
  • Мнения: 3 622
Все още успявам да поддържам магията, че Дядо Коледа живее в Лапландия. Четем статии и книги за това, гледаме филми и той е убеден във вярата си. Някой деца му казват, че не съществува, но той им отвръща "Който не вярва на него Дядо Коледа не му носи подаръци"  Grinning

# 5
  • Мнения: 686
Гласувах с трета опция.За мен е важен духът на Коледата,с елхата,коледната украса,костюма на дядо Коледа.Но също и не искам да заблуждавам детето си,че дядо Коледа е един единствен и за една нощ успява да обиколи всички къщи и да даде на всички послушни деца подаръци.Подаръка,купувам аз,като я питам какво иска или я оставям да разгледа в магазина и каквото и направи впечатление.Купувам го ,без нейно присъствие и го прибирам до Коледа.Подарявам и го от името на Мама и Тати(за Коледа).В градината си имат празненство с дядо Коледа,но тя знае,че всъщност Дядо Коледа е преоблечения чичо Митко,който работи в градината.Гледам да запазя коледния дух,но не искам да я лъжа за да не се разочарова!

# 6
  • Мнения: 3 034
Спомням си как разбрах, че няма Дядо Коледа.
Нощта преди Коледа се събудих, а мама опаковаше подарък, попитах я какво прави, а тя каза, че това е подаръкът за леля и помага на Дядо Коледа. Легнах си умислена. Във входа ни имаше един дядо, който на Коледа се маскираше и обикаляше апартаментите да раздава подаръците на децата. На тази Коледа се беше напил и дойде с неговите си чехли. Така го разпознах и магията изчезна. Бях на 4-5-6 години, не помня точно.
По-късно отново повярвах в Дядо Коледа като олицетворение на доброто и любовта.
Темата ме подсети за едно писмо, може би сте го чели, а може би не. Дано ви хареса.
http://www.ndt1.com/staticpages/index.php/20041223014810785

това, което си цитирала е едно страхотно есе и тък го има на коледни картички, в книжки, на календари - навсякъде  Hug за мен е страшно красиво написано и искрено ме вълнува   bouquet

Дядо Коледа има, така както вярвам, че има и Бог, макар и него а не съм виждала. има го като дух, като усещане, като магия,като вярата, че чудеса се случват  Peace искам детето ми да вярва в красиви магии и магични същества. ще му кажа когато порасне, че това е духа на Коледа, зобразен като белобрад дядо, но не искам да му отнемам вярата в неща, които не са видими за окото. аз си я запазих и мисля, че това е по-добрият вариант, и без това е достатъчно прозаично всичко  Peace

# 7
  • Мнения: 600
аз съм твърде земна, за да подкрепям идеята за дядо коледа. спомням си, че навремето вярвах, беше много болезнено като разбрах, че няма такъв(на 6-7 години). може да не съм права, но не мисля да поддържам такава илюзия за детето. тя още не разбира, не ми се е налагало, но може би другата година ще се опитам да й обясня.

моце и да греша, но това ми е мнението - не вярвам в чудеса, измислени герои и приказки за принцеси. според мен всичко, което се случва или не се случва, има причина. и тя не е свръхестествена.

струва ми се малко гадно, че примерно моето дете ще ходи на детска и ще убеждава децата, че няма дядо коледа Sick ще помисля отново до другата коледа. в момента още нямам такъв проблем.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 867
Децата ми знаят истината. Това не им пречи да вярват във вълшебствата.
Поръчват си подаръци на нас с уговорката, че ако преценим (или не намерим точно желания подарък), под елхата ще има нещо друго, а поръчката ще бъде изпълнена при първа възможност.

# 9
  • Мнения: 3 675
Според мен има Дядо Коледа, но в него вярват само тези, които не искат да пораснат.Едно време се радвах на подаръците на дядо Коледа, защото силно вярвах, че съществува и че за мен е избрал най-хубавия подарък, сега сама си правя такива или пък мъжа ми.Всеки обича да получава подаръци.

# 10
  • Мнения: 768
  Когато нашият беше по-малък ние, пълни с мерак да му направим празника колкото може по-хубав, тичаме и пазаруваме подаръци като луди, съответно по някое време тихо се измъквам, слагам всичко пред вратата, звънвам и изчезвам, после казваме, че Дядо Коледа много бърза и не чака да му отворят. И така - радост голяма, но човекът наблюдателен и веднъж заключава: И сега какво стана - от тук ми подариха нещо, от там ми подариха нещо, Дядо Коледа ми донесе подаръци, само вие нищо не ми купихте! Ходи, че обяснявай после....

# 11
  • Мнения: 19
Разбира се, че вярвам в Дядо Коледа, в добротата и особеното удоволствие, когато подаряваш нещо, в магията на любовта, надеждата, радостта. Въобще не си спомням кога като малка съм осъзнала, че не точно Белобрадия старец ми носи подаръците, а майка и татко ми ги приготвят, май винаги съм го знаела, но това не ми пречи да вярвам във вълшебства и ще се радвам и моето дете да вярва в тях, за да я има музиката и поезията в живота и.  Peace

# 12
  • В La Redoute и по света
  • Мнения: 49
Миналата година по това време, нямах дори желание за живот ... нямах нищо, освен капчица надежда. На Коледа си пожелах да бъда просто щаслива. Е, не само мъничко получих, а и повече от мечтаното Simple Smile. Дали вярвам в чудеса, Дядо Коледа ... вярвам, че с вярата си най-накрая сбъднах мечтите си Simple Smile

# 13
  • Мнения: 588
Да вярвам  Mr. Green- точно защото като малка не вярвах  Confused знаех още от съвсем малка, че Дядо Коледа не съществува. А сега съм твърдо решила да направя всичко възможно моето дете да вярва.  santa2 Nature Snowman Та къде иначе отива магията на Коледа ако го няма Дядо Коледа People Santa

# 14
  • Мнения: 3 036
Спомням си как разбрах, че няма Дядо Коледа.
Нощта преди Коледа се събудих, а мама опаковаше подарък, попитах я какво прави, а тя каза, че това е подаръкът за леля и помага на Дядо Коледа. Легнах си умислена. Във входа ни имаше един дядо, който на Коледа се маскираше и обикаляше апартаментите да раздава подаръците на децата. На тази Коледа се беше напил и дойде с неговите си чехли. Така го разпознах и магията изчезна. Бях на 4-5-6 години, не помня точно.
По-късно отново повярвах в Дядо Коледа като олицетворение на доброто и любовта.
Темата ме подсети за едно писмо, може би сте го чели, а може би не. Дано ви хареса.
http://www.ndt1.com/staticpages/index.php/20041223014810785
Аз се сещам за един филм,подобен на това писмо(не се сещам заглавието на филма)
Там се питаше един съдия(като му показват долар,на който пише "Бог да пази Америка") дали е виждал Бог?
Е, след като не го е виждал,защо да няма Дядо Коледа- и него не сме виждали.
Дядо Коледа е нещо красиво,хубаво,забавно и толкова ни е труден живота,че ми е по- хубаво ди си мисля за нещо красиво и приказно а не за гибел,бедност,престъпления и т.н.

# 15
  • Мнения: 172
desi_minkova, заинтригува ме с този филм. Ако се сетиш как се казва, моля те, сподели. Благодаря   bouquet

# 16
Естествено че има Дядо Коледа.!!!Много много отдавна служител на католи4есата църква решил да се опълчи срещу традицията за насилствено събиране на църковен данък и то най ве4е от бедните и гладуващи хорица.Всяка година в чест на рождество Христова този свещеник късно през ноща се промъквал в домовете на хората и оставял парици до огнището.Мисията е била пална тайна защото в противен слу4аи е щял да бъде изгорен на клада .С времето започнали да се носят слухове за белобрад старец с червени одежди (така са обле4ени католи4еските свещеници).Разбира се след неговата смърт хората са продължали тази традиция и всяка година на Рождество Христова ние намираме своя дар от близки и любими хора.На този ден всеки дава и полу4ава !Дядо Коледа е всичко това което ни напомня че за да вземем трябва да дадем.Това е най светлия празник и никога нетриабва да спираме да вярваме!!!На децата си можете да разкажете тази история и никога магията няма да из4езне от тяхната душа Peace

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Е, как да няма Дядо Коледа! Има ли любов, надежда, вяра-  някой пипвал ли ги е, виждал ли ги е? Вероятно не, защото те се чувстват. По същия начин, вечерта срещу Коледа, като погледнеш нощното небе и почувстваш парене зад слънчевият сплит от идеята, че това е вълшебна нощ ти знаеш, че след малко Дядо Коледа ще мине с шейната и ще улови най- искрените ти желания.
Аз много искам детето ми да има вълшебното и пълно с мечти и фантазии детство, каквото имах аз самата. Гледаме филмчета за добрия старец, снимки от "родното му място" и ще поддържам в него огънчето на вълшебството, докогато той иска  Simple Smile. Ето, аз например още не съм го изгасила това огънче, въпреки че съм голяма.

# 18
  • Мнения: 342
Е, как да няма Дядо Коледа! .......
Аз много искам детето ми да има вълшебното и пълно с мечти и фантазии детство, каквото имах аз самата.
Дааа беше много красиво когато дойдеше Коледа и Н.Година.Има си някакво вълшебство тогава и това си е.Сутринта на 1ви януари като се събудех и отивах на прозореца,защото знаех ,че дядо Коледа/Мраз е минал през ноща и ми е оставил подарък.Прозорецът винаги беше леко отворен и там беше и желаната играчка.Невероятно е! Искам и дъщерями да го изживее.Винаги ще подържам това вълшебство.

# 19
  • София
  • Мнения: 135
В живота си човек преминава през 4 периода
1. Когато вярва в Дядо Коледа
2. Когато не вярва в Дядо Коледа
3. Когато ти си Дядо Коледа
4. Когато ... приличаш на Дядо Коледа

# 20
  • Мнения: 887
За децата Дядо Коледа е най-чаканият и най-желаният през цялата година. Ако го нямаше Коледата за нашите деца нямаше да е това, което е. Бих поддържала тази илюзия, за да изживява синът ми магията на празника, поне докато това е възможно.

# 21
  • София
  • Мнения: 39 761
Аз не вярвам, даже често си припомням инженерната перспектива за Дядо Коледа. Но пък Дияна все още живее в малка заблуда. Сама ще реши до кога.

# 22
  • Мнения: 3 036
desi_minkova, заинтригува ме с този филм. Ако се сетиш как се казва, моля те, сподели. Благодаря   bouquet
Филма се казва "Чудото на улица ...."
Малката е страхотна и известна актриса.
Майката е управител в един голям магазин,който наема Дядо Коледа,но той е пияница.
Тогава идва истинския,но слуха тръгва и го дават под съд ...
Това е което си спомням.Съседа им е страхотен,които се влюбва в майката,той вярва в чудеса,но не и майката.От там е и заглавието.

# 23
  • Мнения: 172
desi_minkova, благодаря ти!
Мисля, че се сетих кой е филмът - "Чудото на 34-та". Още утре ще го направя част от колекцията си  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 193
Втората опция, все още вярваме в нея  Grinning Сега даже пише писмо каката, поредното  Mr. Green

# 25
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
избрах втората опция.
Като гледам сестра ми на 10 години е как се вълнува всеки път по Коледа ...........мило ми става. Решила съм моето дете да не бъде лишавано от Дядо Коледа. На мен ми го отнеха рано -рано.
Спираш да бъдеш дете , когато ти отнемат Дядо Коледа.

# 26
  • Мнения: 574
desi_minkova, заинтригува ме с този филм. Ако се сетиш как се казва, моля те, сподели. Благодаря   bouquet
Аз не помня името на филма, но всяка година около Коледа го дават по К1 или БТВ.Аз съм го гледала поне няколко пъти, хубав филм Peace
Баткото казва, че нямало Дядо Колда, пък на бюрото му има писмо:"Мили Дядо Коледа ..." Wink, малката още не разбира.

Общи условия

Активация на акаунт