Мами над 40 годишна възраст -3

  • 6 920
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
           И аз се очертава да родя на 40 ,и то за първи път.След 3 дни закъснение си правих два теста,и двата EFPХем се радвам,хем са ме обладали притеснения и страхове.Годините е ясно,че са ми множко,освен това преди 6 месеца си правих операция-конизация на шийката на матката.А на всичкото отгоре съм и RH-отрицателен SadАко някой ми даде съвети,ще съм благодарна.

# 16
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
           И аз се очертава да родя на 40 ,и то за първи път.След 3 дни закъснение си правих два теста,и двата EFPХем се радвам,хем са ме обладали притеснения и страхове.Годините е ясно,че са ми множко,освен това преди 6 месеца си правих операция-конизация на шийката на матката.А на всичкото отгоре съм и RH-отрицателен SadАко някой ми даде съвети,ще съм благодарна.

Не знам от къде си, но аз лично съм лежала в такава клиника с майки с диабет и с други подобни проблеми и за мен първото е да си подбереш лекар, занимаващ се с такива проблеми.

# 17
  • Мнения: 581
Рокси, това с ер-хато се следи, спокойно. Дано ти е лека бремеността.  Simple Smile Обикновено докторите поради възрастта/особено когато е над 35 препоръчват секцио/. И аз съм с отрицателно, при това имах втора бременност и раждане. Успех!

# 18
  • Мнения: 750
Момичета какво става с вас, всички се изгубихме. Да не сте паднали под 40 г., че не се мяркате  Laughing?
Моето бебе скоро ще стане на една година, щастливи сме и тримата с кака му, че "дойде"  при нас. Да се похваля, че още не пуша и се старая да поотслабна малко (после много!). Иска ми се като тръгнем на ясла, живот и здраве, да не го питат"това баба ти ли е или майка ти "

# 19
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Тук сме, то вярно като не пишем, скоро може да пропиша и в мамите на 50.

# 20
  • Мнения: 1 479
Тук сме, то вярно като не пишем, скоро може да пропиша и в мамите на 50.
Права си.Е,аз тази година навьрших 42,но си вьрнах килцата 46.Все не мага да намеря време за упражнения за стягане на корема.Този кусур да оправя и ще сьм доволна!Още сьм си "шемет"по дух и не се давам!Купона у нас тече! newsm68

# 21
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз за килцата се оправдавам с хормоналното ми заболяване, ама нещо трябва да направя по въпроса. Сега съм по-тежка отколкото когато бях бременна в 9-тия месец, а после си бях свалила. Сега като проядоха моите пораснали момчета, надявам се да поотслабна, макар, че не съм от мамите, които дояжда.

# 22
  • Мнения: 581
Ох, това с кг много ме мъчи...но при мен явно липсва нужната воля.

Иначе, мен от време на време ме бабосват, но не е защото съм едра, а защото от време на време белите ми коси избиват доста явно...Сега ще се старая да не допускам това и дано моето момиче да не се притеснява някой ден, че има по-възрастна мама.

Прегръщам ви всички. Hug

# 23
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Хм, и аз се бях зачудила къде изведнъж се изпокриха всички.  Grinning
Все си мисля дали няма как тази тема да се премести в отчетни. newsm78 Май модераторите имат тежката дума за това. Мисля, че ще е от полза за мнозина такова преместване, защото тук все се налага да я търсим и много често я пропускаме. newsm78
Хайде да се похваля - моето момиченце в неделя става на 4 годинки. В момента у дома е голям цирк. Малкият е вече на 7 месеца и започва да проявява характер. Като ревне единия, автоматично от солидарност реве и другия. Да не говорим, че единият като седне на гърнето, другият от солидарност пълни пампата.  Mr. Green А взеха вече и да се карат за играчки. Той все дебне да се заиграе с един неин шарен балон. Тя пък като го види, му го изтръгва от ръцете с гръм и трясък. В последно време обаче той не го пуска, а я гледа едно лошо и ръмжи заплашително. Mr. Green Представям си каква ще е лудницата като проходи. hahaha 

# 24
  • Мнения: 433
Мдаа, lulumba, явно у вас е като в стихчето "там под старата върба става чудна веселба"  moresmile
Подкрепям идеята темата да се премести в Отчетни. Аз вече 3 пъти я намирам и губя, дори забравям, че има такава тема  Laughing  А е добре да се поддържа връзка.

За бабосването - хич не ми пука  newsm03
Аз и технически мога да стана баба във всеки един момент (дъщеря ми направи 21 г преди месец) Важното е, че се чувствам прекрасно и смятам тепърва да живея и отново да мина през всички хубави моменти на отглеждането на дете. С щерката се шегуваме, че може скоро бебешките неща да потрябват за нея, та да не ги раздавам.  Laughing
Мисля, че докато дойде време децата ни да тръгнат на училище, вече ще има една критична маса родителки на по-сериозна възраст и това няма да прави впечатление.

# 25
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Здравейте мили мами! Аз съм на 37г и преди 40дена родих втората си дъщеричка  Ивка. Каката е на 13г и много се притеснявах от възрастта си. Но щом намерих темата и япрочетох се успокоих, че  е нещо нормално да родиш на тази възраст. И аз имам доста излишни кг и не знам как ще ги свалям. А и тези бели коси понякога се прокрадват издайнически. Много се радвам, че ви има да обменяме опит и радости покрай нашите дечица. Желая ви много късмет!

# 26
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
bilkata, със сигурност няма да прави впечатление възрастта и то много скоро. Когато раждах дъщеря си преди 4 години имаше 2-3 мами в по-невръстна възраст, около десетина на възраст около 25 години и всички останали бяха над 30. А раждах в Шейново и точно в тези няколко дни имаше по 30-40 раждания на ден. Изобщо не очаквах такова нещо, мислех си че ще съм най-възрастната там. Изненадата ми бе много голяма. Когато раждах сега сина си - през август, съотношението между по-възрастни и по-млади родилки беше 1:1. Мисля си, че все повече жени изчакват да направят кариера или просто да бъдат по-сигурни в себе си, за да родят. В което не мисля, че има нещо лошо. В крайна сметка човек е на възрастта, на която се чувства в момента.  Peace
mozila, белите коси може да бъдат и чаровни.  Wink Аз лично побелях на върха на главата и то доста сериозно още на 24 години. И сега си боядисвам косата шарена - отгоре е светла, а надолу става все по-тъмна. Става даже по-ефектно, отколкото равен цвят. Laughing

# 27
  • Мнения: 1 817
а ЕТО, ЧЕ ПАК ТРЪГНА ТАЗИ ХУБАВА ТЕМА smile3501
уфф пак с главни извинете Embarassed
и при нас живота си тече малкият вече е на 5 месеца , а големият на 6,5 г. бебета, училище...в нас е лудница. Как си тече времето. Rolling Eyes Скоро спрях да кърмя. Голямата ми болка сега са излишните кила-към 15-тина #Crazy Сега съм на нисковъглехидратна диета. Ще видим как ще става тази работа.Трудно ми е , нямам никаква енергия ,ама няма как,  няма да ми е ново усещането, че аз и преди си бях все на диети /и все заоблена си ходя/
за бабите,,,пука ми..не мога да кажа , че не ми пука. Старая се да изглеждам добре, та моите 3  /с таткото/ момчета да не се срамуват от мен. За сега на големия ми син му се виждам най-хубавата майка от майките на децата в класа /той е в предучилищна група/ И ми го казва, макар, че не е много по комплиментите. Абе, впечатлило се детето. То нали знаете..нашето си е най-хубаво . Laughing WinkНадявам се все така да е Praynig
Има ли в тази тема мами от Варна?

# 28
  • Мнения: 39
Здравейте готини зрели мами темичката е супер ,но аз сега я виждам.Мисля че все повече  ще са мамите над 40 в бг ,защото всеки иска и да работи , да успее и т.н.Лично аз съм на 37 ,но ще се опитам да стана мама за трети път преди да направя 40,но ако не успея може и след това нали ха какво пък ?

# 29
  • Мнения: 3 268
Здравейте и от мен!И аз съм от майките в чаровна възраст.На 42г имам син на 18 без 3 месеца и дъщеричка на 5г. и 4 месеца.Старая се да съм хубава,доколкото го позволява възрастта,няма да се дам да ме бабосат скоро. FlutterКогато съм с Калина съм най-щастлива.Тя е моето слънчице,толкова е обичлива и добричка.Баткото вече е голям човек,не може да се говори с него.Прекрасно е да си мама,независимо на каква възраст.

Общи условия

Активация на акаунт