Цвета на дрехите и психологическото ни състояние

  • 1 691
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 782
Темата е интересна. По повод на черното гледах едно предаване, не помня обаче къде. Та там казаха нещо,което много ме изненада. В черно се обличат хора,които не искат да бъдат забелязани,тези които имат нужда от помощ и внимание. Rolling Eyes Доколко е вярно не знам, но тук за да си стилно облечен винаги трябва да си в черно. Има моменти,в които се обличам в черно и има такива,в които не ми се носи,предпочитам нещо по-свежо.
Според мен всеки има своите интерпретации.

# 16
  • Мнения: 6 155
Когато съм бясна ме избива да обличам черни дрехи  Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 2 840
Черното е много капризен цвят. Противно на схващането, то се носи от уверени и агресивни жени.
Обичам да съм в черно, предимно вечер.
Иначе, цветовете влияят на настроението ми, както и настроението на подбора на цветове.
Когато съм раздразнена, избягвам ярките тонове, защото те предизвикват хората да контактуват с мен повече от необходимото в този момент, в който не съм приятна компания.

# 18
  • Мнения: 8 999
Единствено значение за мен има кройката и дали ми стои добре. Също и материята /наблягам на лен и памук, но не мога да го свържа с настроението си, а по-скоро с усещането на кожата ми за комфорт/. Цветът няма никакво значение. Нося всякакви цветове и всички те ме радват, стига дрехата да е хубава.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 6 326
При мен много се влияе избора на цвета от настроението.Напоследък се забелязвам ,че все харесвам нещо в сиво-черната гама ,искам  и червено ,но някак си все с по-тъмни дрехи се сдобивам .Другите цветове определено не ме  влекат на този етап .Едно време все на шаренко налитах,а сега все едноцветни ми харесват ,остарявам  Crazy

# 20
  • Мнения: 452
Аз пък се сетих ,че като тийнеджърка много обичах жълтото- всички дрехи в гардероба ми бяха ярко жълти- пуловери ,панталони ,блузки ,поли  hahahaобаче сега няма начин да сложа жълто - освен през лятото  newsm78 вече ми се струва прекалено дръзко - наистина тогава търсех да съм център на внимание и всички погледи да събирам - сега гледам да преминавам ингокнито особено като ходя да пазарувам през деня в местния супер маркет
а това ,че човек се стреми към обновление - където го пише в тази статия като почне да се облича  в бяло- е страшно вярно за мен - след един много тежък период в живота ми почнах да се пречиствам и да нося само бяло ........чела съм някъде ,че когато човек не иска околните да черпят от енергията му носи черни дрехи ,те са предпочитани от хората които са с ниско енергийно ниво ,които гледат да се предпазят от вмешателства в личното пространство- и обратно - когато си в бяло преливаш от енергия и я отдаваш на околните ........когато си в жълто също .......май

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 16:07 от zvetina

# 21
  • Мнения: 98
аз обичам черно , в гардероба ми преобладава черно , но не съм меланхолична и мрачна натура , може на някои цветовете да влияят , но при мен максимата е носи това , което ти отива и с което се чувстваш най-удобно , а щом в черно се чувствам по този начин и настроението ще ми е хубаво   bouquet

# 22
  • Мнения: 87
Аз също обичам да нося дрехи в черно.А съм чувала, че ако искаш да си по-мълчалив, по-малко да говориш и да слушаш събеседника си е добре да си в 4ерно.А смятам също,4е това е един много подходящ цвят за официално облекло.

# 23
  • Мнения: 647
Аз съм типичен пример за черното и липсата на въображение Mr. Green Нося основно дрехи в този цвят защото ми е най-лесно да ги съчетавам с дрехи в други цветове.

# 24
  • Мнения: 54
Като тийн-лудетина бях луда по червеното. Имах в червено просто всичко, ама каквото ви хрумне. Бях като светофар  Crazy - целях да провокирам, обичах да съм център на внимание.

Сега нещата са съвсем различни. Пак харесвам червено, но вече съм далеч от мания  Heart Eyes

Нося предимно черно, бяло, бежово,синьо, прасковено, оранжево, червено, жълто...

Не харесвам тъмно кафяво и тъмно зелено, че и по-светлите им нюанси не са ми любими...

Когато съм тъжна, ядосана или просто ми е гадно се обличам в по-тъмно. Явно това е моят начин да се "скрия".

Да, определено има връзка с психологическото ни състояние. Вероятно има някакви научни изводи, но нещата са предимно индивидуални.

# 25
За   мен  няма връзка психологичното ни състояние с цвета на дрехите.. Naughty

Дори като съм тъжна или нещо не в кондиция съм забелязала, че се обличам в по свежарски цветове или дори цветове които нося когато съм супер на кеф Flutter Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт