СИРАЛА ИЛИ ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИ!

  • 4 974
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 101
Здравейте, smile3521 ще споделя и аз за спиралата и за противозачатъчните.
През август 2007г. моята гинеколожка ми постави спирала NOVA T 380.И от както я сложих цикълът ми стана по продължителен и болезнен.Преди 3 месеца ходих при нея да ме види ,защото имах силни болки в десния яйчник.Прегледа ме и каза,че имам киста .Даде ми да пия антибиотик и ми предписа и противозачатъчни ЯСМИН-да ги пия два месеца и цикълът ми цял да се нормализира.Започнах аз противозачатъчните и вместо да ми регулират цикъла-стана точно обратното.Започнаха силни болки менструацията ми продължаваше около 20 дни  с обилно течение и кръвоизливи.Обаждах се на гинеколожката и тя ме успокояваше че е нормално от противозачатъчните.И така повече не и се обадих.Бях доволна от нея но вече не искам и да чуя за нея.Смених генеколога-по препоръки на мой познат доктор.Отидох на преглед при новият ми гинеколог преди 2 дни.При прегледа се оказва че спиралата не е захваната добре за матката а и не е оставен конец за да се извади.И така вчера ходих да ми махат спиралата с пълна упойка я махнаха .Гадно беше с тази упойка но друг безболезнен начин нямаше за махане.Докторът каза ,че няма киста и яйчниците ми са добре.Проблемът е бил в спиралата.Сега чакам  да станат готови резултатите от спиралата за да  почвам да лекувам инфекцията,която се е получила от спиралата.Докторът категорично ми заяви че повече спирала на мене не трябва да ми се слага,а и по принцип той самият бил много против спиралите.....И така вече съм без спирала и се надявам да се оправя по бързо.
УСПЕХ НА ВСИЧКИ  bouquet

# 31
  • Мнения: 1 179
Докторът категорично ми заяви че повече спирала на мене не трябва да ми се слага,а и по принцип той самият бил много против спиралите.....

Можеш ли да ми дадеш координати на този доктор, че и аз искам да сменям моя. Може на лични. Благодаря предварително!  Hug

# 32
  • Мнения: 516
Спиралата е по-малкото зло от двете, според мен. Била съм 2 пъти и не съм имала проблеми, но няма гаранция, че ще понесе на всеки. А съм абсолютно против хормоните! Наскоро четох и мнението на хомеопатите по този въпрос, не одобряват и двата метода, но най-вече противозачатъчните.

# 33
  • Мнения: 1 179
Спиралата е по-малкото зло от двете, според мен. Била съм 2 пъти и не съм имала проблеми, но няма гаранция, че ще понесе на всеки. А съм абсолютно против хормоните! Наскоро четох и мнението на хомеопатите по този въпрос, не одобряват и двата метода, но най-вече противозачатъчните.

А каква ни е алтарнативата тогава?

# 34
  • Мнения: 516
Ами , според хомеопата, диафрагма,мъжки( женски)  кондом или прекъснат полов акт.

# 35
  • Мнения: 101
Спирала НЕ ,Противозачатъчни  НЕ...?
Кажете нещо за тези лепенки,които приличат на  тези за отказването от цигарите. newsm78
Някоя от вас да ги е ползвала? Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 27
....., дава по-малък процент сигурност и има риск от извънматочна бременност.
Напротив спиралата е по сигурна от хапчетата,а извънматочната бременност е възможна и със спирала,и с хапчета,и без тях.
Аз също пиех хапчета,но запачнаха едни болки в гърдите,почти постоянни,като се поразрових и прочетох че противозачатъчните хапове са предпоставка за възникване на рак на гърдата,на секундата ги спрях.
Сега съм със спирала от 2 години,да чукна на дърво,проблеми никакви,освен малко по обилният цикъл,но пък е супер слагаш и забравяш за случая.Ходи се на профилактични прегледи веднъж на 6 месеца,за да се види спиралата как е и това е.Много жени пренебрегват ниско долу чести болки,ако не се отиде на време на лекар,може да настъпят усложнения.Това е, Милади теб от какво те е страх точно?
моят цикал и сега е много обилен ако сложа и спирала незнам какво ще се случи

# 37
  • Мнения: 27
Спирала НЕ ,Противозачатъчни  НЕ...?
Кажете нещо за тези лепенки,които приличат на  тези за отказването от цигарите. newsm78
Някоя от вас да ги е ползвала? Rolling Eyes
били са все още експериментални не дават добра сигурност апък и страничните ефекти не са достатъчно ясни

# 38
  • Мнения: 1 321
Включвам се и аз в темичката понеже и аз съм под чуденка.
Но май ще се спра на хапчетата.И на мен ми препоръчаха Линдинет казаха ми че наистина са доста добри... newsm78
Успех  bouquet

# 39
  • София
  • Мнения: 492
Това със спиралите и на мен не ми вдъхва доверие   Confused Придържам се повече към хапчетата.

# 40
  • Мнения: 516
Моя близка използва тези лепенки от година и половина. Пак има период на свикване, както при хапчетата. Доволна е , дори на мен ми ги предлагаше , като вариант. Изписал и ги е лекар в Мексико( тя живее там), а иначе са производство от САЩ.

Общи условия

Активация на акаунт