възстановява ли се кърмата след цикъл?

  • 2 148
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 691
Абе и моята понамаля мъничко, когато се оциклих, но после се нормализираха нещата.

# 16
  • София
  • Мнения: 193
Здравеяте майчета ,аз да не правя нова тема ще питам в тази нещо не огкрих другаде да пише :Има ли връзка идването на менструацията с количеството кърма ? Или да задам по друг начин въпроса значи ли, че менструацията ми е дошла ,защото ми е намаляла кърмата ,има ли връзка идването на менструацията с кърмата??? Защото на мен при първата бременност ми дойде 6 месец след раждането ,а сега доста скоро newsm78 на 2.5 месеца.От една седмица прокърви и спре прокърви и спре ,колкото да ме зацапа  #Crazy ! На някой случвало ли му се е такова нещо??

# 17
  • Мнения: 1 089
Кърмата и менструацията са свързани чрез един хормон - пролактин. Той се произвежда от хипофизата и когато нивото му в кръвта е високо се стимулира производството на кърма от една страна, а от другаа се потиска овулационния цикъл. С други думи това дали ще ти дойде мензиса зависи от нивото на пролактина. Също от негоо зависи и количеството кърма което произвеждаш. Едно от лекарствата за увеличаване на кърмата - метоклопрамид (или Деган или Церукал) например увеличава нивото на пролактина и по този начин и производството на кърма.
Надявам се обяснението ми да ти е внесло известна яснота.
По този повод ще кажа, че когато имам проблем с лактацията преди мензис взимам в някои от дните по една таблетка Церукал вечер (пика на пролактиновите нива е в малките нощни часове - затова се препоръчва и продължителното нощно кърмене).

# 18
  • София
  • Мнения: 193
Lenyto  благодаря ти !!! Аз кърмя много на често включително и нощем ,детето ми и 2та месеца наддаде  с по 1 110 кг. ,нямам признаци да ми е намаляла кърмата ,дано не намалее  ThinkingЩе си запиша лекарствата и ще се консултирам с доки Peace  bouquet Благодаря!!! Лени а на теб кога ти дойде?

# 19
  • София
  • Мнения: 2 658
при мен беше намаляла за 2 дни и то както съм писала страшно много, докато този месец изобщо нямах никаква промяна в лактацията. Надявам се и занапред да е така, защото е доста стряскащо Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 089
На мен ми дойде на 5 месеца и половина. Забелязах по-значително намаляване едва месец по-късно, но за късмет тогава се захранихме. Сега имам три заместени хранения, но въпреки това му давам да суче, когато поиска, включително и когато се буди нощем. Разбира се не винаги суче много.
Лошото е, че всеки месец дните с по-малко кърма се увеличават като, струва ми се, този месец започнаха веднага след овулацията. Затова прибягнах до лекарството - не толкова за да се храни малкия, колкото да не вземе да спре - и има ефект.
Nelkin,  по всичко личи, че нямаш нужда от никакви лекарства и всичко е ок с теб и бебчето ти. Иначе това лекарство принципно е направено против повръщане, но има този страничен ефект, че повишава пролактина и той се използва. Мисля, че и в Библиотеката е споменато за него под името метоклопрамид (Metoclopramide). Смешното е, че в българското му упътване пише да не се пие от кърмещи жени. Иначе такъв клас лекарства се дават и на кърмачета с много тежък рефлукс, така че не смятам,  че е особено опасно...

# 21
  • София
  • Мнения: 193
Lenyto Благодаря ти!!! Бях се притеснила ,че няма да мога да кърмя ,че ще ми намалее кърмата ,но сега съм спокойна вече .Обадих се и  на една приятелка която кърми и двете си деца над годинката ,и при нея е било така ,при първото и е дошло 7 месец при второто малко след 40 ден ,не е имала проблеми Peace  bouquet
 

# 22
  • Мнения: 393
Мисля, че това зависи изцяло от теб, от бебчето и от близките ти, които да ти позволят повече почивка за ден, два!
На мен първия цикъл след раждане ми дойде, когато бебка не беше навършила 3 м., а тя все още е предимно на кърма  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 3 695
На мен ми дойде една година след раждането и чувствително ми намаля кърмата през периода на цикъла, но с повече течности, чай за лактация и бирена мая се нормализираха нещата. Следващия път вече не забелязах да намалява.
Успех!

# 24
  • Мнения: 2 837
Не съм имала проблем с това. Цикълът ми дойде, когато малкият стана на 9 месеца, но продължихме да се кърмим. Имаше дни, в които кърмата като че намалява, но после си е ОК.

Общи условия

Активация на акаунт