Кредитна карта?

  • 9 985
  • 83
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 744
има дебитна карта Visa Electron. На мен ми я дадоха от ОББ заедно с Maestro-то. И кредитният консултант в Райфайзен само като я погледна и каза, че е дебитна. И си ми обслужва само сметката от ОББ в която предварително се внасят паричките. Дори в PayPal пише че работят с дебитна и кредитна VISA.

Последна редакция: вт, 25 дек 2007, 10:29 от nataliika

# 76
  • Мнения: 491
Visa Electron e дебитна, Visa е кредитна.

# 77
  • Мнения: 155
Да попитам някой има ли кредитна карта VISA от Пиреос банк? И дали е доволен?

Благодаря, предварително!

# 78
  • Мнения: 491
Точно на Пиреос нямам, но като им гледам таксите са им малко високи- годишна и за теглене на пари в брой. Първите 6 мес. няма лихва само за плащане на ПОС, за теглене си има (поне така се разбира от написаното в техния сайт).

# 79
  • Мнения: 206
Ползвай си Visa-та като дебитна, аз ще си я ползвам като кредитна...

Здравей, Експрес! И Щастлива Коледа, да не пропусна...  bouquet

Моля за съвет, защото имам наблюдения за професионализма ти.
Никога не съм имала и съответно ползвала кредитна карта. Замислям се напоследък за този вариант поради една причина основна - синът ми е приет за студент в Холандия и ще ми се наложат от есента понякога и извънредни, а и регулярни плащания. Може би ще изтегля и кредит, но тук иде реч за оборотни и спешни пари, ако се наложи.
Получавам си заплатата в Пощенска банка, достатъчно голяма е и най-вече официална за издаване на кредитна карта, според мен. Би ли погледнал линка по-долу и ми дай мнението си, ако обичаш. Предпочитам тази банка, защото както казах, фирмата има договор с нея.

http://www.postbank.bg/TransformationService.asmx/XHTML?strXML=/ … %20credit%20card#

И още един въпрос: необходимо ли е да си правя валутна сметка, за да прехвърлям суми по сметката на сина ми или може директно от кредитна карта, да кажем?

Благодаря ти предварително за отделеното време и внимание!

# 80
  • Мнения: 491
Понеже Експрес не ти отговаря от доста време, ще проявя нахалството да се опитам да ти отговоря аз.  Confused
Като условия за кредитна карта ( поне това, което са написали в сайта) не са чак стряскащи. Нормални за българският пазар.
Що се отнася за превод до Холандия от кредитната карта - няма да стане. Вариантите са два- или ти си откриваш валутна сметка и превеждаш от нея, или откриваш на сина си валутна сметка с дебитна карта ( примерно Visa Electron ) и внасяш директно в нея. При първият вариант ще имаш такса за валутен превод ( в зависимост от сумата, но минимум около 20 евро) и преводът ще пристига за около 3 работни дни. При вторият вариант ще внасяш с минимална или никаква такса в сметката на сина си ( според тарифата на банката) и парите ще са там още същият или най- късно на другия ден. При този вариант обаче той ще има ограничения в сумите за теглене на ден ( пак според тарифата на банката). Най- добре се консултирай със самата банка като условия за поддържане на сметките, цени на преводите, срок и т.н. и ще прецениш, но общо взето това са вариантите.

П.П. Сори за оф-а !  Embarassed

# 81
  • Мнения: 440
Да се вкюча и аз - на мен ми отпуснаха Ти Би Ай кредитна карта,която е страхотна набутвация - мои съвет е никой да не стига до тях,защото са големи мошенници.

# 82
  • Мнения: 206
Понеже Експрес не ти отговаря от доста време, ще проявя нахалството да се опитам да ти отговоря аз.  Confused
Като условия за кредитна карта ( поне това, което са написали в сайта) не са чак стряскащи. Нормални за българският пазар.
Що се отнася за превод до Холандия от кредитната карта - няма да стане. Вариантите са два- или ти си откриваш валутна сметка и превеждаш от нея, или откриваш на сина си валутна сметка с дебитна карта ( примерно Visa Electron ) и внасяш директно в нея. При първият вариант ще имаш такса за валутен превод ( в зависимост от сумата, но минимум около 20 евро) и преводът ще пристига за около 3 работни дни. При вторият вариант ще внасяш с минимална или никаква такса в сметката на сина си ( според тарифата на банката) и парите ще са там още същият или най- късно на другия ден. При този вариант обаче той ще има ограничения в сумите за теглене на ден ( пак според тарифата на банката). Най- добре се консултирай със самата банка като условия за поддържане на сметките, цени на преводите, срок и т.н. и ще прецениш, но общо взето това са вариантите.

П.П. Сори за оф-а !  Embarassed

Е, стига де! Било офф...   bouquet Благодаря за него!
Да, обърнах се към Експрес, защото в малкото ми включвания ми е направил впечатление на знаещ човек, който се отнася делово, но отзивчиво.
Вероятно си прав за директното прехвърляне от кредитна карта, аз спрягах версията за Интернет банкиране,

Хм... Замисли ме с тази дебитна карта. Благодаря ти за идеята! Този вариант изобщо не ми е хрумвал, но и аз не съм се интересувала за банковите дела по простата причина, че съм ужасен талант на харченето и не стигам до такива опции...  Simple Smile
Сега ще ми се наложи, обаче.
Смятах синът ми, живи и здрави, да си отвори там банкова сметка в кореспондентна банка, което със сигурност ще се случи, защото законът на Холандия го изисква, но ако другите опции са по-изгодни, и тях ще разровя. Така че съм отворена за още съвети!
А що се отнася до дневния лимит, моля не считай, че съм милионер. Изобщо няма да се стигне до необходимост от надвишаването му, при положение, че месечно ще му изпращам толкова...

Всъщност днес бях в Пощенска банка и открих валутна сметка, да не повярваш! 
Взех и договорите за двата вида кредитни карти, като от банката ме посъветваха за Американ Експрес. Ще мисля още, а и искам да тормозя шефовете си за по-висока заплата, така че ще изчакам и от тази гледна точка.

Благодаря ти още веднъж!

# 83
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Всъщност днес бях в Пощенска банка и открих валутна сметка, да не повярваш! 
Взех и договорите за двата вида кредитни карти, като от банката ме посъветваха за Американ Експрес. Ще мисля още, а и искам да тормозя шефовете си за по-висока заплата, така че ще изчакам и от тази гледна точка.

Благодаря ти още веднъж!

Vok ти е отговорила съвсем изчерпателно, вместо мен... Благодаря...!

Що се отнася до Американ Експрес... Откажи се преди да си чела договорите за нея... В Европа са много по-малко местата, където може да се плаща с АмЕкс... За България да не говорим изобщо... От местата, на които може да се плаща с Виза или Мастър...
А от Пощенска ти я предлагат, защото имат корпоративен план за увеличаването на абсолютната бройка на картите АмЕкс... Затова и всеки който попита за кредитна карта - отговорът им е АмЕкс...
А ти просто настоявай за Виза... Wink

Общи условия

Активация на акаунт