Нагли и безочливи са .....

  • 5 974
  • 103
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 952
ох , боже , и аз съм се уж завръщала  с носталгия.... Rolling Eyes я  си стой , тука на г*за!

# 91
  • Мнения: 599
Ей Деси,я успокой топката малко.Не е нужно да викаш.Това,че ти си имаш работа с някакви безотговорни родители,неозначава,че всички са такива.И тук става въпрос за д.градини,не за училище.Това,че ти даваш пари на деца,за ходят на у-ще си е твой избор,може и да не го правиш,а на тези родители не им се дава опция"по желание",там е задължително.Правилно ли е Zanda да извади 200лв.,да плати,за да може да тръгне на работа,а?И доколкото знам (ако не се лъжа) тя е учителка.Имайки предвид какви заплати взимат това не е ли безочие да и вземат 200лв.Кои са дебилите в случая?

# 92
  • Мнения: 3 036
Когато правя всичко за да се чувства добре и ученик и родител наистина не е честно упрека да е все в ДАСКАЛИЦИТЕ.
Пак извинения от мен,но само към тези които се чувстват засегнати(а те са много знам)  bouquet
Разлика има в детските градини и в училищата,но проблема го търсете не в родители,не в учители, а в политика и в правителство.

# 93
  • Мнения: 599
То се знае,че там е проблема,но защо ние се изправяме едни с\у други всеки път като излезе някакъв проблем с децата ни newsm78  bouquet  bouquet  bouquet

# 94
  • Мнения: 2 755
....Разлика има в детските градини и в училищата,но проблема го търсете не в родители,не в учители, а в политика и в правителство....
Факт, който мнозина отказват да приемат. Tired

# 95
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Проблемите в по-голямата си част са в нямането на места. Тук учителите ходят по домовете на децата и им се молят да се запишат при тях. И представете си, ако им искаха пари - това означава да останат без деца и съответно без работа.

Така че сърдете се на този, който не осигурява достатъчно места в градините и училищата или спрете да пренаселвате столицата.

# 96
Да ще си призная без бой учителка на деца от 1 до 4 клас.
Учителка,която всеки месец дава по 5,6 лева за да се закупят карти за автобус на 9 до 10 деца.
(за да идват на училище)
Учителка,която всяка година от 1 юни до 15 август боядисва с блажна боя под и цокли на класни стаи.
(не се дават пари за поддръжка)от родители
Учителка,която дава по 10,15 лева на месец за маркери,хартия,ксерокс
няма пари за консумативи
Учителка,която купува на две деца от своя клас всеки ден обед.
(за да не са гладни,защото за родителите аз съм длъжна да се грижа за тях)
За ваше сведение в "белите страни" всеки родител плаща луди пари,за да учи детето му в нормални условия.
И още веднъж за ваше сведение не съм стачкувала,защото това е против моите разбирания - не са виновни родители и деца за тези условия в които работим.
Накрая нека всеки ,който се е почуствал засегнат да бъде извинен от мен и да приеме моите извинения,но понякога ми идва в повече от претенции.

Ето къде е разликата!

Ние сме родители които никога не сме пестили пари за детето си, дори в моменти когато сме нямали пари да си купим нови обувки носейки старите и пропускащи. Никога не сме отказвали дарения и почерпки от началото на бременността ми  на всички съсловия от специалисти с които се налагало да общуваме. Смятам, че сме доказали отговорността си към детето, държавата, педагози и директори. Повечето от нещата можем да ги докажем и в писмен вид. И какво получаваме - наглост, опити за изнудване като се използва факта, че имаме дете и цените в частните градини и училища са трудно платими от повечето работещи хора.

Нямах време да изчета всички, които са писали от събота. Сигурна съм, че има доволни и недоволни, шарен свят - различни хора.

Да се отчета за протокола:

Днес бяхме при директорката. Опита се да омаловажи ситуацията като цяло - очаквах друго. Каза, че ако сме сигурни, че сме дали въпросните 10лв. за снимки, учителките ще ги платят. Тогава аз и напомних, че проблема не е в това а  принципен и я помолих да преместим сина ни в друга група. Тя отказа с мотива, че по-голямата група е препълнена. Тогава и казах, че ще търся други варианти.

Извинявам се на всички свестни педагози, и мисля, че малката заплата не оправдание за другите.

Реших да го отпиша от това място, осъзнавайки, че ще ми е много трудно. Надявам се да имаме късмет с другото.

# 97
  • Мнения: 524
dayana, дано детето ти има късмет с другата градинка. Има различни Учители, дано попаднете на такива, детето ми е посещавало и друга детска градина и имам база за сравнение, за това искрено ти го пожелавам.

# 98
  • Мнения: 335

http://rousse.dir.bg/2007/11/29/news2387663.html

Забраниха плащане ”под масата” в градините /29 ноември 2007
Заради зачестилите сигнали от родители в Русе кметът
Божидар Йотов забрани събирането на извънредни такси без издаване
на документи в детските градини.

# 99
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Ей Деси,я успокой топката малко.Не е нужно да викаш.Това,че ти си имаш работа с някакви безотговорни родители,неозначава,че всички са такива.

Както не трябва заради няколко безочливи учителки, да се слагат всички под общ знаменател. Повечето не са такива.

# 100
  • Мнения: 335

http://dnes.dir.bg/2007/09/12/news2095342.html

"...Практиката за изнудване е масова, но родителите не подават жалби, тъй като се страхуват да не последва лошо отношение към децата им... Искането на пари от родителите за обзавеждане на училищата и детските градини е обществена тайна и тази практика трябва да се пресече чрез редовни проверки, защото се руши моралът на децата..."

# 101
dayana, дано детето ти има късмет с другата градинка. Има различни Учители, дано попаднете на такива, детето ми е посещавало и друга детска градина и имам база за сравнение, за това искрено ти го пожелавам.

Благодаря! newsm51

# 102
  • Мнения: 46 526
ТЕЖКО И ГОРКО НА БЪЛГАРИЯ С ТАКИВА ДЕБИЛНИ И ИНФАНТИЛНИ РОДИТЕЛИ!

Не мога да повярвам, че това са думи на учител  Shocked дано детето ми не попада при такъв ...

И не знам колко пъти трябва да пише жената, че не жали пари за градината, че е давала повече, от колкото са искали и в сичко е било наред до момента, в който са я накарали да плаща за едно и също нещо 2 ПЪТИ и са я овикали отгоре на всичко.

# 103
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
ТЕЖКО И ГОРКО НА БЪЛГАРИЯ С ТАКИВА ДЕБИЛНИ И ИНФАНТИЛНИ РОДИТЕЛИ!

Не мога да повярвам, че това са думи на учител  Shocked дано детето ми не попада при такъв ...

И не знам колко пъти трябва да пише жената, че не жали пари за градината, че е давала повече, от колкото са искали и в сичко е било наред до момента, в който са я накарали да плаща за едно и също нещо 2 ПЪТИ и са я овикали отгоре на всичко.
Тези определения се пишеха непрекъснато във форума по време на стачката. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт