Вечер преди лягане мажете ли се с крем?

  • 5 551
  • 89
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 500
Според вас това не запушва ли порите?аз вечер се мажа със синичкия бебшки крем на Нивея по лицето ,но дали не си запушвам порите  Thinking

# 1
  • Мнения: 17 546
Задължително почиствам с тоалетно мляко и нанасям нощен крем и крем за околоочен контур. Бебешките кремове са разработени за бебешката кожа и не съм сигурна дали са удачен избор. Те са по-мазни защото омазняването на бебешката кожа все още не е напълно ...как да кажа Thinking изработено от организма и кремовете за бебета помагат именно за това.

# 2
# 3
  • Мнения: 17 546
Така, както чета, този крем защитава от студеното време през зимата, т.е. той е за през деня, когато кожата е подложена на влиянието на студа - съответно не става за вечер. Ако си се спряла на тази козметика има приятен дневен и нощен крем от същата серия с екстракт от грозде.

# 4
  • София
  • Мнения: 500
мда знам ги и се чудя дали да не си поръчам нощния защото е на половин цена но адски много кремове имам а мисля че за 17 годишна като мен е рано за нощен или...  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 094
мда знам ги и се чудя дали да не си поръчам нощния защото е на половин цена но адски много кремове имам а мисля че за 17 годишна като мен е рано за нощен или...  Simple Smile

за младите кожи кремовете са 24-часови, т.е стават и за вечер и за сутрин. На 17 не ти трябва нощен......дегримирай се вечер, измивай се според типа на кожато си, ходи на почистване на козметичка и ползвай леко кремче и лосион, веднъж-два пъти седмично и почистваща маска.

# 6
  • Мнения: 1 655
Задължително всяка вечер си почиствам лицето и след това си слагам нощен крем за очи и лице.

# 7
  • София
  • Мнения: 500
Ами по принцип ползвам крем за лице преди да изляза според сезона ,дегримирам се с мляко и тоник и 2-3 пъти седмично си правя маски за лице ,както и се ползвам разни лосиони против черни точки въпреки че почти нямам  Hug

# 8
  • Мнения: 4 496
Вечер слагам масло със смес от билки и от същата серия за около очи.

# 9
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Вечер задължително се измивам с гел за лице(мляко използвам,когато съм употребила пудра и спирала за деня),след това с тоник тонизирам кожата и нощно кремче + крем за около очи. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 012
естествено, че се мажа, иначе не мога да заспя-ако не съм почистила лицето си /независимо дали съм била гримирана или не/ и не съм го намазала с нощната грижа...

# 11
  • Мнения: 776
Вечер винаги си почиствам кожата с измиващ гел и тоник, след което слагам крем за лице. Според мен не е задължително кремът да се води "нощен". При по-младите кожи преспокойно може да се ползва и дневния крем, ако е без SPF, най-добре! Аз обикновено слагам вечер от дневния си крем.
Хубаво е, че си започнала от рано да се грижиш за кожата си Hug, но според мен този на Нивеа не е подходящ. Дори кожата да ти е суха, той е прекалено мазен, поне по мое мнение. За малда кожа са подходящи леки 24 часови хидратанти  bouquet

# 12
  • Мнения: 6 164
Аз честно казано на твоята възраст не мажех. Обръщай внимание и, че ти отговарят жени на по над 35 години. Сега съм на 25 и още не съм се засилила толкова да мажа, но за околоочния контур си мисля, че е време вече. Най-често си оставям кожата след почистващия лосион за грим и тоник и лягам. Но мажа лек крем, когато си усещам кожата по-суха - имам такива периоди.

# 13
  • Мнения: 6 618
Да мажа се  .Вземи си някой лек хидратиращ крем ,който да ползваш и сутрин и вечер.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 790
От едно известно време - да.

Като си измия лицето от грим с измиващ гел и усещам кожата си опъната и суха на места, това даже и ме дразни. Затова се мажа първо с крем около очи и след това с нощен крем.

# 15
  • София
  • Мнения: 7 798
Да, първо почиствам лицето с 3 стъпки на Клиник, след това нанасям околоочен и нощен крем.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Погрешно е да се смята, че младата кожа няма хужда от вечерна грижа. Моята кожа е комбинирана кьм мазна и вьпреки това естествено е да се погрижа за нея и през нощта - има си специални кремове и за този тип кожа - аз ползвам 3-те стьпки на Клиник и сьответно техният околоочен крем и нощен серум. Не се запушват порите, кожата сутрин е подхранена и нежна на допир. За околоочните кремове определено мисля, че след 25 год. е желателно да се използват, дори и да няма появили се брьчици все още.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Момичетата са ти отговорили как процедират,затова няма да се повтарям,НО виждам ,че си само на 17 г.,така че какви нощни кремове още. Ако много ти опъва кожата след почистване вечер сложи някое гелче,което да овлажни и това е достатъчно.Не се вманиачавай в грижата за кожата си,особено ако нямаш проблеми! Ще дойде и времето,когато ще трябва да отделяш време и за това. Сега се радвай на младостта си и на хубавата си кожа!  bouquet

# 18
  • Мнения: 3 459
Почистването е задължително  Wink

# 19
  • Мнения: 10 758
Аз не се мажа с крем.Оставям кожата си да диша нощно време.

# 20
  • Мнения: 87
естествено, че се мажа, иначе не мога да заспя-ако не съм почистила лицето си /независимо дали съм била гримирана или не/ и не съм го намазала с нощната грижа...
И аз така! Peace

# 21
  • Мнения: 757
естествено, че се мажа, иначе не мога да заспя-ако не съм почистила лицето си /независимо дали съм била гримирана или не/ и не съм го намазала с нощната грижа...
и аз съм така

# 22
  • Мнения: 3 641
Разбира се, че се мажа след почистването на лицето. През нощта най-добре се хидратира кожата Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 802
Всяка вечер независимо дали съм слагала грим или не, ползвам ексфолиращ гел, след това хидратирам със тоник и мажа със нощен крем. Случвало се е и да забравя и да не сложа крем и чувствам кожата си много опъната и дръпната.

# 24
  • Мнения: 3 782
Да си призная честно мажа се едва от скоро. На 24 години съм,според мен все още ми е рано за околоочни и други против бръчки. Рано рано след година ще трябва.
Питаш за себе си, в никакъв случай  Naughty не ти препоръчвам да нанасяш крем вечер. Все още кожата ти е много млада,погрешно е да се смята,че вечер кожата диша повече. Напротив най-високо регенериране и възобновяване има точно през нощта. Но ти все още си малка за нощни кремове. Ако си чувстваш кожата опъната може да нанасяш флуид или лосион.
Виждам,че питаш за кремовете на Орифлейм.Аз ползвам серията от грозде, много съм доволна, а за нощен,но вече след като навършиш 20 год,ако искаш можеш да преминеш към някои от Сериите Оптималс, според вида на кожата ти суха,чувствителна или мазна.
Моята кожа е мазна и сега когато вечер след като си почистя лицето и като си нанеса крема http://www.oriflame.bg/prod/catalog/SkuDetailCategoryCheck.jhtml … false&noMenu=  на сутринта го няма лъщенето.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 397
Само се измивам с едно гелче на Орифлейм, нямам навик вечер да се мажа, но сутрин задължително крем за лице и околоочен слагам.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
Не, нямам навика да слагам нощен крем.

# 27
  • Мнения: 398
Да, задължително.Аз не ползвам грим,но вечер си почиствам лицето с един лосион 2в1 ,изплаквам с вода и нанасям нощния крем.

# 28
  • Мнения: X
Не, не ползвам нощен крем.

# 29
  • Мнения: 5 393
Мажа се с нощен крем.

# 30
  • Мнения: 372
Мажа се вечер с крем за околоочен контур, но не винаги слагам специален нощен крем, по- често ползвам дневния и за вечерта.

# 31
  • Мнения: 2 220
Напоследък спрях, но ако усетя некомфорт на кожата на лицето, повтарям сутрешната процедура.

# 32
  • София
  • Мнения: 9 475
аз вечер се мажа със синичкия бебшки крем на Нивея по лицето ,но дали не си запушвам порите  Thinking
Ами да,  с този крем има голяма вероятност това да стане, тъй като той е обогатен с талк, за да подсушава и защитава бебешката кожа. Ако е този, за който аз си мисля. Wink

Иначе, да, всяка вече слагам кремче за лицето и околоочно също така. А понякога се мажа само с маслото от гроздови семки на Флоривитал. Peace
Иначе,не ми е комфортно на кожата- дърпа ми, опъва ми, сърби ме Close. Със суха кожа на лицето съм. Wink

# 33
  • Мнения: 186
Да,но понякога забравям.Но сутрин задължително.

# 34
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Задължително слагам крем вечер - нощен и около очите.
След почистване вечер доста ми се опъва кожата и не мога да си легна без крем.

# 35
  • София
  • Мнения: 500
благодаря за отговорите момичета мисля ,че наистина нямам нужда от нощен крем за сега ще си ползвам нивеа софт ,този на орифлейм и бебешкия на нивея за през деня  Hug

# 36
  • Мнения: 3 036
Маниачка съм на тема кремове!
Всяка вечер след душ крем за тяло,друг за лакти,трети за нощта.
Какво да се прави възраст?! Crossing Arms

# 37
  • Мнения: 7 474
Мажа се, но не всяка вечер, а почнах да го правя след 26-27 г., преди това не се мажех с нищо.

# 38
  • Мнения: 212
Всяка вечер независимо дали съм слагала грим или не, ползвам ексфолиращ гел, след това хидратирам със тоник и мажа със нощен крем. Случвало се е и да забравя и да не сложа крем и чувствам кожата си много опъната и дръпната.
                                                                                                                                                                                                                     И аз съм така.Зависи каква кожа имаш.Мисля,че за хубава кожа трябва да се започва рано с грижите

# 39
  • Мнения: X
Вечер задължително си измивам лицето с гелче, след това го почиствам с тоник. Не винаги слагам крем, но ако го правя- само тънък слой, да не изплУашим мъжо  Joy

# 40
  • Мнения: 2 631
Запушваш порите само, ако слагаш какъвто и да е крем върху непочситено лице!
Аз съм на 25 и сутрин и вечер се мажа само с 1 крем - Олиго 25 на Виши! (И аз от скоро се мажа, де)
Скоро си взех и околоочния на Д'Олива, заради студа...

# 41
  • Мнения: X
аз се мажа,не мисля,че ще ми се запушат порите Thinking

# 42
  • Мнения: 4 292
Вечер задължително се дегримирам, понякога слагам маска, после тоник, околоочен и нощен.  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 4 785
Зимата не се използват хидратиращи кремове (противно на всеобщото мнение), ами подхранвщи. Това е важно да се знае. Иначе аз слагам Нивея-софт подхранващ - ползвам го и за дневен и за нощен, добре ми действа тъй като тоникът ми е силен на Клин енд Клиър Wink

# 44
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Задължително си почиствам лицето с тоалетно мляко, после 3те стъпки на Клиник и тогава нанасям нощен крем...някъде четох, че точно нощният крем е този, който подхранва кожата  Peace

# 45
  • Мнения: X
Иначе аз слагам Нивея
Като каза Нивеа се сетих, че като бях тийн, баба ми (мир на праха й) веднъж ми каза:
"Мажи си баби лицето с Нивея- аз на твоята възраст, се мажех с този крем и кожата ми беше много мека и чиста"

Направо ме втрещи.  Shocked Баба ми се мазала с крем Нивея!  Laughing
Тогава беше на седемседет и нещо.

# 46
  • София
  • Мнения: 35 945
След като навърших 30г. - задължително, преди това от време на време

# 47
  • София
  • Мнения: 1 176
Да.

# 48
  • София
  • Мнения: 570
Аз почиствам кожата вечер с розова вода. После слагам гелче за околоочния контур, а лицето мажа с масло от гроздови семена на Икаров. Кожата ми е смесена и съм на 28 г. Напоследък съм се насочила към по-натурална козметика за лицето.

# 49
  • София
  • Мнения: 3 880
да, задължително почиствам лицето, слагам околоочен крем и отгоре серум против първи бръчки и крем.

# 50
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Аз така и не разбрах..........,серума не се ли слага преди крема ?

# 51
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Все още не, но май трябва вече......  ooooh!

# 52
  • Мнения: 3 157
Къде дали се мажа с крем?Simple Smile)))))))))))))) Wink

# 53
Цитат
Направо ме втрещи.   Баба ми се мазала с крем Нивея!  
Тогава беше на седемседет и нещо.

Историята на Beiersdorf и NIVEA
http://www.beiersdorf.com/controller.aspx?n=579&l=2&prin … 0&shownav=yes

# 54
  • Мнения: 776
Аз така и не разбрах..........,серума не се ли слага преди крема ?

Аз знам, че се слага под крема, за да подпомогне действието на последния Peace  bouquet

# 55
  • Мнения: 812
задължително почиствам лицето вечер от грим,и слагам крем/в момента тотала на клиник/,и не не сметям ,че се запушват порите!

# 56
  • Мнения: 35 961
почиствам, мажа с лек нощен крем или слагам дневен без спф /обикновено те са по-леки от нощните/


Аз така и не разбрах..........,серума не се ли слага преди крема ?

Аз знам, че се слага под крема, за да подпомогне действието на последния Peace  bouquet

да
понякога, особено лятото слагам само серум

# 57
  • Мнения: 5 691
Задължително вечер-нощен крем!Кожата ми е суха и не мога без крем!

# 58
  • Мнения: 4 784
Слагам дневен и нощен крем с тази разлика, че дневният, който използвам е със слънце защитен фактор. Не купувам кремове на своя глава, а какъвто козметичката ми ми препоръча, според сезона и кожата ми. Например в момента и дневния и нощния крем, който използвам са против кафяви петна, които ми се появиха след раждането. Преди това съм нямала такива и съответно използвах други кремове. Тази грижа за лицето да си призная я провеждам сериозно от преди 4-5 години. Преди това в тийн възрастта не съм.

# 59
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Вени ,каква козметика използваш против петна?

# 60
  • Мнения: 3 314
не ,не се мажа с крем  Hug  по4иствам с тоник и ни6то друго...

# 61
  • Мнения: 1 775
Нямам този навик, мо мисля съвсем скоро да го придобия.

# 62
  • Мнения: 302
Вечер почиствам кожата от грима с тоалетно мляко и след това тоник, но не слагам крем - мисля, че нямам нужда за сега.

# 63
  • Мнения: 71
Здравейте,
Вечер като се прибера след работа, почистам лицето си с тоалетно мляко. След това нанасям тоник. След това нощен крем.

# 64
  • Мнения: 5 317
мажа се.

# 65
  • Мнения: 2 386
Не.

Ако се намажа с тоолкова много неща преди сън, мъжът ми не би ме нацелувал за лека нощ.. Mr. Green Mr. Green

Всъщност просто нямам такъв навик.

# 66
  • Мнения: 3 356
След почистване измиване (и евентуално ако имам време за маски) крем + около очен контур.

# 67
  • Мнения: 5 173
Аз използвам 3-те стъпки. И не слагам никакъв крем. Дали трябва да слагам нещо хидратиращо? Проблемът е, че това крем/флуид няма да е от висшия клас козметика. Има ли такова голямо значение? На 22 почти съм

# 68
  • Мнения: 776
Аз използвам 3-те стъпки. И не слагам никакъв крем. Дали трябва да слагам нещо хидратиращо? Проблемът е, че това крем/флуид няма да е от висшия клас козметика. Има ли такова голямо значение? На 22 почти съм

След 3-те стъпки на Клиник задължително се ползва хидратиращ крем, защото системата е почистваща и 3-та стъпка, т.е. хидратиращия гел или крем ( според това кой тип си) има функция да подсилва действието на ексфолиращия тоник - 2-та стъпка. Но, според мен, трябва да избереш хидратиращ крем пак на Клиник след стъпките, а не на друга фирма, защото може да получиш неразположение, в смисъл кожно раздразнение, да не си "допаднат" съставките на продуктите и т.н. Както много пъти сме писали във форума за Клиник: 3-те стъпки или ти понясят и се чувстваш добре или никога повече не искаш да чуеш за тях Mr. Green В смисъл трябва да се внимава, затова по-добре заложи на крем на същата фирма!  bouquet

# 69
  • Мнения: 569
Не, не се мажа с крем вечер. Измивам си лицето с почистващ гел или пяна и дотам!

# 70
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Не, не се мажа с крем вечер. Измивам си лицето с почистващ гел или пяна и дотам!

И аз така.

# 71
  • София
  • Мнения: 4 966
Не.
Мажа само с третата стъпка на Клиник вечер и слагам околоочен на долния клепач.

По повод изказването на Киора,използвам трите стъпки на Клиник,но другите ми кремчета са на други марки.Околоочния Авен,крема за лице на Виши.Нямам проблем.
Не мисля,че е от значение.

# 72
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Моята козметичка ме е учила вечер да не си слагам крем.Крема се слага през деня за да попият в него всички мръсотии които полепват по кожата.И за това вечер се почиства лицето.

# 73
  • Мнения: 1 679
да, задължително

# 74
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Мажа се Peace
В момента с Нормадерм на Виши

# 75
  • Мнения: 5 173
Аз използвам 3-те стъпки. И не слагам никакъв крем. Дали трябва да слагам нещо хидратиращо? Проблемът е, че това крем/флуид няма да е от висшия клас козметика. Има ли такова голямо значение? На 22 почти съм

След 3-те стъпки на Клиник задължително се ползва хидратиращ крем, защото системата е почистваща и 3-та стъпка, т.е. хидратиращия гел или крем ( според това кой тип си) има функция да подсилва действието на ексфолиращия тоник - 2-та стъпка. Но, според мен, трябва да избереш хидратиращ крем пак на Клиник след стъпките, а не на друга фирма, защото може да получиш неразположение, в смисъл кожно раздразнение, да не си "допаднат" съставките на продуктите и т.н. Както много пъти сме писали във форума за Клиник: 3-те стъпки или ти понясят и се чувстваш добре или никога повече не искаш да чуеш за тях Mr. Green В смисъл трябва да се внимава, затова по-добре заложи на крем на същата фирма!  bouquet
Кой би препоръчала? newsm78  bouquet
Иначе се мажа и с околоочен all about eyes от няколко дена bowuu

# 76
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз няма да ви отегчавам със списъка на нещата, които вечер си слагам, сутрин обикновено все бързам и понякога прескачам безкрайните мазила, но преди лягане си отделям време. Но аз съм на 36 години де.

Зимата не се използват хидратиращи кремове (противно на всеобщото мнение), ами подхранвщи. Това е важно да се знае. Иначе аз слагам Нивея-софт подхранващ - ползвам го и за дневен и за нощен, добре ми действа тъй като тоникът ми е силен на Клин енд Клиър Wink

Не е вярно. Подхранващи кремове се използват за суха или застаряваща кожа, аз например не мога да ползвам такива.

За сметка на това всички кожи имат нужда от хидратация, особено през зимата, когато допълнително се пресушават от отоплението.

Моята козметичка ме е учила вечер да не си слагам крем.Крема се слага през деня за да попият в него всички мръсотии които полепват по кожата.И за това вечер се почиства лицето.

И това не е вярно. През нощта кожата се възобновява най-добре, затова е добре кремове със силни съставки да се ползват нощно време, по-добре се абсорбират. Някои съставки (ретинол например) не могат да се слагат на кожа, която се излага на слънце, и се ползват през нощта.

Не слушайте козметички и продавачки по магазини, а лекари - дерматолози.

# 77
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Бубка не съм се изразила правилно,това ми бе казано за моята кожа.Извинявайте ако съм ви подвела.А и моята козметичка е  лекар - дерматолог.

# 78
  • Мнения: 776
Аз използвам 3-те стъпки. И не слагам никакъв крем. Дали трябва да слагам нещо хидратиращо? Проблемът е, че това крем/флуид няма да е от висшия клас козметика. Има ли такова голямо значение? На 22 почти съм

След 3-те стъпки на Клиник задължително се ползва хидратиращ крем, защото системата е почистваща и 3-та стъпка, т.е. хидратиращия гел или крем ( според това кой тип си) има функция да подсилва действието на ексфолиращия тоник - 2-та стъпка. Но, според мен, трябва да избереш хидратиращ крем пак на Клиник след стъпките, а не на друга фирма, защото може да получиш неразположение, в смисъл кожно раздразнение, да не си "допаднат" съставките на продуктите и т.н. Както много пъти сме писали във форума за Клиник: 3-те стъпки или ти понясят и се чувстваш добре или никога повече не искаш да чуеш за тях Mr. Green В смисъл трябва да се внимава, затова по-добре заложи на крем на същата фирма!  bouquet
Кой би препоръчала? newsm78  bouquet
Иначе се мажа и с околоочен all about eyes от няколко дена bowuu

Ми, според мен, за твоята млада кожа - Moisture surge, той е много лек и свеж, не дразни. Другият вариант е Superdefense, но на мен той никак не ми хареса, имах непоносимост към някоя от съставките и, подобно, на 3-те стъпки, се обринах Sick #Cussing out Но, първо, ги пробвай на тестер в някой от моловете, за да видиш кой по ти харесва, че все пак са скъпички и да не си дадеш парите на вятъра  bouquet

# 79
Не, нямам този навик, все още.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 896
Не, ама сигурно трябва.

На мен напоследък ми е по-голям проблем сутрешния крем и по-скоро как и дали да го комбинирам с ФДТ. Със сигурност като слагам едното веднага след другото, те се смесват и кел файда от крема срещу първите знаци на стареене, ако няма да действа така както е предвидено. Дали да ползвам различен крем за база на ФДТ, с разлика от половин-един час? или пак ще е същото?

# 81
  • Мнения: 5 362
Аз не се мажа с крем.Оставям кожата си да диша нощно време.
И аз така Peace

# 82
  • Мнения: 278
Задължително!!!ползвам серия на Vichy

# 83
  • Мнения: 2 149
Слагам Peace

# 84
  • София
  • Мнения: 4 966
Мажа се Peace
В момента с Нормадерм на Виши

Доволна ли си от кремчето?
Защото се чудя дали да си го взема... Thinking

# 85
  • Мнения: 235
Знам, че трябва, особено за зряла кожа като моята , но обикновено забравям. Иначе гледам да почистя кожата на лицето добре преди лягане.

# 86
  • Мнения: 5 103
Мажа се да , и сутрин и вечер с хидратиращ на Диор.

# 87
  • Мнения: 14 489
и аз се мажа.

# 88
  • у нас
  • Мнения: 5 715
от време на време, а трябва всяка вечер и особено като се излиза навън в зависимост от сезона - трябва различен крем.

# 89
  • Мнения: 13 512
Ами със синичкия детски крем на Нивеа може и да ги запушваш.
Позлвам, разбира се- почиствам лицето и слагам нощен серум, крем, околоочен и пускам в спалнята овлажнителя за въздух.

Общи условия

Активация на акаунт