Вечер преди лягане мажете ли се с крем?

  • 5 558
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 173
Аз използвам 3-те стъпки. И не слагам никакъв крем. Дали трябва да слагам нещо хидратиращо? Проблемът е, че това крем/флуид няма да е от висшия клас козметика. Има ли такова голямо значение? На 22 почти съм

След 3-те стъпки на Клиник задължително се ползва хидратиращ крем, защото системата е почистваща и 3-та стъпка, т.е. хидратиращия гел или крем ( според това кой тип си) има функция да подсилва действието на ексфолиращия тоник - 2-та стъпка. Но, според мен, трябва да избереш хидратиращ крем пак на Клиник след стъпките, а не на друга фирма, защото може да получиш неразположение, в смисъл кожно раздразнение, да не си "допаднат" съставките на продуктите и т.н. Както много пъти сме писали във форума за Клиник: 3-те стъпки или ти понясят и се чувстваш добре или никога повече не искаш да чуеш за тях Mr. Green В смисъл трябва да се внимава, затова по-добре заложи на крем на същата фирма!  bouquet
Кой би препоръчала? newsm78  bouquet
Иначе се мажа и с околоочен all about eyes от няколко дена bowuu

# 76
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз няма да ви отегчавам със списъка на нещата, които вечер си слагам, сутрин обикновено все бързам и понякога прескачам безкрайните мазила, но преди лягане си отделям време. Но аз съм на 36 години де.

Зимата не се използват хидратиращи кремове (противно на всеобщото мнение), ами подхранвщи. Това е важно да се знае. Иначе аз слагам Нивея-софт подхранващ - ползвам го и за дневен и за нощен, добре ми действа тъй като тоникът ми е силен на Клин енд Клиър Wink

Не е вярно. Подхранващи кремове се използват за суха или застаряваща кожа, аз например не мога да ползвам такива.

За сметка на това всички кожи имат нужда от хидратация, особено през зимата, когато допълнително се пресушават от отоплението.

Моята козметичка ме е учила вечер да не си слагам крем.Крема се слага през деня за да попият в него всички мръсотии които полепват по кожата.И за това вечер се почиства лицето.

И това не е вярно. През нощта кожата се възобновява най-добре, затова е добре кремове със силни съставки да се ползват нощно време, по-добре се абсорбират. Някои съставки (ретинол например) не могат да се слагат на кожа, която се излага на слънце, и се ползват през нощта.

Не слушайте козметички и продавачки по магазини, а лекари - дерматолози.

# 77
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Бубка не съм се изразила правилно,това ми бе казано за моята кожа.Извинявайте ако съм ви подвела.А и моята козметичка е  лекар - дерматолог.

# 78
  • Мнения: 776
Аз използвам 3-те стъпки. И не слагам никакъв крем. Дали трябва да слагам нещо хидратиращо? Проблемът е, че това крем/флуид няма да е от висшия клас козметика. Има ли такова голямо значение? На 22 почти съм

След 3-те стъпки на Клиник задължително се ползва хидратиращ крем, защото системата е почистваща и 3-та стъпка, т.е. хидратиращия гел или крем ( според това кой тип си) има функция да подсилва действието на ексфолиращия тоник - 2-та стъпка. Но, според мен, трябва да избереш хидратиращ крем пак на Клиник след стъпките, а не на друга фирма, защото може да получиш неразположение, в смисъл кожно раздразнение, да не си "допаднат" съставките на продуктите и т.н. Както много пъти сме писали във форума за Клиник: 3-те стъпки или ти понясят и се чувстваш добре или никога повече не искаш да чуеш за тях Mr. Green В смисъл трябва да се внимава, затова по-добре заложи на крем на същата фирма!  bouquet
Кой би препоръчала? newsm78  bouquet
Иначе се мажа и с околоочен all about eyes от няколко дена bowuu

Ми, според мен, за твоята млада кожа - Moisture surge, той е много лек и свеж, не дразни. Другият вариант е Superdefense, но на мен той никак не ми хареса, имах непоносимост към някоя от съставките и, подобно, на 3-те стъпки, се обринах Sick #Cussing out Но, първо, ги пробвай на тестер в някой от моловете, за да видиш кой по ти харесва, че все пак са скъпички и да не си дадеш парите на вятъра  bouquet

# 79
Не, нямам този навик, все още.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 896
Не, ама сигурно трябва.

На мен напоследък ми е по-голям проблем сутрешния крем и по-скоро как и дали да го комбинирам с ФДТ. Със сигурност като слагам едното веднага след другото, те се смесват и кел файда от крема срещу първите знаци на стареене, ако няма да действа така както е предвидено. Дали да ползвам различен крем за база на ФДТ, с разлика от половин-един час? или пак ще е същото?

# 81
  • Мнения: 5 362
Аз не се мажа с крем.Оставям кожата си да диша нощно време.
И аз така Peace

# 82
  • Мнения: 278
Задължително!!!ползвам серия на Vichy

# 83
  • Мнения: 2 149
Слагам Peace

# 84
  • София
  • Мнения: 4 966
Мажа се Peace
В момента с Нормадерм на Виши

Доволна ли си от кремчето?
Защото се чудя дали да си го взема... Thinking

# 85
  • Мнения: 235
Знам, че трябва, особено за зряла кожа като моята , но обикновено забравям. Иначе гледам да почистя кожата на лицето добре преди лягане.

# 86
  • Мнения: 5 103
Мажа се да , и сутрин и вечер с хидратиращ на Диор.

# 87
  • Мнения: 14 490
и аз се мажа.

# 88
  • у нас
  • Мнения: 5 716
от време на време, а трябва всяка вечер и особено като се излиза навън в зависимост от сезона - трябва различен крем.

# 89
  • Мнения: 13 512
Ами със синичкия детски крем на Нивеа може и да ги запушваш.
Позлвам, разбира се- почиствам лицето и слагам нощен серум, крем, околоочен и пускам в спалнята овлажнителя за въздух.

Общи условия

Активация на акаунт