как спестявате парите за детето си

  • 14 681
  • 203
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 070
Не спестявам, харча.

# 16
  • Мнения: 4 965
Децата ми имат детски влогове в Евро. Гледаме почти всеки месец да внесем по нещо.
Купувам и злато Twisted Evil. /Не го държа вкъщи!/

# 17
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Децата ми имат детски влогове в Евро. Гледаме почти всеки месец да внесем по нещо.


И ние сме така, само че внасяме веднъж годишно по 200 евро. У нас си имаме традиция, когато се приберем, всички стотинки, които имаме по джобовете ги слагаме в една касичка. Като се напълни ги обръщам в книжни и ги слагам в друга касичка. В края  на годината , ако не са се събрали 200 евро ги допълваме и ги внасяме във влога.

# 18
  • Мнения: 100
Открихме сметка на голямата ми дъщеря и там внасяме всичко(сурва,пари за РД,ИД ит.н.) и събрахме за детската й стая за новия апртамент.Сега ще открием и на малката.

# 19
  • Мнения: 9 990
Първо-като има кой да ви дава-лесно се харчи, на готово.
Второ-с такива пък подаръци имоти се не купуват, така че-варианта  да забогатеете и тук не минава.

# 20
  • Мнения: 4 965
Първо-като има кой да ви дава-лесно се харчи, на готово.
Второ-с такива пък подаръци имоти се не купуват, така че-варианта  да забогатеете и тук не минава.

 Joy

На нас никой не ни дава.
Е, за празниците бабите, дядото и кръстниците дават парички, ама с тях обикновено им купуваме разни неща.
А и не събираме за имоти /имаме си  Laughing/. Искам обаче да имат отделени пари за "подходящо" образование - дай Боже, да им се учи. Ако не - поне да се оженят и да си платят с тези пари сватбите. Ама знае ли човек...

# 21
  • Мнения: 1 951
Не спестявам.Не ми е и хрумвало.

# 22
  • Мнения: 23 062
не спестяваме.

# 23
  • Мнения: 337
Сега за 1та й година ще й отворим детски влог в ДСК (там си избрах, видя ми се най-добра оферта). Може да се теглят пари само с разпореждане на дежурен съдия ми каза жената  #Crazy. Докато стане на 18 години.
Началната вноска е 200 единици - лева или евро без значение. Само после да не издиравам съдия си пожелавам, че все пари не стигат за нещо.....

# 24
  • Мнения: 2 401
Както и да ги вложиш си остават 200 лв/ паунда....

 Виж сега, това е като еднократната помощ за раждане в БГ-200лв.само, че там ти ги дават във вид на чек.Ако искаш, можеш да си внасяш към тях и по 100 паунда месечно, но няма право да ги теглиш!!!!Ей там е разликата!

И тук е така за детските влогове.  Родителите слагат пари и детските отиват на дадената сметка, но нямат право да теглят, докато навършат 18 години. И аз го намирам за много удачно.

Кое му е удачното, че и аз не се сещам? Не се заяждам  Peace

# 25
  • Мнения: 7 117
Някой да знае банка, която да не събира процент за уедряване на монети?
Извинете, че питам тук.  Peace

# 26
  • Мнения: 385
Докато взимах детски ги държах в карта и като дойде 15-ти септември - пазарувам с тях за училище, сега като не взимам вече, гледам да отделям някой лев и пак ги внасям в картата, защото се убедих,че е много добре да има заделени преди началото на учебната година.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз му направих детски спестовен влог в ДСК и там му внасяме всички пари, които му дават роднините и приятели. Ние със съпруга ми също му внасяме там всеки месец.
Детски не взимам, иначе и тях бих му спестявала.

# 28
  • Мнения: 227
Не спестяваме.Още помня моите спестени "пари" Crazy
Бабите са направили на децата по книжка-каквото,такова.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 097
Кой, каквото даде за детето си отива по предназначение. Не мога да си представя да харча от нейните си пари.

Общи условия

Активация на акаунт