Етерични масла за тялото и душата

  • 67 829
  • 201
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13 512
ЛАВАНДУЛОВОТО  е единственото от българските етерични масла, което може да се употреби директно, неразредено при наранявания на кожата. То е горещо, сухо масло и изтегля негативната енергия от тялото на човека, оздравява го по един мек и щадящ природен начин. Етеричното масло от лавандула е силноухаещо, ясно, точно и перспективно масло. Лечебно в широк диапазон. Отлично средство за профилактика и дезинфекция на въздуха. Много добре изучено. Времето тук няма да ми стигне да изброя неговите лечебни качества ... Просто то е приложимо за всички случаи. Прекрасно за домашна употреба, както за бърза помощ, така и за хронични заболявания, за хигиенизиране на предмети, стаи и др. Ароматът на лавандуловото масло има проясняващо, освежаващо и едновременно успокояващо действие на физическо и емоционално ниво. Душата се затопля, сгрява и сваля от себе си ненужните притеснения и страхове, мислите ни отиват в едно по-радостно и ведро измерение, тялото ни може да си почине и да се разтовари от акумулираните през деня отрицателни енергии. Може да се медитира върху лилавия цвят на лавандуловото стръкче.


При гадене, виене на свят или загуба на съзнание, може да се капне капка върху нашата длан, да разтрием там маслото и да я доближим до носа на пострадалия човек. Достатъчно е да се вдиша, за да се прояви лечебния ефект, не е нужно да се нанася върху кожата. Но при ухапвания, драскотини, рани, изгаряния върху кожата, можем направо да накапем върху мястото за дезинфекция. Можем също така да използваме маслото като протектор при предаване на зарази по въздушно-капков път. Достатъчно е да го сложим на ревера дрехата ни (като парфюм) и лавандулата ще обгради с нежна защитна мрежа нашата аура и по този начин ще ни запази от инфекции. А така също и от неприятни насекоми. През лятото, ако добавим няколко капки лавандулово масло в крема ни за тяло, комарите ще бягат от нас и няма да ни безпокоят. А също така, ако не можем да заспим, една-две капки лавандулово масло върху възглавницата ни или на една книжна салфетка, поставена до главата ни, ще прогони натрапчивите мисли и ще ни пренесе неусетно в света на сънищата и спокойствието.

# 31
  • Мнения: 589
Монда, страхотна си!!  Hug

Игуанка, ети ти няколко рецепти, свързани с маслото от розмарин:

Ароматичните вани с масло Розмарин са прекрасно подмладяващо средство – то подобрява състоянието на кожата, стимулира обновяването на клетките, способства за извеждането на шлаки от организма, и премахва мускулни болки. При възпаление на жлъчния мехур розмариновото масло премахва симптомите , нормализира отделянето на жлъчка и способства за разтварянето на камъни в жлъчния канал. Спомага за нормализиране на работата на червата. Като обезболяващо помага при главобол и менструални болки, заболявания на ставите и гръбнака.

  Маслото Розмарин има тонизиращо действие, прилага се широко в козметиката, и е идеално за мазна кожа. Използва се за обогатяване на козметични средства: кремове, балсами и шампоани за коса. Стимулира растежа на косата, способства за отстраняването на пърхота.

Обогатяване на шампоани: 3-5 к. етерично масло на 10г основа (пърхот, укрепване на косата)
Обогатяване на козметични средства: 2 к. + 3к. масло Лимон на 10 г крем (мазна, склонна към възпаления кожа)

# 32
  • Мнения: 605
Темата е страхотна, carmell  Hug , а Монда за пореден път е  неизчерпаем източник на информация    bouquet
За тези които са в София или имат път насам - на Коледния базар в НДК има щанд на Българска роза Карлово - аз си купух Канелено, Карамфилово и масло от Грейпфрут   Peace

# 33
  • Мнения: 379
моля ви, кажете ми от къде мога да си купя или поръчам розово масло.

# 34
  • Мнения: 13 512
моля ви, кажете ми от къде мога да си купя или поръчам розово масло.
течно ли?  newsm78
на капсули- знам къде има

# 35
  • Мнения: 379
ами по принцип ми трябва течно, но кажи къде има на капсули, може ито да ми свърши работа. можете ли да си представите, че при положение, че го произвеждаме никъде по аптечните складове не може да бъде намерено!!!

# 36
  • Мнения: 589
моля ви, кажете ми от къде мога да си купя или поръчам розово масло.

Аз съм купувала оттук:
http://www.mediks-bg.com/su_jok/product/products.php?cat_id=99
Миниатюрен грамаж е да знаеш - 5 грама, ако не се лъжа.

Ето и малко рецепти с розово масло

Ароматизация на въздуха: при простуди, безсъние, главоболие, мигрена, ПМС, също и като афродизиак - 3 до 5 капки в аромалампичка

Вана: тонизиращо, антидепресивно, противовъзпалително, при ПМС - 3 до 5 капки при температура 28 - 35 градуса за около 15 минути

Други:
- при смущения в менструалния цикъл, вагинит - промивка по следния начин: 5 капки се нанасят върху чаена лъжичка сода и се разтварят в 500 мл преварена вода.
- при зъбобол, мъзпаление на венците, лош дъх в устата - жабурене със 100 мл вода с 1 капка масло и 1 чаена лъжичка ракия или коняк
- маска за лице за отпусната и застаряваща кожа, акне, както и за възстановяване еластичността на кожата - 10 капки розово масло, 1 супена лъжица зехтин, 1 чаена лъжичка вазелин, 2 мл витамин С, 5 мл витамин А. Маската се нанася върху лицето и се оставя 30 минути.
- при акне - 3 пъти дневно обтриване с памуче, напоено със смес отвода и розово масло
- стимулиращо обмяната на веществата, регулиращо апетита - 1 капка розово масло в чай или сок
- обогатител на шампоан и душ-гел - действа антисуптично, регенериращо и като афродизиак - 5 капки масло в 10 мл шампоан или душ-гел



# 37
  • Мнения: 379
благодаря много. лошото е че ми трябва спешно, а в момента магазинът на сайта не работи.

# 38
  • Мнения: 13 512
ами по принцип ми трябва течно, но кажи къде има на капсули, може ито да ми свърши работа. можете ли да си представите, че при положение, че го произвеждаме никъде по аптечните складове не може да бъде намерено!!!
Произвеждаме максимум 1 тон на година и отива за износ. Няколко са държавите, чиито розово масло е одобрено за износ.

# 39
  • Мнения: 1 114
И от тук може да се поръчват ароматни масла.http://www.rozata.com/index.php?main_page=index&cPath=36_34

Темата е супер!Някой може ли да ми каже къде във Варна мога да си купя етерични масла и цитираните аромалампи?

Във Варна има в магазина на "Лечител". От там си взех лимоново масло.


Сега мисля да си взема и борово и още няколко вида.
Обаче не мога да случа на хубави чаени свещи.  Rolling EyesКупихме едни бели за по 10 ст., но фитилът не е хубав и просто мъждука, няма хубав пламък. В момента използвам едни с аромат на ванилия.

# 40
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Благодарности за чудесната тема! Монда, страхотна си, както винаги Hug

# 41
  • Мнения: 605
Теа, благодаря   bouquet все се ядосвах че освен на Произведено в България не мога да намеря в магазини/аптеки продуктите на Българска роза  Simple Smile
Вчера си взех още няолко за ароматната лампа - Грейпфрут, Гераниум /от тези двете си направих страхотен коктейл за отпускане  Wink и Кедрово
От тези за козметични цели съм най-доволна от продуктите на Икаров  Peace

# 42
  • Мнения: 379
моля ви, кажете ми от къде мога да си купя или поръчам розово масло.
течно ли?  newsm78
на капсули- знам къде има
кажи моля те от къде си купувала на капсули?

# 43
  • Мнения: 87
моля ви, кажете ми от къде мога да си купя или поръчам розово масло.
[/quote]


От Казанлък бе хора, тук се прави! Hug

# 44
  • Мнения: 379
то това е ясно ама аз не съм от там. затова търся начин да поръчам. още повече ми трябва съвсем малко. по аптеките в нашия град обаче навсякъде ми отговарят, че няма, а и според тях и по складовете нямало, което ми се вижда абсурдно.

Общи условия

Активация на акаунт