И на мен ми се случи ужаса да видя на термометъра 40С!

  • 2 983
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 269
Никой по-горе не написа как се сваля висока Т затова ще напиша моя опит с 42 градуса.
Ако детето е горещо е ясно - обтриване с мокри чаршафи, обтриване с оцет или спирт по крачетата, дланите, челцето и по сгъвките - колена и лакти. Отделно от това течен аналгин според възрастта, панадол и нурофен. Като панадола и нурофена свалят след около 40-5- мин. ако се пият, свещичките след около 20-30 мин. а аналгина след около 20 мин.

Ако детето е студено и го тресе - единия родител ратрива крачетата, ръчичките и гръбчето за да се стопли, другия родител минава след първия и там където е стоплено разтрива със спирт и мокри кърпи.
Моля те!
Какви разтривки при висока температура!!! Какво стопляне!
При повишена температура разтриването под каквато и да е форма е абсолютно противопоказано, а при толкова висока си е направо игра на руска рулетка! Shocked
Детето става така студено защото кръвоносните съдове се свиват рязко и крайниците изстиват. Защо става така- не съм специалист и не знам-но сигурно има причина организмът да реагира по този начин. ooooh!

# 16
  • Мнения: 352
Аз течен аналгин бих дала само в краен случай /примерно 42 градуса/! От лекар знам, че при малки дечица са възможни усложнения, след приемане на течен аналгин и той се дава само по лекарско предписание/болнично лечение. Дъщеря ми е вдигала веднъж 39.9 градуса. Тогава температурата я свалих с мокри чаршафи - равни части оцет и вода. Скорошно оздравяване!  Hug

Момичета имайте предвид, че течен АНАЛГИН се дава само сред проверена липса на алергична реакция! Аз имам алергия към течния аналгин и реакцията на организма е наистина страшна - почва лудо повръщане и затруднено дишане. Представете си това комбинирано с високата температура която опитвате да свалите....

Аз лично не ви съветвам да давате аналгин без да сте сигурни в реакцията на детето....

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
И как бихме се убедили в реакцията им?! Ти лично как разбра, че си алергична към течния аналгин? Нали трябва да пробваш нещо, за да разбереш дали ти понася. Разтълкувай, ако обичаш понятието проверена липса на алергична реакция. Мерси.

# 18
  • Мнения: 352
Принципно проверка се прави с резка на кожа обикновено на ръчичката и капване на лекарството върху образувалата се раничка. Всеки на който са му били инжекции като малък е минавал този "тест". Води се тест за поносимост.

Всщност правят се две успоредни резки и се маркират - едната остава без нищо другата се полива с лекарството което тествате. След 30 мин се гледа за промяна - т.е. различия в двете резки. Ако едната се зачервени - по бавно се затваря, въобще се различава, тогава се счита че организма има отрицателна реакция.
 
Аз лично за съжаление имах такава реакция след просто даване на течен аналгин при висока температура.
Незнам знам за други тестове, но на картона ми в градината и училище пишеше с огромно букви: ОСТРА АЛЕРГИЧНА РЕАКЦИЯ на течен аналгин!

# 19
  • Мнения: 8 769
Снощи ги водих - докторката доста добре преслуша Ивана, искаше да разбере да не би да се "крие" нещо за тази Т, но нищо друго и нямаше.
Надявам се децата да са добре вече. Hug
Антибиотика не лекува вирусите. Лекарите го предписват за презастраховане.
Децата ти ще преборят вируса, не антибиотика. Той не само че няма да им помогне, ами и ще ги омаломощи още повече и ще затрудни естествените им възпротивителни сили.
Давай им витамин С повечко и билкови имуностимулатори. Пчелното млечице и въобще пчелните продукти са естественият антибиотик, който върши работа. Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 512
Никой по-горе не написа как се сваля висока Т затова ще напиша моя опит с 42 градуса.
Ако детето е горещо е ясно - обтриване с мокри чаршафи, обтриване с оцет или спирт по крачетата, дланите, челцето и по сгъвките - колена и лакти. Отделно от това течен аналгин според възрастта, панадол и нурофен. Като панадола и нурофена свалят след около 40-5- мин. ако се пият, свещичките след около 20-30 мин. а аналгина след около 20 мин.

Ако детето е студено и го тресе - единия родител ратрива крачетата, ръчичките и гръбчето за да се стопли, другия родител минава след първия и там където е стоплено разтрива със спирт и мокри кърпи.

Много е страшно и на нас ни се случи това вледеняване, и аз се ошашках да го затоплям ли да го изстудявам ли  newsm78 И още се чудя  newsm78
Моля те!
Какви разтривки при висока температура!!! Какво стопляне!
При повишена температура разтриването под каквато и да е форма е абсолютно противопоказано, а при толкова висока си е направо игра на руска рулетка! Shocked
Детето става така студено защото кръвоносните съдове се свиват рязко и крайниците изстиват. Защо става така- не съм специалист и не знам-но сигурно има причина организмът да реагира по този начин. ooooh!

# 21
относно свалянето на висока т най бързо й свалям с белтък и оцет мн. добре разбъркани и масажирам мн. ефикасно .ако гърлото е червено чукайте маслини с костилките и ги сложете на гърлото като компрес дъщерй ми имаше 38т след 0.30мин като го сложих стана да играе а от т нямаше и следа





---------------------
Пиши на КИРИЛИЦА!

Последна редакция: пт, 14 дек 2007, 15:58 от Доня Туфиня

# 22
  • Мнения: 539
[Надявам се децата да са добре вече. Hug




ох, вече са по-добре - поне не вдигат температура. Не посмях да не почна антибиотик, защото 5 дена вдигаха температура, и то висока.

# 23
  • Мнения: 3 219
И двете ми деца са вдигали температура над 40 градуса, голямото даже това лято направо припадна, изкара ни акъла, добре ,че пълнех в този момент ваничка с хладка вода, че директно го вкарахме вътре Sad

Общи условия

Активация на акаунт