Как да махнем бибата

  • 31 687
  • 267
  •   1
Отговори
# 255
  • СОФИЯ, по празниците в Разлог
  • Мнения: 218
Много трудно се "справихме". На 2 г. и 7-8 месеца беше още с бибабта. Всички снимки от преди това са с бибита, с изключение от яслата. Дойде свекърва ми да я гледа за 1 седмица и да е жива и здрава оттърва детето ми. Каза че, Роки (съседското голямо куче) я изял и до там. Помрънка, но си кандиса и често го споменава, че й е изял удоволствието.

# 256
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Здравейте!И аз бях много притеснена от факта,че на 1.10 месеца още сме с биберон,но реших да опитам да я премахна изведнъж.И сега на 05.01.2010 г реших за обедното спане да не й я дам.Така и направих.Тя ме питаше къде е и аз й отговарям,че кучето я глътна и й дадох едно куче да си гушка.И така до днес.Досега не е плакала за биби,та предполагам,че и занапред ще е така.Рядко ме пита за нея и всеки път казвам,че кучето я глътна и така.
Успех на всички,които са запонали борбата с биберона!

# 257
  • Мнения: 510
Нашия опит- първо я пробих леко с ножа, не се усети, после я пробих повече, не го отрязах...тогава настана драма- уж има биберон, а не става за смукане...хвърляше го, поплака си...и за 3-4 дена вече сам не искаше да го смуче. Беше на 1 год и 5 мес. Сега обаче още има лека драма като дойде ред за сън.Преди си заспиваше сам, съвсем спокоен в неговото си легло, а сега се налага да го преспивам..Но и това ще премине  Grinning

# 258
  • Мнения: 2 249
по съвет тук от форума я отрязах Mr. Green-ядосваше се много,4е не може да я захапе и само 1 ден мрънка-нямаше проблем

# 259
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Ох... с това рязане... Чудя се дали ще ни свърши работа на нас. Thinking

Предишната ни биба беше почти преполовена - тя сама си я разкъса със зъби. И въпреки това продължаваше да я смуче настървено. ooooh! Чуваше се как се образува вакуум, въздух свисти в нея, ама не и не - дъвче я и това си е! Накрая се смилих и и купих нова.

Имам чувството, че и наполовина отрязане да е, пак ще я харесва. ooooh!

А времето минава - след двайсетина дни ще станем на 2 години. Crossing Arms Tired

# 260
  • София
  • Мнения: 5 079
Синът ми го отказа на 10 м при боледуване, не можеше да го "ползва" със запушен нос. С щерката ще видим кога и как ще го отказваме. И тя без бибата не заспива. Shocked

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Хвърлих я към кучето, и то се спусна да я хапне,малката гледаше,  после не я поиска вече.

# 262
  • Варна
  • Мнения: 3 953
И, аз мислех да я режа, ама тя взе че сама `и прегриза върха, мъчи се 2-3
дена /преди Коледа беше/ и миряса. Искаше си я когато `и е криво или
преди заспиване.Сега се сеща, като види биберона на бебето, което пък
не ще да помирише биберон, че насила се опитвам да му го давам...ама
нямам успех.Луда работа...

# 263
  • Мнения: 1 418
при нас се отказа сам.Беше на 2 год.При поредното заспиване видя че е скъсана и каза"мама купи друга",но мама не купи и така си остана.Не съм вярвала,че така лесно ще я оставим.Все си представях реване поне няколко дни

# 264
  • София
  • Мнения: 426
рязах я какво ли не я правих и нищо не помогна до 2г и 7м я смучеше,но като дръгна на ясла за 1 седмица се от учи там не я искаше да я смуче а вечер като се прибере ме я иска и един път я излъгах че сме я забравили  в детската и така няколко пъти и я забрави

# 265
  • Мнения: 10 012
Синът ми е вече седмица без биба. Точно на 2г и 6мес. Сам я отказа и не я потърси вече. Не мога да повярвам все още! И този ден дойде!
Непосредствено преди това две вечери заспа без нея, но се будеше около 2 сутринта и плачеше. После престана да се буди и я скрих. Явно няма да ни трябва вече. Grinning
Та искам да кажа, че няма нужда от насилие над детето, но всеки си решава сам.

# 266
  • Мнения: 4
Ей, хора, вие виждали ли сте възрастен с биба? Ако не е непрекъснато, и няма стоматологични проблеми, оставете личностите, наречени наши деца, сами да вземат решението. Стига с тези бабешки съвети!

# 267
  • Мнения: 18
Ей, хора, вие виждали ли сте възрастен с биба? Ако не е непрекъснато, и няма стоматологични проблеми, оставете личностите, наречени наши деца, сами да вземат решението. Стига с тези бабешки съвети!
Принципно съм съгласна, но пък когато се вземе бибата, децата почват да спят по-спокойно и непробудно нощем (естествено след като се примирят, че я няма). Така че може би все пак е по-добре за тях към 2-2 и половина години да се махне биберона, особено ако нощем се събуждат да го търсят. Някои деца обаче престават да заспиват следобед, след като им е взета биберонката, без това да е само временно явление, така че всеки трябва да си преценява + и - , за и против...  

Последна редакция: нд, 24 яну 2010, 19:43 от ilinkoyas

Общи условия

Активация на акаунт