Отговори
# 30
  • Мнения: 8 999
Ами не чисти, не готви и не глади всеки ден! Аз бях в по-лошо положение - с непрекъснати контракции и прохождащо дете, непрекъснато наведена надолу, за да я държа за ръчичките. Плюс това си пазарувах и изхвърлях боклука сама!
Гледай по-леко на домашните задължения. Защото те чака още по-труден период след раждането на второто дете! Пести си максимално силите. С мъжа ти може да минете и на сухоежбина половината седмица, а детето - има чудесни бурканчета с пюрета и по-едросмляна храна за деца над 2 г.

# 31
  • Мнения: 1 479
Аз минах през този период миналото лято.Тичах си по градинките след баткото,като луда.Сьгласна сьм с ,които са писали преди мен.Аз се справих с помоща на таткото.Той много ми помогна в пазаруване,готвене,чистене и обслужване на баткото.Всичко е вьзможно,ама си трябва "едно рамо". Peace

# 32
  • Мнения: 8 242
Е затуй не мога да си се представя бременна с бебе..
Няма кой да ми помага и не искам да се правя излишно на супермайка.. Всеки човек си има граница на възможностите.. Не е нужно да се изцеждам за 2 деца наведнъж.. Че като знам първото колко е "кротко".. Не си се представям с 2ма разбойника  ooooh!

# 33
  • Мнения: 2 829
Аз вече искам още едно дете Grinning
Обаче, аз гледам доста по-леко на домакинските задачи. Не гладя почти нищо (купувам си дрехи, които не се мачкат), готвя в по-голямо количество, така че ядем 1 ядене поне 2-3 пъти, измислямлесни за готвене неща. Приела съм за нормално да има разпилени играчки в къщи, редовно забавлявам малкия като му давам команди да взима дадена играчка и да я пуска в коша за играчки.
Като гледам колко му е интересна прахосмукачката мисля че след 2-3 месеца ще може да ми помага с чистенето Mr. Green

Моят съвет е-опитай се да прецениш кои от задълженията ти са наистина важни и кои могат да отпаднат. Приеми, че от сега, докато бебето стане на годинка ще трябва да живеете по-улеснено и да не е всичко перфектно в къщи. Остави "Голямото Чистене" за почивните дни, когато ще може да го свършите заедно с мъжа ти, а през седмицата позамазвай, така че да не личи колко е мръсно Grinning Готви по-рядко и по-лесни манджи (има доста ястия, които можеш да сложиш да се варят на 1 и да излезеш на разходка, а като се върнеш-яденето е готово). Излизайте на разходки с детето-когато сте навън не цапате вкъщи и като се приберете е по-чисто и подредено Grinning

Желая ти лека бременност, леко раждане и леко и приятно ежедневие!

# 34
  • Мнения: 50
 StopЗдравейте,мами! newsm62Ние също не изчакахме батко Крис да порасне малко.Сега е на 2год.7мес. preggoсъм в седмия месец.Чудя се как ще се оправям сама,защото няма никой при нас да ни помага.Ако бяхме в България,щеше да е друго.Таткото е шофьор на цистерна и го няма по цял ден.Бъдещият батко е на градина до обяд.Подготвяме го за новия член на семейството.Като родих първото си дете се разчеквах от домакинска работа.След време реших да отсея важните неща,които трябва да свърша и същевременно да прекарвам времето си с бебо пълноценно.Спрях да гладя нашите чаршафи,да чистя всичко основно и др.Сега като родя сигурно ще спра и да готвя като луда.Важното е да си почиваме и да не робуваме на къщите си.  newsm79 1ironing wash 1dishes newsm55 newsm71  food002 hangХаресва ли ви тази гледка!!!!!!!!!!малко е грубичко,ааааааааа!!!!!!!!!Почивайте си и си гледайте децата,за да са споко всички!!!!!УСпех на всички,които стават за втори път родители!

# 35
  • Мнения: 353
Ще влезеш в ритъм. И ще си гледаш децата, и ще си вършиш работата, но ти трябва малко време. А сега си почивай.
И аз съма ги гледам , е големият е вече на градина, но през цялата бременност е бил плътно до мен.
Успех!  bouquet

# 36
  • Мнения: 417
Аз съм в почти в същото положение.Бременна съм в 4 месец и имам дете на 1 година и 3 месеца.Добре,че е майка ми защото не знам какво щях да правя без нея.До скоро лежах и повръщах постоянно,нищо не можех да свърша камо ли да си гледам детето.Сега вече съм по добре и гледам да се справям сама както мога,но с малко дете и бременна за чистота и дума не може да става.Аз чистя сутринта и оставям малката да прави каквото иска, после на другата сутрин пак чистя.Сигурно и на мен ще ми стане доста по тежко към осмия месец,защото тогава вече корема тежи,но недей да губиш надежда и кураж остава ти съвсем малко още.Ще те посъветвам да извикаш на помощ някой от родата,колкото и да искаш да си самостоятелна в такъв момент всеки има нужда от помощ.

Общи условия

Активация на акаунт