дете със садистични наклонности

  • 5 627
  • 95
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 82
Минзухар, страхотно решение!!!!Сигурна съм, че ще се справите.Вие сте добри хора и това е най-важното, както и усета. Те в повечето случаи са много по-важни и значими дори от диплома по психология.Очарована съм. Hug
Задачата е трудна, но и много благородна.Споделям, че в момента чета "Да отгледаш момчета" на Д-р Джеймс Добсън. Сигурна съм, че ще ти е от полза ако решиш да я прочетеш. За това ти казвам, че макар и по усет, всъшност сте действали като по учебник!!!Моите момченца са 2 броя и също намирам доста полезни неща в нея!
УСПЕХ!

# 46
  • Мнения: 2 401
Много ви  благодаря за подкрепата. Аз също имам притесненията дали не навлизаме надълбоко.. затова и споделих тук. Но нямам избор, никой няма да се заеме с това. Единствената алтернатива е преместване, което  само ще доведе до куп нови проблеми.  Всъщност двете деца изобщо не контактуват помежду си, те са много различни, сина ми дори не му знаеше името.  Просто случайно му се е изпречил на пътя, не имало предистория.
 А книгата "Да отгледаш момчета" си я премятах само преди няколко дни на панаира в НДК и не я купих.. Confused
Дарзамен, с охота ще се възползвам от предложението ти, ще ти пиша на лични.
Радмила, къде мога да прочета за тази медиация?

# 47
  • Мнения: 967
Медиацията е способ за доброволно разрешаване на спорове, при който страните се подпомагат от трето, неутрално и безпристрастно лице - медиатор, за постигане на взаимно приемливо споразумениe

www.mediation-bg.org



# 48
  • Мнения: 798
Дали филмчетата и компютърните игри не допринасят за това?
Аз мисля, че филмчетата и компютърните игри имат много голяма връзка с агресията в децата в ранна възраст. Спомнете си едно време какво гледахме /поне в моето детсвто/ - Пчеличката Мая, Ферди Мравката, Мечо Ръкспин и други подобни. А сега какво гледат- Спайдър мен, Супермен, Трансоформъри и пр. филми, където всички стрелят, бият се с разни чудовища, ЛЕТЯТ....Не ви ли е страх примерно, че детето ви може да реши да лети, или , че може да ходи по стени....За насилието в тях изобщо няма да говоря, то се вижда от всички. Отделно от това разни филми от сорта на Спешно отделение и Д-р Хаус в 8-9 ч, вечерта, когато обичайното 4-5-6 годишно дете още не е заспало и където се показват разни операции, морги, трупове...Дори като фон да върви, те децата попиват като гъби. Не си мислете, че моя син не ги гледа...гледа ги, за което и аз съм виновна. Ако можеше да го огранича само с Мечо Пух и Мики Маус бих го направила. Но това е много трудно , да не кажа невъзможно имайки предвид всичките канали, по които тече информацията към нашите деца.

Иначе за инициативата на минзухар...мога само да кажа Евала!

# 49
  • Мнения: 1 541
И аз мисля, че телевизията и разните му там компютърни игри влияят върху агресивността на децата. Само като гледам какви изроди се мотаят из "детските" филмчета и все някой стреля, бие се, наричат се помежду си глупаци , идиоти... Аз мисля да огранича детето си в гледането на такива бълвочи, за щастие нямаме кабелна и дори като почне да разбира, няма къде да ги гледа. Със сигурност не търся вината само в телевизията, а в родителите, които позволяват на децата си да гледат каквото и колкото си искат, вместо да им намерят по-полезни занимания и да контактуват с тях.

# 50
  • Мнения: 503
Минзухар, и аз смятам, че сте постъпили по възможно най- добрия начин. Надявам се, че майката на момченцето също ще се включи активно. Искрено ви пожелавам успех!

# 51
  • Мнения: 17 407
УСпех, минзухар Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 62 595
За филмчетата:
Ние сме родители точно затова, да обясняваме и показваме разликата между филмчето и действителността. Изгледала съм всякакви филмчета с децата и сме ги обсъждали, всеки си е казвал какво му харесва и какво не, за някои откровено съм им казвала, че са много тъпи. До умопомрачение съм обяснявала разликата между филм, книга, компютърна игра и действителността. Нарочно слагам и книгите в това дружество, защото има и книги, които са много подвеждащи и трябва да държим под око и какво четат.
Точно за Спайдърмен и подобни съм говорила, че ако истински човек се опита да го направ, ще бъде умрял след няколко секунди, казвам кое е опасно и кое не, гледали сме книжки и филмчета за човешкото тяло.
Естествено, няма гаранция, но не смятам за добре да дръпна кабела и интернета. Това е част от средата, в която живеят децата и трябва да ги научим да различават доброто от лошото, опасното от безопасното.

# 53
  • Мнения: 216
Виновни сме и всички, които толерираме тази агресия по един или друг начин. Когато моят син се оплаче, че някой го удря госпожата не обръща внимание. Много ми е тъжно, какво да обясня на детето - че справедливост просто няма и че госпожата, която толкова харесва в крайна сметка не и пука. Вече ми е все едно колко и какво ще научи в училище - важното е да оцелее. Много ти съчуствам Минзухар, защото синът ми е в същото положение. Но конкретните мерки, които аз ще предприема е оплакване на директора и по - нагоре по йерархията, защото ние поверяваме тези деца на отговорността на учителите докато са в училище, не е нормално 7 годишни хлапета да се оставят да се избиват сами в класната стая и по коридорите.

# 54
Минзухар, малко късно се включвам. Моето мнение е, че трябва писмено оплакване до директора, със съответния входящ номер. Не се вързвай на думите на директора "ми то ние няма какво повече да направим" и "ми ние ще вземем мерки". Писменото оплакване не противоречи на нито едно от двете, така че тях просто ги мързи да вземат каквито и да е било мерки. "Цивилизованите" методи отдавна не важат в училище. Аз съжалявам че не подходих по този начин преди години. Защото както тръгне от началото, така продължава натам.

# 55
  • Мнения: 24 467
Минзухар, малко късно се включвам. Моето мнение е, че трябва писмено оплакване до директора, със съответния входящ номер. Не се вързвай на думите на директора "ми то ние няма какво повече да направим" и "ми ние ще вземем мерки". Писменото оплакване не противоречи на нито едно от двете, така че тях просто ги мързи да вземат каквито и да е било мерки. "Цивилизованите" методи отдавна не важат в училище. Аз съжалявам че не подходих по този начин преди години. Защото както тръгне от началото, така продължава натам.

А пък в подкрепа на твоето становище е дадения от мен вече пример.
Няма лошо в доброто отношение към децата, но често при незаинтересованост от страна на техните родители просто се стига само до загуба на време и се поема рискът от проявата на опасни последици. /Да речем при нас- с химикалка, забодена в гърлото на дете и много други примери, преди проблемното дете да беше отстранено от собствената му майка от училището, вероятно поради страх да не се случи именно нещо непоправимо./

# 56
  • София
  • Мнения: 62 595
Да ви кажа честно, добре че много родители не могат да видят децата си междучасията или в почивката между занятията и занималнята. Като прибирам моите от училище ги оставям да играят с връстниците си и е имало случаи да съм в прединфарктно състояние от това, което се е разигравало пред очите ми. Псувни, ритане и всякакви екстри при деца от начална степен. Ако се случи близо до мен направо ги разтървавам с разрешението да се оплачат на родителите си от мен, ако им стиска. (досега не се е случвало, но и гледат поне пред мен да не се бият). Но други не успявам за разтърва, защото са далеч от мен. А има и други чакащи родители, които само ме поглеждат презрително, че си хабя усилията. Е, как при такова положение ще се оправят нещата? Много пъти се заричам да хвана децата и директно да се прибираме, за да не се ядосвам от видяното.

# 57
Класната на сина ми е тотално незаинтересувана от всичко, което става в училище. Просто да си изпее урока, да си вземе парите за класен и това е. Когато я попитахме за проблеми с нашето дете, тя не можа да си спомни нещо конкретно. Помолихме я да нанесе в бележника оценките, забележките и отсъстивята в бележника му. На следващия ден се оказа, че едно от неизвинените отсъствия в бележника му е точно от часа на класния, който е бил в деня преди да и се обадим по телефона. Бягането от нейния час на ученик от нейния клас не представлява нещо, за което тя да си дава труд да го запомни и да го съобщи на заинтересуван родител. Свидетел съм как в това училище някаква заинтересованост възниква само при подадена писмена жалба до директора и до министерството. Само тогава се взимат мерки. Всичко останало е нагла лъжа в очите на родителите, за да не си правят труд да свършат някаква работа. Говоря конкретно за това училище.

Не говоря за всички учители, а конкретно за училището на моя син и за неговата класна. Ако ти Минзухар смяташ, че е възможно и в училището на твоя син да се случва нещо подобно, прави си изводите и взимай мерки.

Това е от мен!
Успех!!!

# 58
  • Мнения: 2 401
Ох момичета, надявах се никой да не вдигне пак темата  Sad. Вярвайте ми побеля ми косата за два дни.
Бях написала жалба до директорката,  но класната ми каза, че така не се прави и че трябва първо с нея да се опитаме да решим проблема. А в същото време тя показва пълен пас,  отвори си устата едва като споменах за жалбата. Аз обаче не го казах с идеята да я заплаша, а просто си мисля, че колкото повече хора бъдат ангажирани толкова по-голям шанс за успех. След нейната реакция аз се почувствах  като някаква заядлива гаднярка и не подадох жалбата.. Много ме притеснява освен това пасивността на учителката и това, че тя излъга няколко пъти, не тя ме уведоми за случая, това, че майката на детето работи в училището и то винаги ще бъде защитено, докато не се случи нещо страшно...не ми се пише вече  Sad   

# 59
  • Мнения: 24 467
Ох момичета, надявах се никой да не вдигне пак темата   ...., това, че майката на детето работи в училището и то винаги ще бъде защитено, докато не се случи нещо страшно...не ми се пише вече  :  


Охо, това е нещо интересно!
Гледай да си защитиш собственото дете, да не ти пука за учителката и въпросната майка!

Общи условия

Активация на акаунт