ДЕКЕМВРИ е под пара вече, за мама и за малкото човече!

  • 12 245
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 280
Аничка , Льонка стискам палци и чакаме новини  Hug

Аз понеже съм изтървала доста и се опитвам да наваксвам, да се включа за температурите. Опитвам се да подържам 20 градуса в стаята кадето спим и прекарваме целия ден, вечер преди баня пускам духалката за половин час да вдигне градуса и като го изкъпя и облека я спирам. Термометъра който взех за стаята също като при Вещичка никак не ми показва вярно, но сега като вземем бебефона ,той е с вграден термометър, ще е по лесно. Вода за баня си нося в кофа и се къпем пак в стаята.  Joy Скоро няма да се измъкнем от тая спалня  Joy добре ,че съм си я оборудвала с всичко необходимо-комп с интернет,ТВ, СД,за да не изпадам в депресии и да не ми липсва нищо. Татето си ни пазарува и често се прибира да ни наглежда как сме.

Лек ден мамчета,бебчета и тумбачета  Hug Hug Hug

# 31
  • Мнения: 17
  ДОБРО УТРО И ОТ МЕН!
И днес ме отложиха Cry-главата е високо и ако ме включат на система има опасност да заеме неправилна позиция и да се стигне до секцио.Утре пак-преглед,запис,ултразвук и докато тоновете са добри ще чакаме.Аз всеки ден се настройвам и...нищо.Но да се надяваме,че най-накрая всичко ще приключи добре!
  ЧЕСТИТО БЕБЧЕ НА БОРИ-АНА!ДА И Е ЖИВО И ЗДРАВО!
  Лек ден на всички мами и бебчета!  bouquet

# 32
  • Мнения: 4
Честито на Бори! Да и е жив и здрав юнака!    smile3525
Абе много са нетърпеливи тия русенски мъже, само девойките ни още се помотват! newsm12

# 33
  • София
  • Мнения: 1 020
Добро утро момичета.

Честит юнак на Бориана, много да радва всички и да бъде гордостта на мама. На Бориана бързо и лесно възстановяване и скоро да се появи в нашите редици.   bouquet   bouquet   bouquet

Вещичка аз намерих такъв уред - уред защото мери много неща - влажност вътре, температура - вътре, фази на луната, влажност и температура на вън, атмосферно налягане и може и още нещо да има, ама да не го помня в ТСМ. Цената му беше около 40 лв. Иначе на мен ми беше пратила една мама от форума на Чико такъв, който мери само температура и влажност Ще ти пусна линк като го намеря.

Днес на всички които им предстои раждане - да бъде леко и да се отчетат.

# 34
  • София
  • Мнения: 293
Добро утро  и от мен.
Честито на Bori-ana. Да и е живо и здраво малкото съкровище.
Много късмет на Аничка ,  Лионката и всички които ще раждат днес , да ни зарадват  с прекрасни новини.
Клерче  Hug , много мерси за инфото за педиатърката. Обадих и се, страшно  мила беше . Казах и, че ти си ни дала тел. и се разбрахме. Задължена съм ти  smile3525

П.П.: Дари това което беше написала за Филипчо, беше толкова мило, че се разплаках. Нямам търпение и аз да си гушна детенцето   newsm45

# 35
  • София
  • Мнения: 136
Жив и здрав да е момъка на Бори
Късмет на всички, решили да се вталяват откъм корем Галчо, с теб съм. Знаеш си, че имаш 4 бр вълшебни палчета стиснати от нас  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed
Ние в Търговище преди време имахме стенен часовник показващ всичко, но се счупи... тук имам един малък часовник, но и моя е заковал на 22 градуса и не мърда, а в същото време на мен ми се струва, че е доста хладно.
Аз пък да ви се оплача, че се разболях. Ходихме в събота да се пораздвижа из зоопарка и последиците са плачевни  smile3511 И сега се чудя увита като нинджа ли да се грижа за Буба и да я кърмя ли докато съм така болна  newsm78
Защо го няма албумчето където бяха заедно наслагани снимките на бебоците  newsm78
ой, щях да забравя... вие започнахте ли да давате витамин Д

# 36
  • София
  • Мнения: 1 078
nonich , ще съм ти благодарна Peace
Маленуш, ние още не сме почнали вит. Д, но вкъщи, ако има слънчице, го слагам на слънце да спи в нашата люлчица. Нали знаеш, че от слънцето също се доставя вит.Д. Иначе ще чакам педито да каже.
А за кърменето сега виж в кърмаческия - там има невероятно много полезни статии в "Библиотека"-та. Толкова неща разбрах сега, а толкова бих искала да ги знам преди 7 години, когато кърмех Саша. Но, мисля, че щом не взимаш лекарства можеш да кърмишНо трябва да се консултираш все пак. И си слагай маска.

# 37
  • Мнения: 44
Честито бебче на Бори-ана! Да й е живо и здраво!

malenush , и ние не даваме вит. Д още. А за кърменето, на мен док ми каза, че ако не се налага да пиеш някакви лекарства, може да си кърмиш и ако си се поразболяла малко, защото с кърмата предаваш на бебчо антителата срещу болестта, които твоя организъм е изработил и по този начин го предпазваш. Но ти все пак се консултирай с твоя лекар.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 675
Честито на Бори-ана! Да ви е жив и здрав малкият юнак и много, много да ви радва!!!

Момичета, я кажете, къде мога да взема термометър за стаята, ако има и такъв, който мери влажност. Нещо не видях по бебешките магазини, там има само за вода. Аз уж с такъв меря и в стаята, ама колко е достоверен - не зная. Показва все 18 градуса и преди и след отворен прозорец.
[/quote]

Вещичка, ето това е към термометъра на Chicco, който мери и влажността: http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=91_81&products_id=3876

# 39
  • Мнения: 280
Момъка на Бори се казва Максим , снощи са я оперирали по спешност, тъй-като бебчо е бил седалищно и е получила 5см. разкритие. Важното е ,че сега и двамата са добре и скоро ще се гушкат.  Hug

# 40
  • Мнения: 1 065
Честито, Бори! Жив и здрав да ти е Максим!   bouquet
Тъкмо ти търсех термина и като не го намерих, реших че не съм се събудила още Grinning , а то какво било!

# 41
  • Мнения: 127
Честито на Бори-Ана,Да ти е жив и здрав Максим,много да радва мама и тати и всички близки!
 В стаята на Беба климатика е включен на 23 градуса,а при къпане го правя на 24-25,но реално не знам дали става толкова.Имам един стаен термометър,ама му нямам доверие Mr. Green
 Витамин Д се дава от 20тия ден,мисля че е задължително за зимни бебета,защото слънчевите дни са много малко.А дори и да има слънце,бебето се извежда облечено и увито,а витамин Д се усвоява чрез кожата.
 Днес чакаме нашата педиатърка да ни посети в къщи,да видим какво ще каже.
 Успех на всички майчета,за които днес е големия ден,стискаме палци!

# 42
  • София
  • Мнения: 1 078
 bissera , мерси много  Peace

# 43
  • Мнения: 7
Розита, Стела-Мария, Рорина, Бебобо, Амадис , Барфлай и Бори-ана да са ви живи и здрави малките ангелчета да ви носят само радост, а на мамите бързо възстановяване

На мамите в очакване успех

# 44
  • Мнения: 482
Честито бебче на Бори-ана! Много щастливи мигове им пожелавам!

Общи условия

Активация на акаунт