Пак се провалих...

  • 7 867
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 494
Здрасти, Ели! Hug

И аз пека на загрята предварително фурна. Но не да е напълно загрята, а добре затоплена. Иначе се притеснявам, че набухвателя ще прекипи и няма да бухне- ако е студена фурната. Винаги са ми сполучливи кексовете и винаги се пукат, но почти равномерно отвсякъде. Хубаво е да се пукне. Съгласна съм, че проблемът е в силната фурна- докато започне да бухва сместа, отгоре вече е хванало дебела изпечена кора. Затова се пука на най-слабото място и от там изтича сместа. Ако е по-слаба температурата, ще се пукне лесно и навсякъде. Опитай скоро пак- изобщо не се притеснявай. Wink И да се похвалиш.  bouquet

П.П. Специално за градусите- всеки според фурната си. От опит ще установиш коя температура е най-добрата. Но..по-малко от 250. Laughing

# 31
  • Мнения: 1 802
Еее, срам ме беше по рано да пиша за несполучливите си опити със кексовете, ама май е трябвало да го направя! Знаех си, че тук ще ми помогнете!
Отново благодаря на всички!   bouquet
abigale  Hug

# 32
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
 HugАз пека кекс в предварително загрята на долен реотан фурна на 150 градуса  докато се вдигне,а после на двата на 180 градуса.За  да се пукне равномерно слагам парченца масло в средата или го срязвам с нож.

# 33
  • Мнения: 3 926
Аз го слагам в студена фурна и пускам първо отдолу на около 200 градуса. Около 10-15 минути, а след това пускам и отгоре и пека общо около 40-50 минути. Само първите ми опити за кекс са се пукали. Сега имам проблем с фурната и винаги ми прегарят крайчетата от горе, но като сменим печката (някой ден) и това ще спре Wink

# 34
  • Мнения: 46
   Аз включвам фурната на 200 градуса в момента преди да сипя тестото във формата. Поставям го и намалявам на 180 без вентилатор. Ако е много силна фурната отгоре се запича кората и тестото неможе да се надуе равномерно, затова се пука-търси да види" кой го е затиснал" и не му позволява да си напълни формата. Не съм засичала времето за печене- вратата на фурната е със стъкло и го наглеждам на цват и големина, но около 40 мин.

# 35
  • Мнения: 1 089
Елеонора_76 , незная защо така се е получило с формата, обаче изглежда доста апетитно....... Може ли рецептата.
И на мен почти никога не ми се получават, но не се отказвам, все някога ще го направя и аз. Важното е, че въприки липсата на добра форма никога не остава.

# 36
  • Мнения: 1 432
Кекса си е супер, ти да види6 моите .............Освен 4е се и пукат където искат са и тиклави  Crazy Нямаш грешка   bouquet

# 37
  • Мнения: 3 830
Яяя, стига де!
Супер ти е кексът, освен това в стомаха ти няма никакъв шанс да изглежда добре. Нали е за ядене, важното е да е вкусен.

Като правех първите пъти кекс също ми се пукаше, но отгоре, после ми казаха да го пека в по-слаба фурна и се получи.
 Peace

# 38
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Точно в печенето е проблема.
Не загрявай предварително фурната. Peace
Ако не се получи, можеш да пробваш като мен.
Първите 20 мин пека кекса само отдолу на мах 160 градуса, след това се пече и отгоре, и отдолу на 150 до 180 градуса според фурната. Просто трябва да пробваш и прецениш.  Hug


И аз винаги така го правя !

# 39
  • Мнения: 384
Елеонора, ще ти кажа това което майка ми прави и твърди че помага. Като изсипеш тестото във формата с една лъжица минаваш по диаметъра на формата, потопена някъде 1-2 см в тестото. Така се пукал равномерно кекса. Иначе аз кекс не правя, защото моят все не се опича пусто кат хората. Успех при следващият опит Peace

Общи условия

Активация на акаунт