Първокласници /13/

  • 31 104
  • 287
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 688
Аз да се запиша в най-новата тема (а те вече станаха доста) и да използвам случая да поздравя създателката на темата за първокласници - Биляна (=^._.^=)   bouquet   bouquet   bouquet

Ние се съвземаме от коледните партита вчера - три, организирани от фирмите в които работим и разни други  Tired

Домашните при нас не са толкова много - учителката ни каза че ако децата пишат домашните за повече от 1 час, максимум 1 и 1/2 часа - това е ненормално, защото детето се отегчава и уморява и започва да бърка не толкова от незнание... и аз мисля че е права, след 5-те часа в училище и някое друго извънкласно занимание са капнали. Нашата учителка също каза че няма да "галопира" през матеряла, за да наваксва пропуснатото по време на стачката, защото това са основите на децата и трябва да се научат добре и да се затвърдят. Та засега са доста по-назад от другите, по БЕЛ - до буква М, а по Математика до 6.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 078
Не сте по-назад. И ние сме на същото ниво. Но това е в училището, а в занималнята госпожата дава задачи от края на 1 клас, като тези:  (9+1)+2=?  или (10-5)+3=?

# 62
  • Мнения: 2 556
Нашето тържество е днес в един ресторант, дали сме 22 лева някъде бяха, но не знам за какво точно. Явно някакво меню и може би подаръчета. В 14.30 отивам да го взема от ресторанта и ще разбера Simple Smile

# 63
  • Мнения: 183
Благодаря ви Julie и veshti4ka, справихме се, надявам се.

# 64
  • София
  • Мнения: 3 421
Нашата фръцла е болна - от четвъртък предната седмица отсъства и не се очертава да ходи на училище и тази седмица. Ще пропусне сигурно и тържеството. От два дни не й спада температурата - за малко и пак.  SadСамо лежи и спи. Въобще за писане на домашни и дума не може да става.
Ще наваксва с баба си през ваканцията.
 Вчера госпожата каза, че имало 12 отсъстващи болни деца Sad
Дано за Коледа всички да са здрави!

# 65
  • Мнения: 1 225
Моят първокласник и той отсъства една седмица. Днес го пуснах  Hug
Вчера госпожата каза че били половиния клас  Shocked
да оздравяват бързо всички дечица, че празници идват  Praynig Hug

# 66
  • Карлово
  • Мнения: 4 648
Етиа и sisko2 много съжалявам, че децата ви са още болнички. Надявам се бързо да се оправят. Поне ваканцията да изкарат като хората.
Вчера беше нашето тържество с много приказни герои и един смотан дядо Коледа. Направили им състезания Весето се включила в едно, то се оказало пукане на балони без ръце и крака, тя обаче се уплашила от гръмването на балон и не си го спукала, но въпреки това получила награда hahaha. Много се радва на музикалния дядо Коледа и лакомствата. За 1,60 как са накупили двойно по-скъпи нещица не знам. Ще трябва да питам дали няма да доплащаме. Довечера ни е концерта с вокалната. Дано мине добре.
Да се похваля. От вчера детето е без госпожа у дома. Сама си седна писа една страница букви й, в тетрадката за клас 3 изречения, в тетрадката за домашна една страница от учебника преписа. Сама си скъса листа, че поизтрила и станало грозничко и преписва. По математика една страница задачки, аз вече се бях прибрала в 5,30 и само диктувах, а тя си ги смяташе. Днес се надява на печати, дано и оценят самостоятелността.

# 67
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Класът на синът ми ще празнуват в класната стая. Организация? - нула и половина. Събираха по 2 лева за лакомства в пакетчета. Ще си разменят подаръци до 3 лв. Диск с "Книга за джунглата" ще взема и още някаква джиджавка. Ще надхвърли сумата, но карай. Стигнали са до буква Й. Учат за сонорните. Не ми го побира главата защо сега. Нелепо е та няма на къде. Не съм имала възможност да го попитам как им е обяснила госпожата Що е това Сонорна съгласна. Преди да са учили Звучни и Беззвучни съгласни ще ми учат за сонорни.  #Crazy
От Сборника по математика им се дават домашните. Намираме в тетрадката за домашно залепена бележчица: Решете зад. Х на страница У. Обикновено са две задачите. Домашното по родна реч е в помагалото Аз пиша красиво и правилно 2, обикновено е новата буква, думи и изречения.
Имам проблем с намирането на подарък за Коледа и вече се тревожа. Оптимус прайм. Четах ви и видях от къде сте го намерили. Но за 13 см. фигурка да брулна толкова пари...не, не бих могла просто.
 Peace

# 68
  • Мнения: 1 225
И ние го закъсахме с подаръка  Embarassed
Купи ги една приятелка от щатите, но не можаха да стигнат - робот и динозавър с дистанционно.
Сега сме в шах  Rolling Eyes и много ме е яд че така направихме  Embarassed

# 69
  • Мнения: 315
моят първокласник беше болен и по време на болестта го спеших доста по материала -имам чувството, че в занималнята наблягат на игрите.той още не прави разлика между детска градина и училище .в къщи четем от буквара,от една книжка с коледни приказки,но не му е интересно -предпочита компютъра.
не знам как да го мотивирам-аз чета от 5-годишна,но никой не ме е насилвал-просто ми беше интересно.
страх ме е да не намрази науката ,ако прекаля с настояването.
все пак, в училище по наше време беше различно... Sad
аз и сега не знам кои са сонорните -простете на инженера Laughing,но май в първи клас не съм и учила за тях/или съм ги проспала Grinning/
не съм педагог и нямам подход-дайте идеи как да го мотивирам,като имате впредвид, че той е лъв и при него нищо не става по метода на заповедите!само с подкуп и убеждение...и като го удариш на съвест и му погъделичкаш самочувствието/еди кой си го може -а ти?/
а и искам да питам-някой ще ходи ли на ски от училището ?мен ме е страх да го пусна,но той много иска... newsm78

# 70
  • Мнения: 2 439
Току-що в къщи се разигра драма. Днес сутринта обикалях да купя тоалети на принцесата, че от утре ни започва коледния маратон от тържества. Моето съкровище обаче не хареса нищо и си позволи да се тръшка, да съска и да си хвърля дрехите по земята. Казах й, че това са последните хубави неща, които ще получи от мене ако продължава да има подобно поведение. В момента обядва, а пък аз едвам се сдържах да не отворя прозореца на детската и да метна дрехите навън. Като стане тийн не ми се мисли. /Накичих и баткото като за него купувах дрехи в стил "колкото по-развлачено и повече джобове, толкова по-добре". За моя изненада той одобри всичко и дори му хареса./ Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 297
И моя младеж е болен, но ще отидем за тържеството! ще дам отзиви после, събираха ни по 10лв но не знам за какво са ги използвали..

# 72
  • Мнения: 394
моят първокласник беше болен и по време на болестта го спеших доста по материала -имам чувството, че в занималнята наблягат на игрите.той още не прави разлика между детска градина и училище .в къщи четем от буквара,от една книжка с коледни приказки,но не му е интересно -предпочита компютъра.
не знам как да го мотивирам-аз чета от 5-годишна,но никой не ме е насилвал-просто ми беше интересно.
страх ме е да не намрази науката ,ако прекаля с настояването.
все пак, в училище по наше време беше различно... Sad
аз и сега не знам кои са сонорните -простете на инженера Laughing,но май в първи клас не съм и учила за тях/или съм ги проспала Grinning/
не съм педагог и нямам подход-дайте идеи как да го мотивирам,като имате впредвид, че той е лъв и при него нищо не става по метода на заповедите!само с подкуп и убеждение...и като го удариш на съвест и му погъделичкаш самочувствието/еди кой си го може -а ти?/
а и искам да питам-някой ще ходи ли на ски от училището ?мен ме е страх да го пусна,но той много иска... newsm78

Като те чета все едно за моята хубавица ми говориш!  Twisted Evil И е лъв -зодия и не може да чете ами срича и то погрешно понякога и обича компютара с игрите или детско да гледа абе УЖАС немога на глава с нея да излезна даже стаята немога да я накарам да си почисти и подреди! Sick
А за сонорните и аз незнам какво е?

# 73
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 183
Сонорни съгласни са л, р, м, н, й.
Класната каза на родителската, че точно на тях ще правят тест (беше на 13.12) и ще ни го даде за подпис. Чакам още резултата, не съм го виждала.

# 74
  • Мнения: 494
 Мойто синче( Laughing) пък, да ви кажа, си има нова "любима", но не била от неговия клас, а от съседния - виждали се в занималнята-това ми сподели вчера Laughing. Взех го днес от занималнята доста рано, за да купим "някакво подаръче" (както каза той Laughing), че да и го даде утре в училище. Взехме едно ужасно сладко мече - украса за елха. Тя пък вчера му подарила един моливник...Е-е-е-х,любов... Laughing
  Сега пише домашните, че нали не беше на занималня-използваме спокойствието, докато брат му спи Grinning
  Иначе, не знам какво се разбърза тяхната госпожа, че днес са взели малко и голямо "П", едновременно. Та има доста дълго домашно по БЕЛ. Добре, че поне по математика не е много, че има и сурвакница да подготвя за утре, по изобразително. Искат им ги овързани и стегнати на кръгчета-както се правят-знаете, и в училище само ще нанизват пуканки и сушени плодове и ще ги украсяват. Поръчах на баба му да донесе тази вечер едно малко кравайче за украсата,че аз никак не умея да меся Laughing. Тази вечер ще започнем заедно нанизването, че да му покажа как става, иначе ще си избоде пръстите утре с иглата Laughing. Другата важна задача е да опазим сушените плодове от брат му (той е на 2), който много ги обича и със сигурност ще има да пречи и да се вре в нас, докато му показвам как се ниже... Laughing
  А, да се похваля-правиха нещо като контролни по БЕЛ и математика(преди края на срока-обобщаващи) и синът ми има и по двете "Браво". Много се е старал и е внимавал - има само по БЕЛ две съвсем малки грешки, но пак му е писала "Браво"...Как после човек да не му угоди и да не го заведе да купи подарък за съученичката от съседния клас... Grinning Grinning

Общи условия

Активация на акаунт