За кафе

  • 3 245
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 405
Пиех по едно кафе всяка сутрин, кръвното ми е много ниско и без кафенце много ми причерняваше.
И аз не вярвам , че 1-2 кафета на ден имат значение.

# 61
  • Мнения: 4 496
И с трите бременности пиех до две кафета дневно.Децата ми са спокойни дотолкова, доколкото може да е спокойно едно дете... Flutter

# 62
  • Мнения: 636
Пиенето на кафе по време на бременност и нрава на бебето ти нямат нищо общо. По скоро детето ти ще заспива трудно, ще плаче и ще бъде неспокойно и превъзбудено, ако пиеш кафе докато кърмиш. Тогава кофеинът ще преминава през кърмата и ще действа на крехката му нервна система. Иначе докато си бременна негативите от пиенето на кафе се изразяват в евентуално повишаване на кръвното налягане и тъй като има диуретичен ефект, съответно в загубата на повече течности. До преди известно време се е смятало, че има връзка между пиенето на големи количества кафе и раждането на бебета с поднормено тегло, но дори и това е спороно към момента.

Peace

# 63
  • Мнения: 2 910
Мисля, че консумацията на едно кафе на ден не би навредило на бебето. Не го твърдя от опит, тъй като и през първата бременност и сега отказах кафето, но го отказах заради цигарите, а не по друга причина.

# 64
  • Мнения: X
Със първата бременност спрях кафетата от раз/от момента в който разбрах,че съм берменна/...обаче имах няколко досат сериозни припадъка/при които явно кръвното ми падаше доста рязко/...и в болницата където лежах за задържане ,една от докторките ме посъветва да не спирам отведнъж,а да си позволявам по-едно слабо кафе/по възможност със сметана/,защото явно организма ми е привикнал към кофеина и за него това е шок/обанямваше,че всяко едно пристрастяване се лекува със постепенно намаляне на дозата защото иначе се създавала стресова ситуация /..и такасвикнахда ги пия кафетата слаби и с много мляко или сметана,задължително със чаша вода или сок....след като родих,вече не чуствах чак такава нужда от кафе,но не съм се и лишавала  де.....със второто май пиех със сигурност по едно на ден/пак  наблягах на водата/,докато кърмех гледах да го правя непосредствено след кърмене,за да има време до следващото хранене.......не мисля,че се отразило на малкия-той даже беше по-поспалив и спокоен от батко си.Не се гордея  със факта че съм пила кафе,но и не го намирам чак толкова фатално.

# 65
  • равна Тракия
  • Мнения: 101
По едно кафенце си пиех сутрин,не мисля,че би навредилоно тук кафетата не са като в БГ,а именно-малко кафе и мноого мляко в голяма чаша.

# 66
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Пиех по едно кафе всяка сутрин,понякога 3в1 нямам проблеми с детенце  bouquet

# 67
  • София
  • Мнения: 35 978
Аз не мога без кафе, но по време на бременността си спрях кафе и цигари от раз.
Качих 30 кг и детето ми беше невероятно палаво- за секунда не можеше да стои на едно място. Кошмар!
По добре си пий по 1 кафе.

# 68
  • Мнения: 8 242
НИКОГА не съм пила кафе.. Нито преди, нито по време на бременността ми .. Нито сега като кърмя..
А дребния е нервак от класа.. Просто няма равен  ooooh!

# 69
  • Мнения: 842
Когато бях бременна с първото си дете, пиех по 2-3 кафета на ден и синът ми после не е бил нито ревлив, нито нервак.
През втората бременност спрях да пия кафе, защото много ми се гадеше от него и детето ми също не е ревливо или нервно. Така че, според мен няма никаква зависимост между двете.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 603
Не съм спирала да пия кафе, нито докато бях бременна, нито сега, докато кърмя. Не мисля, че има връзка с нрава на детето.
Дори в момента си пия кафенце  Laughing.

# 71
  • Мнения: 1 197
кафе съм пила до последно не мисля че вреди по 1-2 на ден все пак и ти си човек и можеш да си позволяваш това малко удоволствие дори като си бременна

# 72
  • Мнения: 4 621
Не съм се отказвала от кафето докато бях бременна. Пиех по 1 или 2 на ден и не е навредило нито на детето, нито на мен Peace

# 73
  • София
  • Мнения: 3 679
Всяка сутрин си пиех кафе и сега пак си пия, а кърмя - няма проблем по едно кафенце. Иначе имам страшно главоболие.

# 74
ДОКАТО БЯХ БРЕМЕННА ПИХ ПО ДВЕ КАФЕТА,РОДИХ- И ПРОДОЛЖАЯ ДА ПИЯ ПО ДВЕ КАФЕТА.НЯМА НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ.

Общи условия

Активация на акаунт