1 КЛАС КЪДЕ?

  • 2 956
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Мога да ти препоръчам 12-то, Ангелова Wink

# 16
  • Мнения: 343
Цитат на: svasseva
Моя син е първи клас в 31-во.
А за учителките, които сега ще водят първи клас знам, че Лалова е много добра.
И за училището на Шипка съм чувала добри отзиви, но започват много рано часовете (в7.20 или 7.30ч  Thinking )



Точно за госпожа Лалова става въпрос  Grinning
Май ще учат в едно училище дечицата ни  Grinning

# 17
  • Мнения: 3 743
newsm10  на мои близки детето учи при Лалова - и са много доволни !
Е, значи сутрин като ги оставим на училище ще пием   food010  кафе   Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 11 711
Цитат на: galja
Здравейте!Дъщеря ми е на 7 години и се чудя къде да учи.Много ми е трудно да взема решение и затова събирам повече информация.Някой от вас имали подобен проблем?Моля даите мнение и съвет!

И аз бях така миналата година по това време.Подадохме документи в различни училища,основно в центъра.От проучванията знам ,че 20,22,32,еврейското се водят най-добри, но и влизането там е по-трудно.НУКК в Горна Баня не го пиша, понеже там статута е по-друг.Няма да го плюя,нищо че детето ми кандидатства там и резултата му беше сравнително висок,но все пак остана под чертата.Само ще кажа,че на който детето кандидатства там трябва да си опече нещата предварително. Говоря за държ.поръчка,в платеното веднага ще ви приемат. Но ме посъветваха,че няма смисъл да плащам толкова пари... Когато отидеш да видиш работата на детето си по-нищо не можеш да разбереш,че това е неговата работа.Само мога да кажа,че както и едно време там влизат децата на сини,червени и жълти величия,спортисти и т.н.Не съжалявам,защото от подготовката за изпита получи много добър старт за училище,а и задачите са чисто логически,развиват мислене,въображение. Сега детето ми е в 20 у-ще.Имах големи притеснения,понеже е с ранно чуждоезиково обучение и учат немски или френски. Наплива е за немски.Нямат англ.език.Обаче детето се справя. Учат по-цял ден от 08.30 до 16.30,всеки ден език и занималня задължително.Доволна съм от учителките,на които попаднахме.Нивото на класа като цяло е високо,а това не е маловажно.

# 19
Цитат на: svasseva
Моя син е първи клас в 31-во.
А за учителките, които сега ще водят първи клас знам, че Лалова е много добра.
И за училището на Шипка съм чувала добри отзиви, но започват много рано часовете (в7.20 или 7.30ч  Thinking )


До колкото ми е известно задължително е за първи и втори клас часовете да не започват преди 8ч. Мисля че беше някаква наредба на Министерството.

# 20
  • Мнения: 268
Мога ли и аз да се намеся за мъничко в темата?  Rolling Eyes
Вече сме избрали училище, но не знам кога точно трябва да подам документите и какви точно се изискват. Предполагам, че всяко училище е с различни изисквания, но сигурно има общи стандарти. Дали не съм закъсняла вече?  Sad
Питам вас, защото до края на месеца няма да имам възможност да се срещна с директора. Благодаря предварително  Flutter

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Ние бяхме в тази ситуация миналата година.Много се чудихме, но накрая избрахме кварталното училище/96-то в Люлин 4/.Попаднахме на страхотна госпожа, а според мен това е най-важното.Иначе училището е спокойно, няма проблеми между малки и големи ученици.При нас всичко беше случчайност, но който има възможност, нека избира уччителка, не у-ще.Това е моето мнение.Желая успех на всички бъдещи първолаци.

# 22
# 23
# 24
  • Мнения: 240
gal4e ,интересуваме теста  в 134 училище.Какво представлява?Дъщеря ми е колкото умна толкова притеснителна,исками се да я подготвя психически.Къде се намира 20 училише?Иначе ние днес се записахме в 17 и подадохме молба в 137,то е с ранно изучаване на английски език,тестовете са юни месец.Другиат месец ще подадем молба и в 134.

# 25
  • Мнения: 306
Цитат на: Ali97
...Сега детето ми е в 20 у-ще... Наплива е за немски....

Ali, интересува ме обучението по немски - децата учили ли са предварително немски, по колко часа дневно учат, по какви учебници и системи.
И също така - по колко деца са в клас и какво значи, че напливът е голям.
Предварително благодаря.

# 26
  • София
  • Мнения: 11 711
20 училище се намира точно преди тунела на НДК,където влизат тролеите.
Ами последните години има доста желаещи деца,по-точно родители за това училище.Ясно е че са извън района на у-щето и поради това,когато се подават документи се заформя списък от предната вечер и през ноща.Децата учат по 13 часа седмично немски на базата на много повторение и според мен болшинството не са учили предварително немски. Моето поне не е учило,а и ние с мъжа ми сме с английски т.е. не можем да помагаме.Но засега то се справя и учителката е доволна,аз именно от това се притеснявах,че няма кой да помага.А иначе наплива е голям и поради факта,че са на целодневно обучение,което е задължително и го взимаш в 16.30.Доволна съм и от учителките,но това вече си е до късмет на кой ще попаднеш.А иначе са доста деца в клас-28.
За френския няма чак такъв наплив и там по-лесно може да влезне детето,разбира се,ако не сте от района.Те също учат целодневно,но подробности за езика не знам.Успех!!!

# 27
  • Мнения: 3 479
Цитат на: galja
gal4e ,интересуваме теста  в 134 училище.Какво представлява?


Изпита прилича на този за училището в Горна Баня, обаче се провежда индивидуално с всяко дете, в присъствието на родителя. Мъжът ми беше на изпита, така че ще преразкажа това, което ми е казал.
Изпитват 3 души. Те показват на детето различни картинки, като го питат за общото между тях, различното или друга логическа връзка. Също има и елемент на наблюдателност. Въпросите мисля, че бяха ок. десетина. Родителят е застанал далече от детето, така че да може да чува за какво става дума, но да не може да му помага. Например, мъжът ми можеше точно да обясни на кои въпроси Пепи е отговорил правилно и на кои не. Ние не сме подготвяли сина ми специално за този изпит, подготвяхме за изпита в Горна Баня самостоятелно в къщи по техните тетрадки и той ходи на курса в Горна Баня. Не сме ползвали частни учители.
Това е. Ако нещо друго те интересува, питай.

# 28
Здравей, аз имам тамън трима ученика, най-голямата девойка е в 7 клас, а двамата юнаци са в 3 клас на 17 СОУ, държавно училище но е под попечителството на франция и се води френски лицей. Има и пред училищни паралелки, говори се и за децка градина с френски. Изучават три езика като основен е френския и българския, също и разни други странични неща като танци, актьорско майсторство, спорт и компютри. Имат си и транспорт, и следобедни занимания, които са задължителни за пред училищните паралелки и за първи клас заради френския, а после са препоръчителни, имат и транспорт и много добро хранене. Преподавателите са страхотни. Общо взето, когато някое от децата ни нещо прегреши достатъчно е само да му кажем , че ще го местим в друго училище и става по-ниско от тревата, та това може да ти каже колко го харесват децата. Най-важното много рядко се налага да си доучват в къщи. Обаче и изискванията към самите деца са доста високи, но пък са много добре подготвени.
Каквото и да изберете пожелавам ви успех.

Общи условия

Активация на акаунт