Откога бебоците ви започнаха да се "придвижват" ..

  • 1 462
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 755
Цитат на: kopche
Цитат на: vessi
Баткото пропълзя първо като раче ..назад   на 3 месеца , а напред на 4 ..

Аз не искам да споря с теб, но само ще припомня, че това е възрастта, в която бебетата все още не могат да се обръщат по корем..... Simple Smile  Wink

Vessi и аз нямам намерение да споря, но сигурна ли си, че сина ти е пропълзял на 3 месеца? Ако това е така, значи говорим за прецедент. Сина ни на тази възраст си повдигаше ръчичките, свити в юмручета и много любопитно ги оглеждаше. Правеше опит да се обръща от една страна на друга, но реално започна да се обръща на 4 месечна възраст. Първите опити за пълзене започна след 5 месец, а на 6 вече добре го беше усвоил ( говоря за пълзене по корем ).
Не казвам, че моето дете е критерии, но за пръв път чувам за бебе, което на 3 месеца пълзи.

# 16
  • Мнения: 411
ние започнахме да пълзим някъде на 8-9 месеца, към края на девети месез започна да се изправя за мебелите и на 11, 5 месеца веше ходеше / леко нестабилно/. От педиатъра знам че има деца които въобще не пролазват а направо прохождат, което не било нещо ненормално.

# 17
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Дъщеря ми запо4на да пълзи след като се нау4и да ходи. На 4-5 месе4на възраст се обръщаше от гръб по корем и обратно. То4но на 10 месеца само се изправи в креват4ето си и на годинка проходи. Не съм я слагала в проходилка, защото съм против. Малкия засега се обръща от корем на гръб, все още не пълзи само повдига смешно дупето си, а за ходенето ще видим.
Вси4ко е много индивидуално , всяко дете по разли4но време запо4ва да прави едно нещо, после друго и т.н. Важното е да са ни живи и здрави бебоците!

# 18
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
На 6 месеца бебка пропълзя, на 6 м и 20 дни се изправи, после имахме един много дълъг период на скачане... Проходи, макар и много нестабилно, седмица преди да навърши 10 месеца. Но след това няколко дни седеше само на дупе, а от онзи ден отново тръгна и ме прави  Crazy

# 19
Като чета всички как пишете за успехите на бебетата си и ми става тъжничко. Моята принцеса е на 5 мес. и 20 дни, но изобщо не може да се обръща от гръб на корем, само понякога успява да се обърне самичка от корем на гръб. За пълзене,избутване или претъркалване и дума не може да става.Постоянно правим гимнастиките, които доктора ни ги каза, но няма резултат. За съжаление не можем да я стимулираме с играчки да се обърне, защото изобщо не се старае да ги достигне,поглежда ги и като види, че не са донея започва с друго да се занимава(дрешка, одеалце). Дайте съвет какво да правя и изобщо мислите ли че е нормално да не може да се обръща на тази възраст?

# 20
  • Мнения: 1 289
Цитат на: ancho
Като чета всички как пишете за успехите на бебетата си и ми става тъжничко. Моята принцеса е на 5 мес. и 20 дни, но изобщо не може да се обръща от гръб на корем, само понякога успява да се обърне самичка от корем на гръб. За пълзене,избутване или претъркалване и дума не може да става.Постоянно правим гимнастиките, които доктора ни ги каза, но няма резултат. За съжаление не можем да я стимулираме с играчки да се обърне, защото изобщо не се старае да ги достигне,поглежда ги и като види, че не са донея започва с друго да се занимава(дрешка, одеалце). Дайте съвет какво да правя и изобщо мислите ли че е нормално да не може да се обръща на тази възраст?

Ако нещо те притеснява, отиди на специалист, но все пак всяко дете си е индивидуално. Моята щерка беше много подвижна, но първо започна да се обръща от гръб по корем и на 4 месеца скочи от дивана. Направо бях откачила #Shocked . Първо се научи да се изправя на 6.5 месеца, да пълзи на 7 месеца и едва тогава започна да сяда от легнало положение, но с изправянето се метна от кревата си и пак... #Shocked , защото много скачаше. Ако е по-тежичка е нормално и да е по-малко подвижна, на 5 месеца Ради тежеше 5.700 кг и беше много пъргава, но също още не я впечатляваха играчките. И колкото беше пъргава, проходи на 1 година, просто защото като пълзеше стигаше навсякъде и то срашно бързо.

# 21
  • Мнения: 181
До преди месец като сложех Ики по корем се обръЩаше веднаги4ески и пиЩейки. Отскоро свикна да стои по корем (но максимум 10мин) и се помръдва оба4е ... назад  Thinking ОЩе не разбира кое е "напред" и кое "назад"  Laughing
Ина4е го слагам в паяка за половин 4ас и тър4и Щтастлив из къЩи и докопва каквото свари. Ве4е строши телефона, дистанционното на тв_то и няколко диска на баЩа си... не знам от къде вади толкова енергия  #Onfire

# 22
  • Мнения: 215
Започна да пълзи на пет месеца и половина(точно като вас). На седем месеца вече се изправеше. Проходи на десет месеца.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 966
Цитат на: Tonita
Цитат на: kopche
Цитат на: vessi
Баткото пропълзя първо като раче ..назад   на 3 месеца , а напред на 4 ..

Аз не искам да споря с теб, но само ще припомня, че това е възрастта, в която бебетата все още не могат да се обръщат по корем..... Simple Smile  Wink

Vessi и аз нямам намерение да споря, но сигурна ли си, че сина ти е пропълзял на 3 месеца? Ако това е така, значи говорим за прецедент. Сина ни на тази възраст си повдигаше ръчичките, свити в юмручета и много любопитно ги оглеждаше. Правеше опит да се обръща от една страна на друга, но реално започна да се обръща на 4 месечна възраст. Първите опити за пълзене започна след 5 месец, а на 6 вече добре го беше усвоил ( говоря за пълзене по корем ).
Не казвам, че моето дете е критерии, но за пръв път чувам за бебе, което на 3 месеца пълзи.

Не е прецедент, не е и истинско пълзене. Става въпрос за рефлекторно пълзене, което след 3-4 мес. възраст отшумява. По същия начин някои мами си мислят, че 4 месечното им бебе се опитва да ходи, но това също са примитивни рефлекси, които отпадат и се заменят с волеви движения доста по-късно.

Общи условия

Активация на акаунт