Майки, отидете на преглед след като родите!

  • 3 611
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 999
Раждали - нераждали, жените трябва да ходят на гинекологичен преглед поне веднъж годишно. Както и на мамологичен.
Една от най-важните грижи за нашите деца е нашето собствено здраве - не е редно да раждаме сираци.

# 46
  • София
  • Мнения: 5 733
Родих август и идващия понеделник имам час! Peace

# 47
  • Мнения: 23 018
Родих август и идващия понеделник имам час! Peace
Ходи се непосредствено след раждане,когато минат 40 дни и спрат лохиите.Това лекарите не ви ли го казаха?На 6м.се ходи пак,и ако предния път не са ви взели цитонамазка,сега е момента.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 541
Трябва да се отиде и в двата случая. Моят лекар ми каза да отида един месец след раждането за контролен преглед и шест  месеца след това за цитинамазка. Така че, и двата прегледа са много важни.
и на мен така ми казаха
но ме е страх от цитонамаска
боли ли

# 49
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Раждали - нераждали, жените трябва да ходят на гинекологичен преглед поне веднъж годишно. Както и на мамологичен.
Една от най-важните грижи за нашите деца е нашето собствено здраве - не е редно да раждаме сираци.
мното точно казано newsm10

# 50
  • Мнения: 1 032
Извинете за въпроса, но какво е ПАП  Embarassed Сега си гледам резултатите от цитонамазката (в понеделник ще ги дам на гинеколожката си) и там е написано: РАР ІІ екто- и ендоцервикален епител в норма; левкоцити; лимфоцити.
Ей това РАР ІІ ме притеснява. До сега не съм обръщала внимание на резултатите си, защото съм ги носела веднага на лекаря и всичко е било нормално.

# 51
  • Мнения: 3 634
На моя пък пише само Плоски клетки рар 1, което било най-добрия резултат според ЖК. Само 2 думи, нямам подробности като теб. Иди ги разбери.... Thinking

# 52
  • Мнения: 1 032
Сега се разрових в гугъла, че наистина се притесних и видях, че РАР І и ІІ са групите, при които няма злокачествени образувания. По принцип бременните били винаги във втора група, но за подробности ще питам в понеделник.

# 53
  • Мнения: 636
Никой ли не знае  начина на раждане има ли значение? А и мен това ме интересува.
На мен гинеколожката ми беше казала, че при нормално раждане е по-голям риска от образуване на раничка, но това не трябва да те успокоява! Родох със секцио и въпреки това редовно се изследвам Peace
Ако раничката е от ЧПВ-човешки папилома лирус ,начинът на раждане няма значение.Той се предава по полов път.
Но раничката може да се получи и в следствие на нормалното раждане, така че, все пак има някаква връзка.

# 54
Подкрепям призива!
На 30я ден след секциото отидох на преглед и след това в 7я месец от раждането!
И аз съм на мнение, че на гинеколог и зъболекар е задължително да се ходи веднъж годишно!

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 82
Ходих на гинеколог, оказа се, че имам малка раничка. Детето сега ми е 8 месеца, а още го кърмя. Ще я изгорят след първата ми менструация. Дано да не е късно!!!!!!!!!!!

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 180
но ме е страх от цитонамаска
боли ли


И аз това питам. Как се взима?

# 57
  • Мнения: 636
но ме е страх от цитонамаска
боли ли


И аз това питам. Как се взима?
Няма нищо страшно-вие деца сте родили, а сега една цитонамазка ви плаши!
Нали сте ходили на гинекологичен преглед...ами същото е, само, че с нещо като клечка за уши се взема секрет от шийката на матката. Изобщо не е болезнено!

# 58
  • sofia
  • Мнения: 482
е, добре де, в крайна сметка - питам тук, на ЖК съм чак на 18 януари.
Миналата година от профилактичните прегледи от работодателя се оказа, че имам раничка на шийката - ходих над 10 пъти докторката да ми я маже със Солкоджил - май така се казваше, успоредно с това лекувахме гъбички. Това беше в началото на тази година.

Е, да, обаче скоро моята докторка, която ми води ЖК ме преглежда и ми каза, че раничката си е пак там, течение пак си имам. И какво следва сега - как ще раждам секцио или нормално. Все още това не сме го обсъждали - другия месец, то така ли иначе ще стане време да обсъдим раждането и т.н. ??? Само тогава това тя ми каза, че цито ще ми пусне по-нататък - ще я накарам другия път - за да може да "изчистиме " влагалището - т.е. готова за раждането... Но за раничката нищо не ми каза...  ThinkingАма ако има минимална вероятност за бебето да лепне нещо в резултат на естественото ми раждане - ще си искам секцио - ох , сложно.

А това за прегледите - задължително на 6 месеца. Само като знам колко са упорите тея гъбички и тем подобни гадории - настръхвам...

# 59
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Много ме е срам Embarassed
Аз ходих след 40 ден на преглед и трябваше след 3-4 месеца да се върна за цитонамазка....е още се връщам,но ще си взема поука.
Поздравления за авторката  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт