Майки, отидете на преглед след като родите!

  • 3 608
  • 61
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 903
Никой ли не знае  начина на раждане има ли значение? А и мен това ме интересува.
На мен гинеколожката ми беше казала, че при нормално раждане е по-голям риска от образуване на раничка, но това не трябва да те успокоява! Родох със секцио и въпреки това редовно се изследвам Peace
Ако раничката е от ЧПВ-човешки папилома лирус ,начинът на раждане няма значение.Той се предава по полов път.
Но раничката може да се получи и в следствие на нормалното раждане, така че, все пак има някаква връзка.

да допълня:

ако имаш раничка и изменения по шийката на матката по време на бременност, ако имаш папилома вирус, и тръгнеш да раждаш нормално,
при едно по-тежко раждане може да се разкъса шийката/тя е с раничка, с нарушена структура на тъканта/ и вирусът да се разпространи още по-лесно и бързо, видоизменяйки клетки и нататък....знаете  Mr. Green

бебето така лесно няма да лепне нищо. Големият риск е за майката.

цитонамазки се правят най-добре на 6 месеца, ако има съмнения - на три.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 056
Ей, гледахте ли новините по БТВ тази вечер?
Точно за това говориха, все едно сме се наговаряли  bowuu

По въпроса дали раждалите секцио са по-малко застрашени, само мога да кажа, че аз раждах секцио и имах раничка 10 месеца след раждането колкото монета от 2 ст(оп, тва май го писах вече)

Общи условия

Активация на акаунт