имам чувството,4е само мойто бебе не спи

  • 1 764
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
 Judy благодаря ти за съветите Hug.няма как да търся жена за бебо,ние живеем в боксониера и дори и да дойде,аз няма къде да се завра да по4ивам.майка ми помага като понякога взима по-голямото дете за уикенда.бебо няма как д аи го оставя,защото с екърмим непрекъснато.снощи беше още по зле положението,имаш и продължителен рев,4ак и каката не можа да заспи.дове4ера пак сме при хомеопатката ,ще говорим пак,но май нищо не може д а се направи,ве4е пове4 еот месец лекуваме този проблем със съня.
сега в момента сушоара бръм4и,той май заспа,ще се опитам и аз да подремна,ама то тъкмо заспа и той с ебуди и все едно някой ме удря с кофа по главата,още по зле ми става.през деня спи 3-4 пъти по 35-40 минути,навън ако сме пове4е.'

пак ви благодаря за съветите!
олеква ми като знам,4е някой ми съ4увства.

# 31
  • Мнения: 107
миличка, не си изобщо сама. Ади се буди по 100 пъти през нощта а сега и не иска да суче...
Пробвах какво ли не...игри за умора преди лягане, след 19ч. никакво спане, игра във ваната, масажи яки и дълги, дохранване с Ам и резултат 000000000!!!!!
 И около мен всички бебоци спят по 10 часа максимум на нощ...и аз се бях  шашнала, но явно по-късно ще се спи. Тази нощ имам 3 часа общо сън, но вече се нагодих, къде ще ходя.
 Дано се поуправи малко бебо!!!!

# 32
  • Мнения: 24 467
Бебче, което е на кърма, също може да се гледа за по няколко часа от бабата, която има желание да ти помогне. Просто се изцеждаш и бебето изпива кърмата от шишето. Работещи майки по света го правят, майчинството в повечето държави е само по няколко месеца. Няма нищо лошо или вредно в това.
Просто явно е много важно за теб да си почиваш от време- на време. И това със "Свиква се." изобщо не го слушай. То и с глада и мизерията се свиква, някои свикват с физически или психически тормоз в къщи, но не това е нормалното положение.
Какво ви препоръчва този хомеопат сега? Какви причини е намерил той за този проблем със съня на бебето? Интересно ми е.

# 33
  • Мнения: 22 962
Бебче, което е на кърма, също може да се гледа за по няколко часа от бабата, която има желание да ти помогне. Просто се изцеждаш и бебето изпива кърмата от шишето.
Много бебета не искат шише пред цица. Mr. Green
Моето дете също се будеше непрекъснато нощем и си бяхме скачени съдове.Денем спеше по 30-45 мин,2 пъти.Смо навън поспиваше по 2-2,5 часа и то само ако количката е в непрекъснато движение. Crazy

# 34
  • Мнения: 173
И ние сме от проблемните със съня - колики, газове, оригчета, понякога сякаш от нищо се буди....В последната седмица на всеки половин - един час....Може и да са зъби...Не знам.

Със сигурност знам, че се психясва след няколко поредни такива нощи и щом майката се чувства изнервена и уморена, задължително трябва да намери начин да си почине! Дали ще спи във всяка минута, когато бебе спи, скачена или не с него... дали ще помоли баба да погледа бебе за два-три часа ...или пък ще убеди тате, колко е важно за мама и бебе и той да се включи в грижите...

Нашият тати се потиска, когато беба реве в ръцете му. Казва - иска тебе, не се успокоява в мен!!! Какво говоря! Аз самата се потискам понякога, когато ми реве в ръцете и си мисля, че ме отхвърля, какво остава за него.
Дойде обаче един такъв преломен момент, в който мама трябваше да седи на страна и да не дава циц известен брой часове заради здравето на беба и тогава се оказа, че когато беба не вижда мама и е насаме с тати, някак си се успокоява и даже може да заспи без да суче!!!

Опитай, може и при вас да се получи!

# 35
  • Мнения: 24 467
Не пречи да се опита /с изцеждане на кърмата и шишето/. Освен това много майки по света, както вече писах, са принудени, така или иначе, да тръгнат на работа и изходът е този. Бебето едва ли ще остане гладно. Не съм чувала до сега бебе да е умряло от глад, понеже не искало да пие от шише, а няма как да суче.
Наистина смятам, че това е сериозен проблем и ако може да се намери реално решение то такова следва да се потърси и да се открие. Съчувствието и споделянето е едно, но истинското решение на проблема, поне за мен, е по- важно, когато съм поставена пред такъв.
В случая семейството живее в боксониера, но може да се повика бабата, а мама да отиде да поспи у тях.

# 36
  • Мнения: 489
И моя син, като бебе не спеше много, направо ме беше  побъркал. bouquet То не бяха колики, то не бяха зъби, то не беше боледуване... #Crazy

# 37
  • Мнения: 161
Да се запиша и аз при"вампирите". Понякога си мисля, че наистина ще вампирясам някой ден. То не е ден, не са два, а вече близо 4 години. И докато се успокоявах, че детето / първото/расте и най-накрая ще му "порасне"и съня, то взе, че се появи второто и шоуто започна отново. Сега дори понякога нощем си правим хор - от едното легло каката, от другото - бебо, а посредата мрънкащия татко. Е, кой по напред да успокояваш?!
Такова е мили мами, всеки сам си влачи хомота/и най-вече майката/, останалите могат само да съчувстват и от дъжд на вятър с нещичко да помогнат.

# 38
  • Мнения: 2 757
puhi duhi, завиждам ти за 5те часа сън - не съм спала толкова от как забременях (в началото бях доста изморена и все ми се спеше, и докато малкия беше на ясла си поспивах, че ношем нещо не можех. Ех, спомени...)

marianamama, това, че не ти остава време за секс предполагам беше шегичка. Поне на мен като ми се спи за секс няма шанс да се сетя. Иначе те разбирам идеално, аз съм така от как съм родила. Но поне имам помощ, майка ми и и оставям децата да подремна след нощна смяна. Сега съм и връчила даже едното дете и нощем съм само с едно бебе. Ревливито. Ама пак е по-добре, като бях с двете изобщо не заспивах. Сега само не си доспивам  Laughing Направо ми се вижда много леко, честно. А бебката е като твоето, спи за кратко и се буди. Толкова кратко че рядко успявам да заспя през това време и то макс за 15 мин, на които искрено се радвам. Някой ти беше казал, че може да я дразни оригване. При нас това е основния проблем, заради него не може да спи. Трудно е, щото се оригва, но винаги остава по нещо, което я дразни и от него се буди с писък и се гърчи и е кошмар. Нося я с часове понякога докато го изкара и то хоп - станало време за следващото кърмене и пак нагълтва въздух и одисеята продължава. Кошмарно е. Сега съм и набарала цаката, намерих начин да си поспива повечко, въпреки че разбира се не съм решила съвсем проблема. Оставям я да си по корем. Тя сама си го измисли този начин де, аз само и дадох възможност. Опитай ако бебока няма против. Другото което е, опитай да спреш лека полека нощното кърмене, именно за да не гълта толкова въздух. Аз съм в процес на намаляване на нощните паузи и това помага до известна степен. Нося я като ревне и така, гледам да не давам цица на всеки 1-2 часа като преди - сега яде на поне 3-4 часа, а понякога и до 6-7 стига ако не е заспала на цица, а си е играла преди това. Така е могла и да изкара въздуха, и да се поумори и после спи по-спокойно. Най-качествено се уморява ако си пореве стабилно. Онази нощ рева 2 часа преди да заспи и после спа 5 часа непробудно по корем.  Успех и помни че има много вампирки на твоето дередже

# 39
  • Мнения: 9 973
айде и аз да се отчета в будната темичка Laughing

# 40
  • Мнения: 2 960
чета и чета всеки път когато излезе нещо.  bowuuЧета и препрочитам и все повечесе уверявам ,че безсънието е огромно изпитание Shocked ,безсънието пречи на човешкото същество да се радва на прекрасните и значимите неща,защото не и остават сили за това. Praynig Стискам палци на всички мами да намерят реалният изход от ситуацията  PeaceТой обаче  в огромен % от случаите  е -търпение  детето само да израстне и с него да "порастне" и сънят му.За мой голям късмет и двете ми деца са  горе долу спокойни и със относително спокоен сън../ а голямата ми дъщеря вече спи не само непробудно ,но и няма ставане по 12 часа и така стана като навърши 3 годинки/,синът ми от самото начало си беше спокоен ...та искам да кажа ,че може би с времето нервната система на всяко бебе по различен начин израства и така всяко дете се научава в определен момент да спи като "голям човек..... /:hahaha:сега докато пиша това малкия пристига при мен на всеки 15 секунди да му давам да отхапва бананче.... и като го погледна разбирам ,че всяка трудност си заслужава...но пък ако може да е по-лесно, защо трябва да у по-трудно и ако има изход от нещо...не трябва да се търпи просто така ..а трябва да се търси решението Peace

# 41
  • Мнения: 537
И Вики беше така до 3-я месец, имало е нощи, през които съм спала общо 3-4 часа, бях направо скапана Crazy Но после имаше един период през който с баща й се бяхме разболяли и аз спях при него да не я заразя, е тя си се разболя ама леко мина. Не знам дали това помогна или просто беше дошло време, но оттогава не ми се буди нощем. Даже и не разбрах кога изби първото зъбче  Laughing

знаеш ли сега се сещам нещо?вие само на кърма ли сте?твърде възможно е бебчо да е гладен и затова да не може да заспи.дай му ам като добавка и тогава виж дали няма да се поуспокой.казвам ти това,защото имах подобен проблем докато кърмех.моят сладур ревеше по цяла нощ,изглеждах цялата програма на бтв до сутринта!!!направо се бях побъркала и се чудех какво му има на това дете, а то да било гладно,явно кърмата ми не е била хранителна!и го разбрах на консултацията,когато го премериха.не беше мръднал и грам!горкото дете!! Sick

Хриси, аз кърмих до 5-я месец, че повече не можах  Rolling Eyes Ама добавка не съм давала и както казах по - горе на 3 месеца спря да се буди. Според мен няма нехранителна кърма, ами ако нямаше АМ, какво щяхме да ги правим тия деца? И малката един месец беше наддала около 200 гр., но не е била нервна. Всяко дете е различно, може би твоето просто е искало да те усеща, бебетата не сучат само когато са гладни и жадни, това си е мое мнение де  Peace

Общи условия

Активация на акаунт