За какво се изписва Калциев глюконат?

  • 31 252
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 837
Тц, тц...А на Румен го изписаха, понеже сме намалили млечните хранения...Май го имат за панацея, пенкилер иначе казано...

# 31
  • в баира
  • Мнения: 861
При мойта дъщеря винаги го изписват при ларингит, когото и падне гласчето.Има прекрасен ефект
Синът ми правеше ларингит и съм му давала Калциев глюконат - определено действа.

# 32
  • Мнения: 494
При мойта дъщеря винаги го изписват при ларингит, когото и падне гласчето.Има прекрасен ефект
Синът ми правеше ларингит и съм му давала Калциев глюконат - определено действа.
  Да, забелязала съм същото.Малкият ми син (на 2 години) е правил 4-5 пъти ларингит и винаги са му изписвали вит. C на ампули и от този калциев глюконат. Това пие винаги през първите дни, а после и други неща му изписват (според състоянието). Не знаех, че има и други приложения, а за рисковете, за които споменава tonev зная и аз, затова ме притеснява толкова честия прием от моя син, но и личната му лекарка и специалист(,с който се посъветвах) ми казват,че за неговите ларингити, това е най-доброто лекарство на първо време и няма чак толкова страшно...

# 33
  Ето тези форуми ще убият медицината. Като не сте компетентни не се опитвайте да тълкувате защо специалистите са ви изписали това или онова. Те си знаят рабоата по -добре от вас. Ако не ви трябват, що не се лекувате сами ?  В медицината едно конкретно решение никога не е универсално. Голяма част от медикамените нямат строги показания, а се изписват и на базата на богатата медицинска култура/която нямате/, както и на клничния опит/който нямате/. Затова нещо което ви се струва нелогично, не бързайте да го отсъждате като лекарска грешка, защото не е. Възможно е в листовката на едно лекарство да пише, че не се изписва при слуая "Х", но вашият лекар е възможно да го изпише точно при този случй и ще бъде прав, в този форум обаче всички що го обявят за некадърник, защото са твърде невежи за да разберат мотивите му. Stuck Out Tongue  Simple Smile  Stuck Out Tongue  Не им завиждам на педиатрите.

# 34
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
  Ето тези форуми ще убият медицината. Като не сте компетентни не се опитвайте да тълкувате защо специалистите са ви изписали това или онова. Те си знаят рабоата по -добре от вас. Ако не ви трябват, що не се лекувате сами ?  В медицината едно конкретно решение никога не е универсално. Голяма част от медикамените нямат строги показания, а се изписват и на базата на богатата медицинска култура/която нямате/, както и на клничния опит/който нямате/. Затова нещо което ви се струва нелогично, не бързайте да го отсъждате като лекарска грешка, защото не е. Възможно е в листовката на едно лекарство да пише, че не се изписва при слуая "Х", но вашият лекар е възможно да го изпише точно при този случй и ще бъде прав, в този форум обаче всички що го обявят за некадърник, защото са твърде невежи за да разберат мотивите му. Stuck Out Tongue  Simple Smile  Stuck Out Tongue  Не им завиждам на педиатрите.

Изказването е грубо, но адски правилно  Peace Който може да се лекува сам да не ходи на лекар  Naughty Плюс това всеки организъм е строго индивидуален.

# 35
  • Мнения: 46 521
  Ето тези форуми ще убият медицината. Като не сте компетентни не се опитвайте да тълкувате защо специалистите са ви изписали това или онова. Те си знаят рабоата по -добре от вас. Ако не ви трябват, що не се лекувате сами ?  В медицината едно конкретно решение никога не е универсално. Голяма част от медикамените нямат строги показания, а се изписват и на базата на богатата медицинска култура/която нямате/, както и на клничния опит/който нямате/. Затова нещо което ви се струва нелогично, не бързайте да го отсъждате като лекарска грешка, защото не е. Възможно е в листовката на едно лекарство да пише, че не се изписва при слуая "Х", но вашият лекар е възможно да го изпише точно при този случй и ще бъде прав, в този форум обаче всички що го обявят за некадърник, защото са твърде невежи за да разберат мотивите му. Stuck Out Tongue  Simple Smile  Stuck Out Tongue  Не им завиждам на педиатрите.

Ако се изписваше и в други държави, щях да се съглася с думите ти.
Наистина ли си мислиш, че не сме се консултирали с лекар, преди да пишем тук?
Предозирането с калций не е безобидно и затова не може да се изписва с лека ръка за всяко кихване.
А и до сега никой лекар, който го е изписвал на дъщеря ми не можа да даде логично обяснение, така че не знам колко са компетентни.

И на педиатрите, които изписват антибиотик за всяка настинка ли трябва да се доверяваме безусловно?

# 36
  • Мнения: 1 763
На сина ми бяха изписали ампули Калциев глюконат за рахит.

Общи условия

Активация на акаунт