Защо сте избрали да говорите на децата си на Български език?

  • 20 306
  • 243
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 759
ммдам...мн хора по-горе са го казали и не мисля да се повтарям мн мн...определено съм ЗА бг език!четох по темата доста и се зачудих на друго, но въпреки вс не сметнах да правя нова тема...мисълта ми е, ако дадено семейство живее в бг, но иска да говори на детето си и на др език, например английски?!и то на един добър граматически английски, естествено обаче с бг акцент?! newsm78 с цел естествено да му е мн по-лесно по-натам в живота ако щете...знам ли Rolling Eyes дали това е правилно или в този случай трябва да се изчака вс да си дойде по етапно-да се учи в училище като му дойде времето? и ако му се говори на това дете на др език, то трябва ли да знае вече БГ, на колко години трябва да е...да допълня, че деца все още нямам...просто уча филология и  се зачудих върху тези неща Simple Smile интересно ще ми е да прочета отговорите ви по въпроса  Simple Smile Wink

# 241
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
мисълта ми е, ако дадено семейство живее в бг, но иска да говори на детето си и на др език, например английски?!и то на един добър граматически английски, естествено обаче с бг акцент?!

Познавам една съфорумка чиято майка говори на дъщеря й от бебе само и единствено на френски. Възхищавам се на упоритостта й, тъй като резултата е зашеметяващ. Живеят в София.

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 20:06 от Kalinka

# 242
  • Мнения: 759
пропуснах да кажа, че разгледах и мн неща от библотеката (нз дали се изразявам правилно) и теми за 3 езичието, но това като тематика не го видях...та сметнах за необходимо да питам, 4е един ден да знам какво да правя с моите  Sunglasses

# 243
  • Мнения: 604
За6тото съм българка и искам когато се прибирам в Бг детето ми да говори и разбира родният си език.

Общи условия

Активация на акаунт