Коледата на вратата вече чука,ФЕВРУАРСКО бебче скоро ще е тука !

  • 16 283
  • 287
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 4 242
Не съм ви чела още днес, понеже хвърча по задачки, но да пусна един линк да подкрепите едно сладурче на моя дружка моля!  Hug Напълно безплатно е!
http://www.pampers.bg/vote_thanks.php?id=4429&page=1

Ще седна по късно да ви изчета и да се разпиша че сега трябва да къпя Ивата.
Ааа още нещо важно, има ли  някоя мама от Надежда или някъде там, интересува ме кой има достъп до магазин Пебълс да речем? А може и инфо от други магазини. Питам защото ме вълнува колко струват испанските одеяла, тези дебелите, като губер, дето са в чанта, с детски десени, но от големите (моето е 130/110 мисля)? Тук са по 40лв и нагоре а на Ива съм го взимала от Сф за 21лв. Благодарна ще съм много за инфото!  Hug

# 226
  • Мнения: 674
Алинка,мерси много за линка.Тази количка е много нестандартна и мноооого ми хареса.
Струва ми се обаче че ще е скъпичка,но дано и Балена да се
включи с повече инфо  Peace
А за кошарките,на мен всички ми харесват и са горе долу около 120-150 лв,само тази на Cam е 270.
Незнам дали са стабилна и т.н. за по-голямо дете,да кажем 1 годишно,няма ли да се преобърне с кошарата ако я разклати? newsm78
Малко тъпи въпроси задавам,но тези кошарки само на снимка съм ги гледала засега и нямам никакви впечатления.
Харесва ми че са лесни за разглобпване и пренасяне и може като се ходи някъде с бебо,да му вземаме и кошарата.
заради това се заглеждам повече в тях.
hotday харесва ми и тази на Cangaro ,но цветовете ми идват малко по ярки и няма да ми се впише в спалнята,
като характеристики обаче е като другите  Peace Те си имат повивалник отгоре,закрепен за кошарката.Незнам
обаче доколко ще е необходим?Нека по-опитните да кажат!

# 227
  • Мнения: 8 997
Изабела виж на какво попаднах относно цените на количката, не знам колко са актуални обаче:
количка: 739 евро
количка с кош за новородено (комплект): 899 евро
чанта за количката: 89 евро
чувалче за краката: 94 евро
спален чувал за коша за новородено: 94 евро
адаптори за детско кошче (Макси Кози и ПегПерего); 38 евро (за Грако 57 евро)
чадър за количка: 38 евро
пътна чанта с колелца (за прибиране и съхранение на количката): 94 евро
анти комарник: 13 ерво
кош за новородено: 239 евро
текстилен сет: 209 евро.

Това го копирах от тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176892.0
Тук ги гледаме със сестра ми и им се възхищаваме, ох!

Айде....!

 Hug Hug Hug

# 228
  • Мнения: 674
И аз ги гледах и се възхищавам ...   Crazy
 

# 229
  • София
  • Мнения: 7
Здравейте момичета!
Не мога да се добера до форума тези дни от мъжа ми  smile3532
Честито на всички с добри резултати от прегледите и нови придобивки!
Честито и на новите мами! На тези с болежки - ПАЗЕТЕ СЕ! Трябда да устискаме поне до края на януари!
Момичета, да ви питам за ваничките - бяхте писали преди, че обикновените са по-добри от анатомичните, но като че ли само анатомичните вървят с поставка за самата ваничка? Вие виждали ли сте обикновени ванички с поставки? Поставките за анатомичните вървят по 30 лв. И да питам опитните мами - колко време могат да се използват тези поставки - заслужава ли си инвестицията, защото като порасне бебчето предполагам става не много стабилна тази поставка!
Някой беше писал за отпечатъците от ръцете и краката на бебковците - виждали ли сте ги в София? Четох в една американска книга за тях и много се зарадвах, че ги има и тук! Дайте повече инфо, плийс!
До края на седмицата съм на работа и после съм фрииииииииииииии!
Хубава вечер и целувки! bouquet

# 230
  • Мнения: 122
Алинка, бих казала, че цените са доста понадути откъдето си ги копирала  Shocked... Наистина количката не е от най-евтините, но като се има предвид, колко пари отидоха за колички /и то все несполучливи/ с Алекс, е този път реших да си го спестя. Харесах я на изложението, мислихме с мъжа ми повече от месец докато вземем решение...и така обадихме се и я поръчахме. Надявам се да возя в нея едно прекрасно, здраво бебче  Praynig Това е най-важното. Пожелавам на всички през февруари да гушнем едни пухкави, здрави и сладки бебоци  Hug  Hug  Hug

# 231
  • Мнения: 3
Благодаря Ви за пожеланията, милички!
И аз съм до края на седмицата на работа и след това излизам в отпуск 45 дни.......
Хем се радвам, за това , че наближава времето Беба да се появи, хем ми е ужасно гадно, че няма да ходя вече на работа. Направо не мога да си го представя това- до сега имам 11 години стаж във фирмата , в която работя и почти не си спомням да съм отсъствала от работа, с изключение на отпуските разбира се. Дано да не изкукам много до февруари  Close

# 232
  • Мнения: 384
Izabela83, първата кошарка е на "Бертони" и я има и в "Метро". Ние също ще сме в подобна кошарка, но от шестия месец, преди това - кошчето-люлка. Аз си бях харесала един син вариант на "Бертони", после се спрях на червената на Cangaroo, защото спалнята ни, където ще е и бебо е в преобладаващо червено, но моделът ми е малко момичешки и накрая вече е решено, че ще е тази: http://www.pakostnik.com/bg/pics/5909529985.jpg. Видях я в един магазин и много ми харесва, на две нива е и тя. За повивалниците, които са върху кошарките питах преди време приятелката ми, която има подобна кошарка. Тя каза, че са използвали повивалника към нея месец и нещо, защото бебката си удряла крачетата в него, а и бил малко нестабилен според нея. Затова си взех отделно повивалник, който ще слагам върху спалнята ни най-вероятно. А кошарката съм я показала на етърва ми (нали така се води жената на брата на моя мъж newsm78) и тя си знае какво да ни подарят.

# 233
  • София
  • Мнения: 747
Здравейте и от мен, момичета!
От няколко дни нета ни е ужасен- през няколо минути връзката се разпада- много е кофти - едва успявам от време на време да отворя страниците и да прочета това-онова, а за писане- почти невъзможно. Дано сега успея!

Лейди, честито- много любов и щастие ви желая! Здраве за вас и за бебчето!
Честито на патерици на именичките! Да сте живи и здрави Grinning
Алекс99, много неприятно, почивай си, пази се.

Добре дошли на новите кандидатмамчета при нас Grinning Дано ви е приятно тук, пожелавам ви лека бременност и прекрасен финал през февруари Grinning

Сега и аз да се изкажа по някои от темите, които сте засегнали Grinning
за олекотените завивки- имам две но ги ползваме само да ги постиламе на пода за игра или да покриваме столовете и да правим къщи Grinning Дебели са и не падат плътно около телцето на бебето- седи все едно е палатка. Ако е по-тънка от единична вата - става, но ако е от дебелите, с двойна вата, както са нашите- не са удонбни.

за ваничките - с Георги ползвахме анатомична и беше много, ама много удобна. В началото, докато е по-малко бебето просто слагахме една памучна пеленка отдолу за да не се хлъзга. Беше и на стойка- също много удобно нещо, плзвахме я 8-9 месеца.

за повивалника- за мен също много удобно и практично нещо. Някой беше питал дали може да се слага напречно на кошарата- ами те даже имат специални пластмасови крачета, които се монтират отдолу, за да не се изхлузва от кошарата(поне моделите, които аз съм гледала) С Георги повивалник ползвахме до около гонинката, а на кумовете ни детето сега навърши две и все още си го ползват за всяко преобличане.

за дрешките за изписване- аз съм приготвила ританки, боди, джинсово гащеризонче, блузка и жеилетка, и отгоре одеалце. Мисля си, че е напълно достатъчно поне за официалната част- снимки това-онова, пък ако е много студено, за да го пренесем до колата винаги може да го завием в още едно одеало, което някоя баба или таткото да има ангажимент да донесе.

за сгъваемите кошариудобни са, особено ако се пътува често- ние имаме,но основно я ползвахме, когато ходихме при бабите  а в останалото време стоеше в хола и през деня там съм слагала Георги. В спалнята , обаче си имаме дървена. Сгъваемата я ползвахме до 10м възраст, после Георги отказа да седи в нея, но той спря да спи и в дървеното креватче, така че не сме критерий за ефективност по този показател Grinning

За момичетата, които са започнали да се притесняват  и страхуват за раждането- аз също ще ви посъветвам да си наложите воля  наистина да слушате лекарите или акушерките какво говорят кога да се напъва, кога да се диша, наистна помага(поне на мен помогна),а и повярвайте не е толкова срашно Simple Smile
Иначе и аз като повечето от вас се чувствам ужасно тежка, адски ме болят ставите- постоянно, а от 2-3 дена  има чувството, че и кожата на корема ми ще се сцепи. Супер неприятно и досадно- с първата бременност такова нещо не помня, макар че повече килограми качих тогава. И аз в петък съм на преглед ще видим какво ще ми кажат- дано всичко е наред.



Хайде, че дълго стана, лека нощ от мен Grinning

# 234
  • Мнения: 4 242
Лелее докато ви изчета съмна.Имах гости до 1ч, баща ми с жена си и сестра ми, нали след десетина дни ще  ражда и се е психясала и тя, та бъбрихме надълго и широко, ядохме, смяхме се и т.н Изкъпах се и сядам да ви видя, пък се чудя как ще стана утре за училището newsm78
Отбора на болящите коремчета се увеличава гледам, и ще се карам много, айде всички да се стягаме и да стискаме, не е нашия месец още, няма да крадем на декемврийките радостта я Naughty
Качих снимки на тумбалака даже, моля не се смейте много (дето вика брат ми кое е цици кое корем не се различава  Joy) Аз днес пак си имам болежки, но по слаби, дано се намести това дете и да не правим бели!  Praynig
Баленка количката е великолепна и съм убедена че февруари една красавица нежна ще се люшка и вози в нея с много радост!
За повивалниците, точно на кошарката им е мястото!
Ваните- обикновените са за предпочитане, със стойка вътре, било шезлонг, възглавничка или друго, като стане на годинка детето ще се къпе спокойно все още в нея и нищо няма да му пречи. От как са хванали студовете къпя Ива в нейната си вана която е голяма и много удобна, натопля се добре детето и се наиграва дори в студената ни баня.
какво беше друго...
На Изабелка и Слави браво за мерките на бебешорите!   bouquet
Мемо добре дошла сред нас!
Аз накупих подаръци на децата но утре ще разказвам, мозъка ми отказва съвсем.
Сладки сънища на всички ви! Hug

# 235
  • Мнения: 541
Привет на всички!

Набързо и за да се разпиша.
Бебетата са добре, започнали са да се хранят и изхождат добре. Наддават по малко.

Сега имам време да се разходя по магазините, да направя покупките които и не успях  Laughing

Ако имам мами от Стара Загора, ще помоля да ми кажат къде мога да пазарувам за деца и бебета, кошарки, колички и т.н. Знам че откриха Хиполенд наскоро, него ще го посетя да видя какво ново има, а други магазини или борси има ли?

Бубе, беше писала за разположението на бебетата, и моите бяха така. НА мен докторката ми беше казала че е важно при близнаци как е разположено първото бебе.
При мен нещата се развиха така: първото беше с главата напред, излиза и второто веднага се завърта и то с главата напред, нали се сещаш отваря се място и то се завърта в правилна позиция. Затова че бебетата ти са добре за сега.

Пазете се момичета, нека поне януари да поотмине, още е раничко за други февруарчета.
Тези дни ще направя нова папка в албума ни и ще сложа снимките на бебетата. Като е готово ще пиша.

Поздрави и целувки на всички!

# 236
  • София
  • Мнения: 137
Добро утро на всички! Аз от миналата седмица съм си в къщи и гледам да полежавам повече, че това с болките в таза и отдолу много ме измъчи. Сега съм малко по- добре. Важното е, че вече не съм на работа и си отпускам и психиката:). Исках да кажа няколко думи за Stokke Xplory. До колкото разбирам за нея става дума. Аз се бях запалила по тази количка още в началото на бременността ми, когато главата ми не разбираше особено от бебешки покупки:))). Ами обадих се аз тогава на вносителя (течеше една реклама по радиото и от там бях чула) и като чух цената лошо ми стана. 1700 лв. беше базовия модел, без каквито и да било други екстри. Ами какво да ви кажа, това е цената на една малка кола, макар и не нова Crazy и ми се струва, че е много , ама много прекалено. Количката изглежда удобна, но от други източници (форуми, мнения на познати, които са я ползвали) разбрах, че на бебчо много бързо му отеснява вътре и не е най- добрият вариант, въпреки прехвалените си функции с различните височини, на които се приспособява. Това е дизайнерска количка и е правена за хора със значително по- висок стандарт от нашия, които няма да се притеснят след няколко месеца да купят на бебетата си нещо по- широчко например. Много ми беше легнала на душата, но за тези месеци прецених, че това не е най- добрият вариант за мен. Искрено се надявам да греша и да свърши работа на мамата, която ще си я вземе и ще се радвам да ме опровергае, защото в моя случай "гроздето не е кисело" и щях да обърна света, но да я имам, ако това беше КОЛИЧКАТА!
Лек ден желая и се пазете, че не ми харесва какви оплаквания се прокрадват...не ни е време още! Аз и за това полежах напоследък, но сега отивам да се боря с институциите и бюрокрацията:)). Нали си смених фамилията след сватбата и това ми навлече доста усложнения ooooh!, но няма как:)!
P.S. Естрелка, целувки за малките сладки мишоци!

# 237
  • Мнения: 387
estrella     bouquet  добро утро  мерси за инфото
Радвам се че бебетата са по-добре вече Да ги нацелуваш от мен ........... : lovekiss  Kissing Heart  lovekiss
 УСПЕХ и вьв пазаруването- да им купите най-хубавите  неща
ПОСЛЕ ПАК ПИШИ АКО МОЖЕШ

# 238
  • Варна
  • Мнения: 245
Доброютро  Smile
memo1982f добре дошла при нас и лека бременност  Hug
de3demonka я не се терзай за положението на бебо, първо моята лекарка  каза че до 36 г.с. има още шанс да се врътне нанякъде и второ радвай се на прекрасните размери и резултатите, това е най-важно.А дори и секцио да се наложи, няма значение важното е бебо да е жив и здрав и както е казала evelinar   секциото не те прави по малко майка!
За бръсненето просто не ми се говори какви акробатики правих последния път в банята  Mr. Green Май ще викам скоро мъжо на помощ  Laughing
Браво на всички с хубави резултати, много се радвам  Hug
Благодаря на всички за милите думи за моята сватба   bouquet Heart Eyes
ephrossina   и аз настръхвам като си помисля за тези бирюкращини които ми предстоят януари във връзка с промяната на фамилията  ooooh!
Моя термин всеки път излиза различен и не ми се занимаваше да го сменям, но вече официлалния ми болничен ще е по термин 06.02, така че го сменям отпред и сменям лентичката, вече като ме питат казвам него, че иначе все се чудех кой да смятам Simple Smile

# 239
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 336
Lady V и evelinar, приемам решението на всеки относно раждането, всеки сам си решава. Аз лично не бих искала да е секцио, не защото ще се чувствам по-малко майка, просто ме е страх от такива интервенции. До сега в болница не съм стояла, освен когато съм се раждала. Това ме притеснява, не че е кой знае какво, но все пак. Винаги съм изпитвала отвращение от такива места, до скоро се чудих как ще прекарам 3 дни в такова заведение, а сега мисълта за 5-6, направо ме ужасява. Може би малко пресилено разсъждавам, но просто ме е страх. И от операцията и от всичко.   Hug  bouquet

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт