Коледата на вратата вече чука,ФЕВРУАРСКО бебче скоро ще е тука !

  • 16 261
  • 287
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 384
За повивалниците, точно на кошарката им е мястото!

Нее, ставаше дума за повивалниците, които вървят в комплект със сгъваемите кошарки. Те били нестабилни и бебенцето си удряло краченцата в ръбовете им newsm78 А на другите си има крачета, но аз нашите ще ги отвия, защото няма да стои върху дървена кошарка и в нашия случай са безмислени.
Мери, в добавка към твоите думи мен ме е страх ужасно и от упойката, с която върви секциото. Никак не ми понасят тези неща. Винаги ми изниква спомена за аборта, който правих преди години. Покрай упойката имах халюцинации за един яркожълт лабиринт, в който се въртях и не можех да изляза, а исках. Беше точно като описанията на клиничната смърт и ми остави много гаден спомен. Санитарките после казаха, че някъде около час съм се мятала така, че четири жени едвам ме удържали, даже мислели дали да не ме вържат за леглото.

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 09:23 от Puhka

# 241
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Здравейте момичета!  Малко остана до коледа и настроението ми е на 6. Купихте ли вече подаръците? Аз още не съм зашото нали не мога да излизами ми е много тъжно от този факт, защото много обичах да пазарувам за коледа. Но какво да се прави съдба. Искам да кажа за количките от Испания брат ми като си дойде преди няколко седмици и каза ,че са много по скъпи от тук и не си струва да ми праща от там по-добре да ми я купи от тук. Ох, може ли да ви се оплача?  В къщи всички жени сме болни- Аз не мога да вървя, свекърва ми е на легло, абе сякаш всичко става така ,че да не мога да се радвам на бременноста си. Дано като родя всичко да се нормализира иначе не знам какво ще правя?    Желая лек и спокоен ден на всички!!!

# 242
  • Мнения: 1 671
Здравейте момичета!
Естрела, много се радвам за бебетата! Hug
За повивалника - и аз си го държа върху кошарата и ми е много удобен, все още сменям пампи и преобличам Благун върху него. Над сгъваемата кошара нямам впечатления от повивалника, но нещо не мога да си представя как бебо ще си удря крачетата newsm78, сега ще взема да разгледам снимки в нета.
За ваничката - татито взе анатомична, в началото слагахме една малка хавлиена кърпа под телцето на бебето. Къпехме Блажко вътре до около 8 месец, след това диването започна да дава зор да излиза от ваната. Сега го къпем прав в банята, но той рано проходи и е стабилен. Иначе ваничката така и не му отесня, все си беше вирока и имаше място да плиска вода колкото искате  Whistling Twisted Evil. Към нея имаше и стойка, а самата вана има тапа за изцеждане на водата, която е изключително удобна. Ние от първата вечер сме къпали дребчо в банята, никога не ми се е струвало много студено там. Пък и разнасянето на кофи и легени ме ужасява и до ден днешен. Поливала съм го с канче първите 1-2 седмици, оттогава пълнехме ваната, къпехме и го изплаквахме после с душа.
За количката - ще карам в началото с комбинираната от Благун, лятото мисля да си купя някаква хубава. Затова сега се ослушвам за модели , дано този път направя правилен избор, че това ще ми е трета количка Tired.
Дездемонка, миличка, и мен ме е страх от интервенцията, затова бягам като дявол от тамян от секциото. Чакам с нетърпение началото на февруари да ме прегледат и да видя дали окончателно ще ми разрешат пак да раждам нормално  Praynig Болничният престой също ме ужасява, за първи път влезнах в болница за раждането на Благун и едната седмица там ми се стори безкрайна. След това обаче осъзнах, че има и нещо положително, там те оставят да си почиваш, нещо, което в къщи е по-трудно, особено ако имаш и друго дете (както е при мен). А между другото мъжът ми като видя, че съм добре след изписването ми донесе продукти да му направя палачинки, за да не сме изпуснели "неделната традиция" (всяка неделя правя палачинки). Така че почивката в къщи е нещо доста относително. А има жени, родили нормално, които също ги задържат повече в болницата, особено ако имат проблеми с шевове или пък с гърдите. Само съм сигурна, че като дойде февруари-март всички ще пишем какво е направило бебето ни, а за раждането все по-малко ще си спомняме.  Hug За страхът, нормално е да се страхуваме, все пак сме хора, но и ние сами трябва да се овладеем. Няма ли начин да отидеш в болницата, където ще раждаш и да поговориш с някой от персонала какво трябва да очакваш. В софийските болници вече дават на бременни да влезнат в родилна зала и да я разгледат, за да опознаят обстановката и да не се страхуват толкова.

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 09:49 от evelinar

# 243
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
mozila, недей да гледаш отрицателно на случаващото се около теб. Както казваш, че сякаш не можеш да се радваш на бременността си, не мисля, че е така, но пък после неминуемо ще се радваш на бебчето си.  Hug

# 244
  • Мнения: 1 671
Мозила, още малко остана, другата Коледа ще я празнуваш с по-голямо семейство и ще има да обикаляш за подаръци...  Hug Hug Hug

# 245
  • Мнения: 384
Evelinar, ето виж тук: http://www.pakostnik.com/bg/pics/6938657033.jpg. На приятелката ми е точно такава, но в розово. Нейната бебка като ритала и се удряла в тези черните неща отстрани, затова ми препоръча да си взема стабилен повивалник Wink.

# 246
  • Мнения: 387
     lovekiss Хайде да навиваме  баниците и сьрмите,
     че февруари  ще ни чакат бебета и пелените !         
lovekiss

Здравейте , отново пиша този пьт целта ми е от сутринта да ви накарам да се усмихвате newsm03
При мен нещо не се получи   Rage, но ще се постарая в близките час ,два да се оправя   yes thumbsup Kissing Heart
 

# 247
  • Мнения: 307
Добро утро,момичета!
Виждам че сте коментирали количката на Баленка-според мен е страхотна,Баленка със здраве да си я ползвате с бебка 1stroller
Иначе аз от Петьо нямам количка Weary,защото я продадох и сега ще купуваме нова,но май чак февруари ще стане това,че покрай тези наеми и сметки все не стигат финансите в последно време smile3511.Иначе аз съм се спряла на тази количкаhttp://www.vitodesimone.com/content/view/10/20/
Кошарката и нашата ще бъде сгъваема на първо време(после като преместим бебка при баткото ще купим дървена),даже съм я капарирала преди месец в един магазин но не е дошло ред да я вземем.Нашата ще бъде такаваhttp://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/index.php/cPath/53_266После като купим дървена тази ще я ползваме само за пътуване и за игра.
Повивалника с Петьо ми беше много удобен,слагах го на скрина и така го преобличах.Сега ще преместим скрина от детската в спалнята и мисля пак така да го ползвам.За повивалника на сгъваемата кошара не знам дали ще ми е удобен newsm78,не съм ползвала такъв.
Някоя мама питаше колко са стабилни сгъваемите кошари,аз съм ползвала няколко пъти при пътуване кошарата на една приятелка(на Бертони),Петър беше на година и половина някъде и като започнеше да скача вътре ми се струваше че ще се разпадне 1crib,но все пак зависи от детето.
Естрелка,много се радвам че твоите бебчета наддават,дано за коледа сте всички заедно вкъщи HugНацелувай ги много от нас  love001
Мозилка,дано се оправиш скоро и да нямаш повече болежки Peace
Май повечето мами,които са бременни за втори път тази бременност я карат по-тежко от първата( в това число и аз Sad),ама няма как ще изтраем до февруари(надявам се).
Мами,много сладки коремчета сте качили в албума smile3501,и аз качих моето днес.
Дрешките също са много сладурски newsm10,и на мене ми се пазаруват дрешки  обаче от баткото имам толкова много почти новички(повечето са синички обаче Laughing) и затова засега се въздържам.
Приятен ден на всички Hug Hug

# 248
  • Мнения: 105
Здравейте  тумбачета!
Аз докато реша да се включа темичката за малко да свърши....на всичко отгоре два дена имахме проблем с компа и сега докато ви изчета....
Добре дошли на новите мами Hug
Честито на всички с нови придобивки - страхотни са
За повивалника - и аз съм чувала само добри отзиви и смятам да си купя, но към януари,че вече нямам място от складирани покупки.
За епилацията -  и  аз се кандидатирам за най- смешните видеоклипове smile3532
голяма гимнастика пада,но то май напоследък няма и кой да ме гледа (отдолу имам предвид)  Embarassedтака че както и да съм се справила ми е все едно - сега го правя не толкова за естетика,колкото заради хигиената.
Иначе в общи линии съм добре - пия само желязо заради хемоглобина.Като чета какви сериозни болежки имате, аз не смея да се обадя.....при мен са само нормалните за 8-я мес. - кръст,гръб,таз и т.н.
Толкова от мен....желая ви лек ден и повече усмивки.

# 249
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен!
Естрелка браво за бебенцата, все по-добре да се справят и за празниците да си ги вземеш у дома.
За кошарките и аз съм се спряла на сгъваема, поне за сега , че дървените са по обемни.Ще видим каква работа ще върши.

# 250
  • Мнения: 419
Добър ден!
Съпруга ми много беше харесал на изложението "Бебемания" количката на бебчо на balena. Изглежда наистина интересна и дано със здраве да се ползва. Радвам се за всички готини новини покрай всички ви.
За сгъваемите кошари, може би аз ще съм единствената на която този тип кошара не й харесва. Виждат ми се много нестабилни и неудобни. Не съм ползвала такава, но това е мое мнение.
За повивалника, малко пъти ми е влизал в употреба, но е добре да се има.
За ваничката- с Пепи имахме обикновената със стойка към нея, беше на годинка, когато я закарахме на вилата и така си и стои. Сега за бебка имаме анатомична. Която и да вземете, момичета, ще се ползва до момента на прохождане, според мен. Но пък и къпането на малката Ива на Мери ми допада също. Peace
Мери, тези одеала незнам къде ги има, сори. Които аз съм виждала по бебешките и детските магазини са някъде ок 40 лв. и повече.
Естрелка, радвам се за бебочовците, в Хиполенд-София има интересни неща и дано се справиш с покупките и си доволна.

Целувки и дано нещо не съм забравила.
П.С Слагам и моя тумбак в албумчето, ей сегичка.....

# 251
  • София
  • Мнения: 1 403
Здравейте мами,
и аз като всички вас не мога да спя от болки в гърба, таза и други такива.
Оказва се обаче ,че и не знам къде ще раждам,защото болницата , в която работи моята лекарка още е в ремонт и вече почвам да се притеснявам.
В петък бях на преглед, бебето върви дълго и кльощаво, като батко си.
Върви 2 седмици напред в размери и ми каза да се готвя в началото на февруари, но да гледам да не е 2-ри поне .Аз ще съм 100% секцио и съм си заплюла 3.2.2008- да видим дали ще устискам до тогава.
Нищичко не сме купили, трябва да взема нещо по някое време.
Относно ваните - ние бяхме взели анатомична, но бебето беше ужасно малко за нея и купихме обикновено малко коритце за 1-те месеци.Чак по-късно го преместихме в анатомичната.
Повивлаката - за мамите със слабо място кръста (като мен) това е златна мина.Не се навеждаш.Нашата седеше на леглото.
Успех на всички и стискайте да мине януари, че да влезем в 9 месец:)

# 252
  • Мнения: 703
Здравейте!

Добре дошла на Мемо!

За епилацията и педикюра-при мен положението е същото.Епилацията,между другото,я зарязах в полза на бръсненето.Но и то не ми е лесно.След онова падане в банята,сега много внимавам, а и пластичността ми е в ппочивка в последните няколко месеца,така че...А за педикюр съм заемала такива невероятни пози,че наистина сигурно отстрани съм голяма карикатура.Но-още малко!
Мери,за испанските одеала-хубавите големи са над 50лв в София.Аз поне качствено под тая цена не съм виждала.
За количките на Стоки-жестоки са,но наистина са от порядъка на 1500лв и нагоре.Имаше в Продавалника една за 1000лв.,замислях се над нея,нищо,че беше в синьо!Но ще мина с останалата от Тони на Куини.
Баленка,със здраве да си я ползвате и да се возите в нея!Честито!Страхотна е!
Изабела,аз съм взела за път и на вилата една кошарка на Бертони.Доволна съм,много е удобна,не се е обръщал Антоан,макар да си е едър и ужасно палав!
За повивалника-за мен е много удобна вещ,стига наистина да имаш къде да го сложиш.Най-удобно е на детски скрин или на самото легло-те наистина и затова си имат и малки крачета,с които се застопоряват,за да няма опасност от падане.Иначе са много удобни,защото като извадиш бебето от ванчката,си го поставяш там и спокойно си го бършеш,мажеш  ,масажираш и обличаш.За мен поне беше супер удобно!
За ваничките за къпане-аз ви препоръчвам да си вземете обикновени,не анатомични!И към тях да добавяте подложка за ваничка,ето от този тип:

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=35_39&products_id=120

Защото като порасне бебето,пак ще можете да ползвате ваничката.А,и си взимайте по-големия размер,че аз предния път купих две,че едната ни омаля!
А поставка не съм ползвала.В началото слагахме ваничката на скрина в стаята,после в банята.Но си е удобно май да си имаш стойка,незнам!Иначе я мъкнеш ваничката наляво-надясно като нас.Сега ми дойде наум,че и това трябва да купя!
За отпечатъчните комплекти-ако не намерите,можете сами да си направите такъв.Взимате си красива рамчица за снимка и моделин от Офис уан или някоя книжарница.Става страхотно!Аз направих такива отпечатъци на ръчичките и краченцата на Тони,много мил спомен са!
Мозилка,стискам ти палци да се почувстваш по-добре!Стискам ги силно,защото ми домъчнява като те чета!
Льонеберя,Дездемонка,ама много големи са ваште бебчета вече!Браво!
На всички пожелавам пак да устискаме още кой месец,кой два и после да споделяме бебешки истории!

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 12:08 от __ZLATO__

# 253
  • Мнения: 1 671
Пухка, гледах снимаката и не само тази и пак не мога да разбера как бебчето се е удряло  Thinking. По принцип тези кошари са много мекички и дори тези черни ъгли са заоблени, пък и не ми е ясно как ги е стигало  newsm78. Особено в началото бебето е наполовина на повивалника (аз нямах шкаф и отгоре си бях наредила всичката козметика и пак оставаше предостатъчно място за Благун да си рита на спокойствие). Но аз в къщи съм с дървена кошара и обикновен повивалник, сгъваемата ползвам постоянно при бабите и на път. Ето снимки на моя повивалник - тук Блажко е май на 5 месеца:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=128904&photo=15
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=128904&photo=17
Изабелка, нашата кошарка е доста стабилна, Благовест е истинска хала, но още не я е обръщал. За сметка на това я влачи из стаите като е при свекърва ми  Crazy - там има доста място и глиганчето обожава да я избутва  Twisted Evil
За ваничката - нашата е ето тази: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=586
Мери, и моите одеалца струваха около 40-50 лв. Имам 2 такива и сега се каня да купя още едно.
Мисля да отида в "Пакостник" след Нова година с таткото и всичко да си взема. Като гледам снимките на артикулите и всичко си харесвам. Все пак здравият разум ми казва, че имам да купя 2 комплекта чаршафи с олекотена завивка и обиколник - искам в резеда Flutter, 2 пеленки от полар и 2 памучни и няколко чифта чорапки.  Нищо не купувам в розово, да ви призная имам алергия към този цвят  Sick. И всички роднини предупредих, че не го понасям.
Баленка, и на мен много ми харесва количката ти! Ох само да дойде пролетта и ще умувам каква да си взема. Само дано да е лекичка, че с тези такива мускули направих. И горещо се моля да прескоча количката за породени  Praynig.

# 254
  • Мнения: 552
Здравейте мацки с тумбачки  Hug
Вчера бях при моя доктор,при който ще раждам и си поговорихме за раждането.Много ме поуспокои,защото аз си мислех че ще ме навива за секцио  Whistling ,а то точно обратното- оказа се силен привърженик на нормалното раждане и би искал така да ме изражда /само че да поставим епидурална упойка/...  Crazy
За кошарката :за начало мисля да бъдем със сгъваема,т.к. към май месец се мстим в ново жилище и там ще се дообзавеждаме.А една сгъваема кошарка винаги ще влезне в употреба за по нататък  Peace
А сега да питам нещо - Какво да взема за подарък на едногодишно момченце?...спряла съм се на количка дето се бута с крачета ама ако имате друга идея  Hug
Офффффффф щях да питам още нещо ама ми изхвърча от главата  Crazy Много съм зле  Mr. Green

А да сетих се за какво щях да питам: Какво мислите за 2 февруари като рожденна дата на момченце,защото нашия татко ми вика че бил убеден чеще го "пръкна" нашия юнак точно на 2-ри и съм щяла да му съсипя живота и т.н. и т.н....сякаш точно на 2-ри ще се трясна пред Шейново и ще почна да се моля да ме израждат  #Crazy В интерес на истината аз си мисля,че когато - тогава ама все пак той е мъж и сигурно по-добре знае за тези момчешки подигравки  newsm78
Та въпроса пак: Какво мислите за 2 февруари като рожденна дата на момченце

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 13:20 от zuzulina

Общи условия

Активация на акаунт