записване в детски ясли и градини....

  • 19 023
  • 84
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 12 233
  Аз съм написала ДГ или ОДЗ, което изключва само ясла  Peace

# 76
  Аз съм написала ДГ или ОДЗ, което изключва само ясла  Peace
Да така е, но да внеса малко уточнение за тези които не правят разлика. Защото за мене до преди 1 месец тези инициали нищо не ми говореха.

# 77
  • София
  • Мнения: 83
Моля да ме извините ако задавам тъп въпрос,но когато аз бях по майчинство преди около 6-7г годините за гледане на близнаци бяха 3.Сега махнали ли са го?

# 78
Не знам за преди 6 - 7 години, но сега са 2 години. Независимо колко деца имаш.

# 79
  • Мнения: 7 640
Не знам за преди 6 - 7 години, но сега са 2 години. Независимо колко деца имаш.

две платени и 2х6 мес. неплатени, ако трябва да сме точни

# 80
  • Мнения: 156
Неплатения отпуск за майката е само 6 месеца.Няма право вече да ползва този на бащата.Той ако иска може също да ползва 6 месеца, но не могат да се прехвърлят на майката.

# 81
  • Мнения: 105
Здравейте момичета аз нещо не разбрах, сайта където регистрираме децата още е не активен , на 4.02 ли ще стане активен и първо трябва да ги регистрирам с две отделни регистраций и после да пусна две отделни заявления правилно ли съм разбрала?

# 82
Здравейте момичета аз нещо не разбрах, сайта където регистрираме децата още е не активен , на 4.02 ли ще стане активен и първо трябва да ги регистрирам с две отделни регистраций и после да пусна две отделни заявления правилно ли съм разбрала?
Аз съм момче, но ще си позволя да отговоря. Да. Simple Smile Точно така ще е процедурата.

# 83
здравей те.тъй като от яслата все още не са ми каза ли какво да купя на детето си за там,реших да се обърна за съвет към Вас.

# 84
  • Мнения: 1
  Данисия за съжаление чак сега погледнах че си от Пловдив, всичко това с електронния регистър и предимствата засега е само за София...
Мда,за съжаление в Пловдив не приемат близнаци с предимство ooooh!
А това за детегледачките ако го приемат,означава ли,че както например свекърва ми е безработна и ако се регистрира,като такава в бюрото по труда,може да получава пари за това,че ми помага при отглеждането на децата ми?
Да, наемаш я чрез бюрото по труда и ти става детегледачка. Получава минималната заплата и я осигуряват до две годишната възраст на децата.

Общи условия

Активация на акаунт