Бебчето ми има бенка

  • 2 241
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
Не са от слънцето. На дъщеря ми и се появиха на няколко месеца - едната е зад ухото, другата на гърба. Определено не я е пекло слънце там. Съвсем светли са, предполагам, че ще потъмнеят по-късно. От слънцето лятото не са и се появили други.

# 16
  • Мнения: 469
Здравей, ние на втория месец забелязахме че бебчо има сладка бенка на бедрото, той е зимно бебе няма как да я е получил от слънцето, според мен си е наследствена, да си призная, като я видяхме толкова сладка бенчица на малкото му краче ни стана толкова драго, че хич не съм се замисляла, че нещо не е наред, то просто си е наследствено пък и една две бенки не мисля, че са повод за притеснение  bouquet

# 17
  • някъде
  • Мнения: 4 955
синът ми на 1 годинка му се показа първата и сега има 4 мънички и сладки бенки- на петата, на вратлето, на челото /почти в косата/ и на едната буза до ушенцето почти- не се притеснявам, аз също имам

# 18
  • София
  • Мнения: 5 757
Не знаех, че може и да се роди бебе с бенка  Blush Синът ми още няма нито една, но има родилно петно (ако така се казаше Rolling Eyes) на крачето.
Интересно е, че аз и сестра ми имаме еднакви - на дясната буза.

# 19
  • Мнения: 817
Аз не се притеснявам.Просто ми стана интересно дали според вас има някакав наследствен фактор и от какво се появяват .  И това,че се раждат с бенки също е интересно

# 20
  • Мнения: 3 634
Аз не се притеснявам.Просто ми стана интересно дали според вас има някакав наследствен фактор и от какво се появяват .  И това,че се раждат с бенки също е интересно

Силни доминантни или рецесивни гени предполагам. Моя бебчо има малко израстъче на ушето, брадавичка според педиатъра. Същото има и свекърва ми. Като порасне ще го махна  Mr. Green

# 21
  • Варна
  • Мнения: 506
И моята щерка ма светла, ненадигната бенка на крачето. Мъж ми е с много много бенки, така че е нормално. Някои типове кожа са предразположени.
А с възрастта и с излагане на слънче наистина се увеличават.
Повод за притеснение би бил, ако бенката е много надигната, стане грапава или кожата под нея стане плътна - тогава е добре да я види кожен.

# 22
  • София
  • Мнения: 39 761
Моята Дияна се роди с бенка на вратлето, след това се появиха и ще няколко.

# 23
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Синът ми има миниатюрна бенка на крачето. Появи се около първия-втори месец. Като питах педиатърката тя ми обяни, че не е нещо необичайно и да не се стряскам, защото леко ще се уголеми с растежа на малкия човек.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И Тери се роди с бенка на дупето,а вече станаха 3-4 на различни места по тялото.

# 25
  • Мнения: 3 634
Само да ви кажа, че за да сте сигурни, че бенката не нараства може през прозрачна хартия да я оградите и така да сравнявате. Аз имам една рискова и така си я проверявам. 

# 26
  • София
  • Мнения: 790
На Рали и се появи бенка когато беше на няколко дни. На крачето е, не расте, но я наблюдавам за всеки случай.

Общи условия

Активация на акаунт