за къпането

  • 2 008
  • 46
  •   1
Отговори
Ясно, че всяка вечер се къпем. Въпроса ми е косата всяка вечер ли се къпе и от кой месец може да се разреди миенето на главата?
Благодаря предварително на мамите, които ще ме светнат по въпроса.

# 1
  • някъде
  • Мнения: 4 955
когато синът ми се роди- беше топло- юли месец и го къпехме всяка вечер вкл и главата с малко шампоанче, след известно време продължихме да мием всеки ден косата, но през 1-2 дни с шампоан иначе само с водичка! От няколко месеца му мия косата два пъти в седмицата, иначе тялото всяка вечер Peace

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Ама то няма правило за това,както си прецениш така прави все ще е правилно Peace
Аз,не съм я мила главата всеки ден!

# 3
  • Мнения: 127
аз в началото й миех всяка вечер косата /то пък една коса дето беше/ после като поотрасна и захладня, разредих миенето, че по бавно съхне косата. Според мен обаче си е въпрос на преценка и не мисля, че честото миене може да навреди по някакъв начин. Съвременнато бебешка козметика е достатъчно пречистина и на ниво така че действай смело

# 4
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
мием главичката през ден с шампоан иначе се къпем всеки ден, а ако сме наакани мием дупето веднага

# 5
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Къпя Мишка всяка вечер. Главичката през ден.

# 6
  • Мнения: 201
Преди да навърши 1 година му къпехме косата (и тялото) всеки ден с вода, а само два пъти в седмицата с шампоан. След това започнах да му мия косата само 2 пъти седмично.

# 7
  • Мнения: 38
Аз мия косата всяка вечер с шампоанчето на Мустела - пише, че е годно за употреба всеки ден. Освен това забелязах, че от него много му намаляха люспите по главата. За сега смятам да продължа всеки ден, по-нанатък ще видим. Peace

# 8
  • Мнения: 4 451
Като беше толкова мъничка дъщеря ми, я къпех всяка вечер, но косата през 2 дни.

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Аз почнах чак след годинка да разреждам къпането на косата,през 2 дена  bouquet

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Записвам се за следене на темичката Wink

# 11
  • Мнения: 208
Моята бебка се роди с много голяма коса и през първите седем месеца съм и мила косата всяка вечер. Сега от известно време когато настъпи студеното време и разредихме миенето на косата през две вечери.Смятам, че това зависи изцяло от теб както ти прецениш.

# 12
  • Мнения: X
Съвсем отскоро започнах да мия през ден с шампоанче, а иначе си се мокрим всяка вечер Simple Smile  bouquet

# 13
  • Мнения: 9 973
всяка вечер и косичката...........,която нямаме Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 636
Къпя я и й мия косичката всяка вечер, но това си е мое решение. Ще видиш, че някои майки ще ти отговорят, че е вредно да се къпе детето всеки ден, да се мие косата, също. Изборът е твой  bouquet

# 15
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Мия косата всеки ден.
Сина ми има дълга коса и често след бягане у дома и бурна игра е леко изпотен.
Лятото задължително всеки ден заради горните причини.

# 16
  • Мнения: 4 621
Миех косата всеки ден до 1 годинка Peace

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
От бебе още мием косата 2 пъти в седмицата.

# 18
  • Мнения: 187
Къпем се и мием главата всяка вечер с шампоан.

# 19
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Миех му главичката всеки ден с вода,сапун слагах през ден-два.

# 20
  • Мнения: 750
Всяка вечер си ги къпя целите....Както прецениш

# 21
  • равна Тракия
  • Мнения: 101
Слагам шампоан всяка вечер,много рядко пропускам.

# 22
  • NL
  • Мнения: 520
Косата я мия два пъти в седмицата.За къпането-през ден.

# 23
  • Мнения: 357
Косата мием през 2 дни от как застудя

# 24
  • Мнения: 1 132
Косата-веднъж седмично, тялото -два пъти седмично, дупарата-след всяко акане. Къпането на бебета всеки ден, при това с препарати е отречено отдавна.

# 25
  • Мнения: 1 691
Косата-веднъж седмично, тялото -два пъти седмично, дупарата-след всяко акане. Къпането на бебета всеки ден, при това с препарати е отречено отдавна.
Аз къпя през ден, понякога през два дни.

# 26
  • Мнения: 27 524
Новородено бебе не се къпе всеки ден. През два-три дни е правилно. Миех го целия. Главата след годинката мия два пъти седмично.

# 27
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
До 6 мес. всеки ден косата, после през ден.

# 28
  • Мнения: 46 526
Ясно, че новородено не се къпе всеки ден  Peace

Новородено бебе не се къпе всеки ден. През два-три дни е правилно. Миех го целия. Главата след годинката мия два пъти седмично.

# 29
  • Мнения: 574
Къпем се и мием главата всяка вечер с шампоан.
И аз къпя дъщеря ми всяка вечер, включително и косата Peace

# 30
  • Мнения: 1 586
Като се роди му миехме косата всяка вечер ,после 2-3 пъти в седмицата! Flutter

# 31
  • Мнения: 313
До миналата седмица миех косата на дъщеря ми всяка вечер с шампоан, но педито ми се накара, че трябва само два пъти седмично и сега я мием през два дни.

# 32
  • Мнения: 2 677
Никога не съм го къпала всеки ден. През ден обикновено. Така мия и косата.

# 33
  • Мнения: 553
Баткото имаше атопичен дерматит и много суха кожа като цяло.
Един от дерматолозите при които ходихме каза че вероятно ние сме го предизвикали или засилили с ежедневното къпане.
Кожата си има механизъм и произвежда вещества, мазнини които защитават кожата най-добре, но с това често къпане ги премахваме и изтощаваме кожата на детето, затова започват да правят крусти по главата, затова започват да се изриват от най-малкото. Запитвали ли сте се защо препаратите против крусти са мазни!?! Защото причината за появата им е прекомерното миете и изсушаване.
Сега с мъничето не правя тази грешка - къпя на 2-3 дена, косата на седмица и няма следа от крусти, и кожата му според мен е в много по- добро състояние, отколкото ако го къпех с химия и после мажех с химия всеки ден.Да не говорим че риска от алергии намалява.
Ами че бебетата до към 6 месеца могат да се потят само на вратлето....а и в организма им няма токсини които да зхвърлят с потта и които да дразнят кожата...  преобличаме ги по 3-4 пъти на ден..от какво точно ги мием всяка вечер!?!
А когато го къпя понякога е само с вода- детенце обожава да сме заедно под душа и се застояваме  Hug Hug

# 34
  • Мнения: 2 100
Къпем го всяка вечер (на почти 3 месеца е), косичката през вечер. Започвам да разреждам използването на шампоана постепенно. На малкия много му харесва във водата. Мисля, че повечето бебета са така. Според мен е добре дори да не се къпе с шампоани, гелове или сапуни, поне с водичка да се мие всеки ден.

# 35
  • Мнения: 46 526
Баткото имаше атопичен дерматит и много суха кожа като цяло.
Един от дерматолозите при които ходихме каза че вероятно ние сме го предизвикали или засилили с ежедневното къпане.
Кожата си има механизъм и произвежда вещества, мазнини които защитават кожата най-добре, но с това често къпане ги премахваме и изтощаваме кожата на детето, затова започват да правят крусти по главата, затова започват да се изриват от най-малкото. Запитвали ли сте се защо препаратите против крусти са мазни!?! Защото причината за появата им е прекомерното миете и изсушаване.
Сега с мъничето не правя тази грешка - къпя на 2-3 дена, косата на седмица и няма следа от крусти, и кожата му според мен е в много по- добро състояние, отколкото ако го къпех с химия и после мажех с химия всеки ден.Да не говорим че риска от алергии намалява.
Ами че бебетата до към 6 месеца могат да се потят само на вратлето....а и в организма им няма токсини които да зхвърлят с потта и които да дразнят кожата...  преобличаме ги по 3-4 пъти на ден..от какво точно ги мием всяка вечер!?!
А когато го къпя понякога е само с вода- детенце обожава да сме заедно под душа и се застояваме  Hug Hug


Надявам се да го прочетат повече хора.
Ние се разминахме само с няколко сухи участъка, които изчезнаха още след първата седмица на разреждането Praynig

# 36
  • NL
  • Мнения: 520
oceanid напълно съм съгласна с това което си споделила но ми стана лЮбопитно за преобличането по 3-4 пъти на ден.
За мен това е доста на често.При нас след къпане сме с нови дрешки или ако се е подмокрила от памперса а това се случва изклЮчително рядко.Ако ги няма тези две неща на дневен ред,цял ден караме с един тоалет.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 524
къпем го всеки ден но главичката през ден с бебешко шампоанче Peace понякога и през 2 дни, не мисля че е нужно всеки ден  и главичката но наистина си прецени според твоето бебче Hug

# 38
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Ние не къпем всяка вечер, съответно и главата. Не мисля, че е необходимо цялостно къпане всяка вечер на бебе.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 011
Къпан е всяка вечер само първите два месеца, после през ден-два. Лятото-пак всяка вечер, сега пак през ден-два. Обаче дупето при всички положения го мия на всеки памперс и досега. Винаги мия и косата по време на къпане.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 589
Абсолютно всяка вечер къпем малкият, но косата гледам през ден да мия с шампоан.

# 41
  • Мнения: 8 999
Всеки ден с шампоан за тяло и коса до края на втората година. После много им  пораснаха косите и тъй като съхнеха по-бавно и процедурата по къпането се удължаваше доста - през два-три дни косите, а всяка вечер само душ със сапун за тяло.

# 42
  • Мнения: 756
коата я мия с шампоан на 2-3 дни , въпреки че не виждам особен смисъл да слагам шампоан , тъй като ние обичаме да се потапяме изцяло въвъ ваната , така че от пяната тя пак се измива .

# 43
  • Мнения: 403
Всяка вечер се къпеме, но главата я мия през вечер с шампоам.

# 44
  • Мнения: 26
Къпя Али през два дена цялата, вкл. и косата.

# 45
  • Мнения: 1 197
ние косата я къпем 2пъти седмицно

# 46
  • Мнения: 6 461
Като бебчета ги къпех всяка вечер ,както и миех косичките с шампоан.

Общи условия

Активация на акаунт