за къпането

  • 2 008
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 586
Като се роди му миехме косата всяка вечер ,после 2-3 пъти в седмицата! Flutter

# 31
  • Мнения: 313
До миналата седмица миех косата на дъщеря ми всяка вечер с шампоан, но педито ми се накара, че трябва само два пъти седмично и сега я мием през два дни.

# 32
  • Мнения: 2 677
Никога не съм го къпала всеки ден. През ден обикновено. Така мия и косата.

# 33
  • Мнения: 553
Баткото имаше атопичен дерматит и много суха кожа като цяло.
Един от дерматолозите при които ходихме каза че вероятно ние сме го предизвикали или засилили с ежедневното къпане.
Кожата си има механизъм и произвежда вещества, мазнини които защитават кожата най-добре, но с това често къпане ги премахваме и изтощаваме кожата на детето, затова започват да правят крусти по главата, затова започват да се изриват от най-малкото. Запитвали ли сте се защо препаратите против крусти са мазни!?! Защото причината за появата им е прекомерното миете и изсушаване.
Сега с мъничето не правя тази грешка - къпя на 2-3 дена, косата на седмица и няма следа от крусти, и кожата му според мен е в много по- добро състояние, отколкото ако го къпех с химия и после мажех с химия всеки ден.Да не говорим че риска от алергии намалява.
Ами че бебетата до към 6 месеца могат да се потят само на вратлето....а и в организма им няма токсини които да зхвърлят с потта и които да дразнят кожата...  преобличаме ги по 3-4 пъти на ден..от какво точно ги мием всяка вечер!?!
А когато го къпя понякога е само с вода- детенце обожава да сме заедно под душа и се застояваме  Hug Hug

# 34
  • Мнения: 2 100
Къпем го всяка вечер (на почти 3 месеца е), косичката през вечер. Започвам да разреждам използването на шампоана постепенно. На малкия много му харесва във водата. Мисля, че повечето бебета са така. Според мен е добре дори да не се къпе с шампоани, гелове или сапуни, поне с водичка да се мие всеки ден.

# 35
  • Мнения: 46 526
Баткото имаше атопичен дерматит и много суха кожа като цяло.
Един от дерматолозите при които ходихме каза че вероятно ние сме го предизвикали или засилили с ежедневното къпане.
Кожата си има механизъм и произвежда вещества, мазнини които защитават кожата най-добре, но с това често къпане ги премахваме и изтощаваме кожата на детето, затова започват да правят крусти по главата, затова започват да се изриват от най-малкото. Запитвали ли сте се защо препаратите против крусти са мазни!?! Защото причината за появата им е прекомерното миете и изсушаване.
Сега с мъничето не правя тази грешка - къпя на 2-3 дена, косата на седмица и няма следа от крусти, и кожата му според мен е в много по- добро състояние, отколкото ако го къпех с химия и после мажех с химия всеки ден.Да не говорим че риска от алергии намалява.
Ами че бебетата до към 6 месеца могат да се потят само на вратлето....а и в организма им няма токсини които да зхвърлят с потта и които да дразнят кожата...  преобличаме ги по 3-4 пъти на ден..от какво точно ги мием всяка вечер!?!
А когато го къпя понякога е само с вода- детенце обожава да сме заедно под душа и се застояваме  Hug Hug


Надявам се да го прочетат повече хора.
Ние се разминахме само с няколко сухи участъка, които изчезнаха още след първата седмица на разреждането Praynig

# 36
  • NL
  • Мнения: 520
oceanid напълно съм съгласна с това което си споделила но ми стана лЮбопитно за преобличането по 3-4 пъти на ден.
За мен това е доста на често.При нас след къпане сме с нови дрешки или ако се е подмокрила от памперса а това се случва изклЮчително рядко.Ако ги няма тези две неща на дневен ред,цял ден караме с един тоалет.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 524
къпем го всеки ден но главичката през ден с бебешко шампоанче Peace понякога и през 2 дни, не мисля че е нужно всеки ден  и главичката но наистина си прецени според твоето бебче Hug

# 38
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Ние не къпем всяка вечер, съответно и главата. Не мисля, че е необходимо цялостно къпане всяка вечер на бебе.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 011
Къпан е всяка вечер само първите два месеца, после през ден-два. Лятото-пак всяка вечер, сега пак през ден-два. Обаче дупето при всички положения го мия на всеки памперс и досега. Винаги мия и косата по време на къпане.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 589
Абсолютно всяка вечер къпем малкият, но косата гледам през ден да мия с шампоан.

# 41
  • Мнения: 8 999
Всеки ден с шампоан за тяло и коса до края на втората година. После много им  пораснаха косите и тъй като съхнеха по-бавно и процедурата по къпането се удължаваше доста - през два-три дни косите, а всяка вечер само душ със сапун за тяло.

# 42
  • Мнения: 756
коата я мия с шампоан на 2-3 дни , въпреки че не виждам особен смисъл да слагам шампоан , тъй като ние обичаме да се потапяме изцяло въвъ ваната , така че от пяната тя пак се измива .

# 43
  • Мнения: 403
Всяка вечер се къпеме, но главата я мия през вечер с шампоам.

# 44
  • Мнения: 26
Къпя Али през два дена цялата, вкл. и косата.

Общи условия

Активация на акаунт