Етаж 130кв. идеи ?

  • 3 212
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 036
Всякаква литература в библиотека,подредена по интереси,професии,техника като компютър - той трябва да е поставен далеч от помещения за сън и почивка.
Слага се бюро,писалище и е място за отдих дори.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 397
Всякаква литература в библиотека,подредена по интереси,професии,техника като компютър - той трябва да е поставен далеч от помещения за сън и почивка.
Слага се бюро,писалище и е място за отдих дори.

Сега ми роди главата нещо  Rolling Eyes  това може да се направи в таванското помещение, дали е добре като идея  newsm78
И да взема да уточня, че става дума за триетажна еднофамилна къща, ние сме на 3 етаж и мога да си направя стълба за тавана и да си направим там такива екстри  Peace

# 17
  • Мнения: 3 036
Идеята ти е чудесна,така ще се постигне задушевност и уютност.
Може по късно да стане стая за младежи ще е голям купон.
Навсяка цена си определи място и то по голямо за дрешник - така ще си постигнеш по- голямо пространство и няма да са ти  нужни гардероби(на мен това ми е било мечта)

# 18
  • София
  • Мнения: 4 397
desi_minkova Това бяха първите думи на мъж ми да имаме  дрешник  Peace

# 19
  • Мнения: 3 036
Благородно ти завиждам!
А как мислиш да бъдат баните? А детската стая?
Каква е височината на стаите?Може ли да бъде на нива.В хола ще има ли камина и как ще е с отоплението?

# 20
  • София
  • Мнения: 4 397
Това го чакам от 10 години и всеки път щом се появеше светлинка в тунела нещо се закучваше и сега чак не мога да повярвам, че сме стигнали до проекта.
Ами височината е нормална май към 2.80- 3м. и аз мислих за две нива, но няма как да стане  хубавото е, че сме на 3 етаж и под таван ще можем да си го направим него като второ ниво с вътрешна стълба  Peace / това преди малко ми го роди главата като стана дума за кабинета /
Ще има две голями детски, не мога да реша колко квадрата да са  newsm78 15-17 ми се върти в главата, спалня около 15 квадрата, едната баня да е 6кв. другата 4кв. и всичко останало да е огромен хол /това ми е мечта/ и кухня с трапезария всичко нали като едно с лека преграда м/у кухнята, трапезарията и хола. Това е като последно в главата ми, а и една стая не знам колко да отделя за дрешник  newsm78

п.с. Мъж ми сега се прибра и каза , че има време до утре да реша какво искам, а не до сряда както беше по план  ooooh!

# 21
  • Мнения: 3 036
На каква възраст са децата?
Питам защото съм виждала в Англия етаж от 46,47 квадрата,като беше разделена на 2 за спални помещения по 15 и едно от 10 квадрата за игра и играчки.
Не знам дали го обясних правилно.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 397
Момчето е на 4 и половина, бебока е на 7 месеца, разликата им е 3г. и 8 месеца.
да имат отделна стая за играчките и там да се играе ли?

# 23
  • Мнения: 3 036
Да точно това имах предвид - място,където да има детски кът - пързалка,палатка нали разбираш място,където да играят.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 397
Да точно това имах предвид - място,където да има детски кът - пързалка,палатка нали разбираш място,където да играят.

Ами ще има двор за тези екстри, но вътре няма да отделя такава стая, защото според мен това е преходно, а и ние не сме от хората където се заседяваме вкъщи  Mr. Green
Ще трябва да намаля от квадратурата на стаите сега за сметка на тази стая, а след няколко години като пораснат, това мога да го направя на тавана  newsm78
Аз как изнасям нещата към тавана, май ще се изнеса на него до утре  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 7 605
Ние живеем в къЩа с 160м² но като махна двете офис стаи, иzлиzа към 140м², приблиzително колкото при вас.

Едната ни баня е между спалнята и коридора, та в нея може да се влиzа беz да се минава преz спалнята, но в спалнята не можеШ да влиzаШ беz да минеШ преz банята.
В спалнята е само леглото ни, 2х2м, и по едно ноЩно Шкаф4е, не пове4е. За това zа спалнята не ти трябват пове4е от 12м².
Имаме и гардероблиотека  Crazy  Laughing  т.е. от едната страна е гардероба, от другата са ни книгите (6м книги  Crazy ). Таzи стая ако можеШ я направи дълга, може да е тясна.
Имаме огрооооомен хол/трапеzария, кухнята е отделно, zалепена zа трапеzарията, с плъzгаЩа се врата по между йм. Така ми е много удобно, хем в непосредствена блиzост до масата zа хранене, хем отделно, мога да си скрия неиzмитите 4инии  Mr. Green
Както те посъветваха и другите моми4е, непременно си направи килер zа мопа, прахосмука4ката, пералнята, фриzер и др.

Успех  Peace

# 26
  • Мнения: 1 216
Отделна баня, свързани с вашата спалня е голямо удобство и стандарт. Така си спестяваш шума в коридора и нежеланото сблъскване посреднощ с други членове на фамилията или гости. Другите спални на етажа може да ползват обща баня с тоалетна. Спалните аз бих направила поне по 15 кв2, малките кутийки ме подтискат, а за вашата спалня- дори по-голяма.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 397
Ох, нямах нет 2 дена  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
В крайна сметка проекта засега е :
- 2 детски около 17кв.
- 1 спалня около 15кв.
- 2 бани около 6кв.
- една гардеробна според зависи жената каза, че ще прецени колко и къде да я сложи  Peace
- останалото е кухня, трапезария и всекидневна и към кухнята ще се направи едно като килерче за прахосмукачка и други боклуци / а било и задължително да има такъв килер/
и ще направи една вътрешна стълба към тавана и ще се направят там както дойде стаи за кабинет или каквото решим  Peace
Сега ще чакаме след нова година да видим проекта разчертан и ако има нещо да се доуточним и да се преправя и да го пускаме за одобрение  Peace

Благодаря на всички за идеите   bouquet

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 17:43 от kimba77

# 28
  • Мнения: 3 830
Ох, нямах нет 2 дена  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
В крайна сметка проекта засега е :
- 2 детски около 17кв.
- 1 спалня около 15кв.
- 2 бани около 6кв.
- една гардеробна според зависи жената каза, че ще прецени колко и къде да я сложи  Peace
- останалото е кухня, трапезария и всекидневна и към кухнята ще се направи едно като килерче за прохусмокачка и други боклуци / а било и задължително да има такъв килер/
и ще направи една вътрешна стълба към тавана и ще се направят там както дойде стаи за кабинет или каквото решим  Peace
Сега ще чакаме след нова година да видим проекта разчертан и ако има нещо да се доуточним и да се преправя и да го пускаме за одобрение  Peace

Благодаря на всички за идеите   bouquet

Чудесно сте го измислили.  smile3501Точно така го мислех аз Peace
Ще стане прекрасно жилище.
 newsm10Успех!

Общи условия

Активация на акаунт