очила за компютър

  • 10 959
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И аз нося очила само за пред компютъра, но не постянно - само при нужда. По едно време толкова много се уморявах, че на обяд очите ми се зачервяваха. А аз работя по около 9 часа на компютър на ден. Откакто имам очилата се чувствам много добре.
Моите ми струваха 60 лева преди 2 години.

# 46
Здравейте. Нося отдавна очила и контактни лещи. Мога да се определя като спец в тази област, понеже често си сменям стъклата, рамките и лещите. Извода е следния: евтините и скъпите стъкла за очила могат да са едни и същи само да се продават на различни цени. За да сте сигурни какво купувате трябва да си взимате опаковката от стъклата и гаранцията от производителя. Сертификатите на оптикарите не важът, понеже те пак могат да си ви продадът евтините китайски стъкла и да дадът сертификат. Затова е важна документацията на вносителя. Давам информация за известни и качествени производители на стъкла в световен мащаб и предлагани в България: Най-добрите са Hoya (Japan), Essilor (France), Zeiss (Germany), INDO (Spain). Останалите производители като Rodenstok са представени само в Европа и имат популчрност само в бивия соц лагер. Известни в отиката са и Seiko, но само заради часовниците, Pentax и Kodak заради фотоапаратите. Така последните 4 изброени компании отпадат заради недобрата си насоченост. Аз в моемнта нося стъкла на HOYA и мога да споделя че наистина са много добри и върщат перфектна работа срещу компютърния екран. Не напразно тези стъкла са номер едно в света, а пък и японците си ги бива в това производство. Струват ми 50 лева бройката. Но имайте предвид взимането на опаковката и имам гаранция 2 години. Ако ви предлагат италиански стъкла не им вярвайте. Жабарите не са специализирани въобще и препродават китайски продукти. Те са добри само в дизайнерските рамки. Всички останали стъкла са китайски или просто азиатски евтини производители. Оптикарите се натискат да ги продават тях поневе имат големи надценки и изкарват луди пари за нещо супер евтино и некачествено. Практиката е показала че са се опитвали да ми продадът "швейцарски", "американски", "израелски", "полски", "унгарски" и какви ли не стъкла и дори са успявали но след това е идвало тразочарованието. Последия път когато ми продадоха "американски" стъкла по швейцарска технология беше в края на 2007ма в Оптикласа - магазин на центъра в София и те позеленяха за 3 месеца и се наложи да ги сменя през февруари 2008. Отказаха ми рекламация понеже нямали гаранция. Ха сега кажете как американците не дават гаранции при положение че те са най-клиентски ориентираната страна. Пълни глупости. Стъклата са с марка Maska Lens. Ето и линка за доказване на техния американо-швейцарски произход: http://www.swisscoat.com/?option=content&task=view&id=7&Itemid=25 Взеха ми 90 лева за двете стъкла и след това не ги бригаше въобще. Опитаха се след това в оптика Джой да ми предложат същите стъкла и аз си тръгнах. Просто очаквах пак да ми продадът нещо за луди пари и да ми словат нещо евтино, този път с гаранция от самата оптика. Не им вярвам. Имам и други познати пак със същите китайски стъкла само че проблема при тях е че им е паднало покритието.
Качесвените стъкла са само тези за които споменавам по горе. Задълвително с антирефлекс за копютърна защита.
Друго което помага за да не ви болят очите са натурални капки за очи. Аз ползвам Oftylla с екстракт от лайка. Същата марка ми е и разтвора за контактни лещи Oftyll Mono Green на естествена основа. Капките помагат ужасно много и се продават свободно без рецепта, тъй като са натурални. Трудно се намират, понеже не са добре разпространени в оптикарската мрежа нито в аптеките, но на мен ми ги препоръчаха познати които ги ползват от миналата година и са много доволни. Когато работя с компютъра не пропускам да си капя в очите с тях и все едно почвам да дишам с очите. Много са добри. А и са евтини - 14 лева и стигат за около 2-3 месеца.
Успех със стъклата за очила и не пропускайте съвета ми за капките. Те са по ценни от стъклата дори.

# 47
  • Мнения: 419
Преди около година от службата ни направиха такива очила - около 100 лв. излязоха. Моите са без диоптър. Прекарвам пред компютъра средно около 10 часа дневно. Рядко слагам очилата  Thinking, само от гъзария, нужда още не съм изпитала (чукам на дърво). Не усещам разликата със или без тях. Дадох ги на децата, но и те не ги ползват.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 271
Преди около година от службата ни направиха такива очила - около 100 лв. излязоха. Моите са без диоптър. Прекарвам пред компютъра средно около 10 часа дневно. Рядко слагам очилата  Thinking, само от гъзария, нужда още не съм изпитала (чукам на дърво). Не усещам разликата със или без тях. Дадох ги на децата, но и те не ги ползват.
То предназначението им е да ги носиш, за да не изпиташ нужда от тях. Освен това, не виждам каква гъзария могат да бъдат едни очила  Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 759
аз нося очила с диоптер с антирефлексно покритие от януари месец и определено има разлика! всичко ми струваше 100лв от една оптика до централна поща във варна. рамките ми дето бяха малко по-скъпи... иначе може очилата да имат антирефлексно покритие и без диоптер, тогава може и по-евтино да е не знам, но може. седя си понякога по 12 часа пред компютъра и нито ме болят очите, нито нищо!!! а най-хубавото е че не ми се запотяват от топло на студено и обратно, но това зависи вече от качеството Simple Smile)

# 50
  • Мнения: 419
Преди около година от службата ни направиха такива очила - около 100 лв. излязоха. Моите са без диоптър. Прекарвам пред компютъра средно около 10 часа дневно. Рядко слагам очилата  Thinking, само от гъзария, нужда още не съм изпитала (чукам на дърво). Не усещам разликата със или без тях. Дадох ги на децата, но и те не ги ползват.
То предназначението им е да ги носиш, за да не изпиташ нужда от тях. Освен това, не виждам каква гъзария могат да бъдат едни очила  Rolling Eyes
Знам какво е предназначението  Peace.
Гъзария в смисъл, че нито пречат, нито помагат - просто стъкълца  Wink

# 51
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моите пък ми пречат. Не знам защо - без диоптър са, с всички екстри, дори и за слънце стават, но май нещо рамката ли не ми е удобна, не мога да свикна да ги нося. Все виждам горната рамка и това ме изнервя, а тя е толкова тънка... Налагам си да ги нося поне на работа, че там съм по цял ден пред компютъра.

# 52
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Освен това, не виждам каква гъзария могат да бъдат едни очила  Rolling Eyes
Е, как да не са гъзария  Mr. Green Я погледни Хорейшио от CSI Miami, силует с изтънени лензи  ooooh! Money Money Money Но за 100 лева, верно не е гъзария  Laughing
Последния път като ми правеха очила ме питаха, дали искам такова покритие, споменаха, че помагало и при нощно шофиране Thinking

Общи условия

Активация на акаунт