Фотография - бокиране по Джеминариус, 21 епизод

  • 26 774
  • 580
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 242
бъгна ми се фликъра Shocked на последно качените ми снимки не се виждат коментарите! нито един! някой да е имал подбен проблем?
ПС.като пуснах мой коментар и се оправи, сори за спама

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 13:03 от Slavi

# 571
  • Мнения: 4 915
Слави, каква е точно джиджавката? Дали има и за Пентакс?  Laughing Иначе ми харесват снимките.  Hug

Аз съм на друга вълна - детските градини и он-лайн кандидатстването.  Crazy  Crazy
Може скоро да кача арт-снимки на жълта книжка.  hahaha

Иначе последно снимах едни кокичета, които сте видели някои в профила ми във фликр. Зациклила съм ужасно - покрай последния грип нищо не ми идва на идея... Tired Кокичетата ги нащраках, за да си пробвам "новия" стар механичен Такумар SMC 55/1.8. Изкривих се докато се пробвах да фокусирам и аз.  Laughing  Crazy Резултатите не са кой знае какви.  Tired Сигурно ми трябва повече практика и повече вдъхновение. Пробвах и Мариела да нащракам с механичния, но стана мазало.  Ще видим как ще я караме натам.  Wink

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 15:35 от Free Soul

# 572
  • Мнения: 2 616
Момичета, да се похваля, имам чисто нов Panasonic Lumix FZ18, зареждам батерията и започвам да снимам.



Ей, сега почвам да ви задавам хиляди въпроси, докато се оправя с тия ISO-та, експозиции,разни бленди и какво ли не. Нищо не разбирам, ама ще чета. В тази връзка какво ми препоръчвате?

Слави и аз си взех от същата поредица книгата ама за "Портретна фотография" и аз не бих казала, че съм очарована. Честито за раничката. Аз си харесах най-мъничката от същата серия, с оглед, че нямам обектив, ама мъжът ми ме помоли да не прекалявам за месеца с покупките  Embarassed

# 573
  • София
  • Мнения: 983
Здравейте, дружина Hug
Честито на всички новите придобивки   bouquet
Слави, това макро пръстен ли е? Ох, не знам защо така нещо не мога да се развълнувам на тема макро  ooooh! Сигурно, щото си нямам нито обектив, нито дори "джиджавка"  Mr. Green
Чантата, пък, която си бях харесала в Павилиона са я продали - евентуално могат да я поръчат от Варна - дълга и широка  Sad
Я дайте съвет - според вас по-малкия размер ще ми свърши ли работа, или направо да поръчвам по-големия  newsm78
http://www.kata-bags.com/Item.asp?pid=333&cid=32&perentI … =4&ProdLine=4по-голямата
http://www.kata-bags.com/Item.asp?pid=334&cid=69&perentI … =4&ProdLine=4по-малката

Сейдж, пробвах го урока - ето какво се получи: (не съм се старала, съвсем набързо го правих, за да видя какво ще излезе  Mr. Green)



Интересни акварелни ефекти се получават, ако се заиграе човек  Grinning Междувременно аз май намерих точно това, което търсех - ето този урок http://www.photoscape.ru/photoshop/painting/, само че внесох някои корекции, тъй като в оригинал става прекалено мазно за моя вкус  Mr. Green
Ето тук още една петнайсетминутна заигравка по втория урок: http://images.dujdets.multiply.com/image/4/photos/6/orig/4/PIC_0 … amp;nmid=45741560

# 574
  • Мнения: 2 109
Джуджец, много хубав чай си направила Simple Smile

Слави, хай снимай я тъз джуджавка де. цял ден я чакаме. защо ти изчезнаха снимките от тук?

Честити апарати, раници и други придобивки. и детски градини, на който се е уредил.  Wink

имате ли странни коментари под снимките си във Фликр? Трислон и лулу да.. други има ли?

# 575
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 668
Честито, Ивелина!
Изборът ти е добър за този клас фотоапарати, едно голямо предимство е, че можеш да снимаш
в RAW формат.
Като начало, хвърли едно око ето на това онлайн ръководство, за да се запознаеш с основните нeща, че
то преди да питаш, трябва и да знаеш какъв точно трябва да ти е въпроса.
http://photo-forum.net/ebook/start.htm
Аз ги имам всичките на Майкъл Фрийман, но не съм ги и захванала, защото си дъвча все още книжката на NG.
Паралелно си чета Langford's Starting Photography на eBook, също е добра.

Последна редакция: чт, 07 фев 2008, 04:09 от LemonDesi

# 576
  • Мнения: 2 242
Че аз казах преди време за джиджавката (чакам я вече 2месеца) - обръщащ ринг. държи обърнат обектива към тялото - свалете си обектива и наопаки го приближете до тялото с отворена бленда (ръчно). има различни размери според резбата на обектива. В павилиона видях за 52мм за Канон и за Пентакс (25лв). Но предупреждавам - снима се само със статив и е много неудобно

Фрии мога да ти предложа диптих - с моята жълта книжка Mr. Green вие не ползвате ли предимство заради каката? ние сме назад в класацията но казаха че заради сестрата нямало значение. Серията с кокичетата ми хареса
Ивелина честито  bouquet Много хубави моменти и много предизвикателства Wink Малкият модел раничка ще ти е идеален за Паналейката. Аз моят Панасоник го мъчех в стандартна малка фото-чанта и сега с раницата се преродих.

Моби по-голямата Peace, като натрупаш аксесоари и обективи, да не сменяш чантата. С чайника се е получило интересно. Пробвай на монотонен фон (примерно черен или бял). Техниката ми хареса, но изисква специфичен сюжет, с чайник е добре!

Кали какво значи странни?

LemonDesi благодаря за препоръката - ще я погледна тази книжка

фликър продължава да ми се бъгва.... то не им е за пръв път, вече 2 пъти съм писала на админите да си оправят бозите Twisted Evil

# 577
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 668
Аа, Слави, тази, дето е онлайн ли?
Тя не е за теб бре, а за Ивелина  Simple Smile Ти си си майсторица!
Или за Langford's Starting Photography казваш?
Аз съм ги натрупала едно огромно количество еBooks за фотография,
някой път трябва да постна тук един лист, на някой ако му хареса нещо, да му го пратя.

# 578
  • София
  • Мнения: 983
Хайде, скачайте в НОВАТА ТЕМА Hug

# 579
  • Мнения: 2 109
Desi, Давай списъка Simple Smile

Иве, прочети и хубаво книжката на фотоапарата. Ако имаш въпроси, питай своевременно..

Слави, такива странни:

Hi, I come here to ask excuses to you.
1º I apologize, for having a profile-fraud in Orkut, using her daughter's photos without her permission, my excuses are of heart.
2º the reason: for the great admiration that I have for you and for yours daughter.
I never wanted to offend nor to you, much less yours daughter.
I created a profile in Flickr, to ask to you, the permission of representing yours daughter in the orkut.
to a great profile-fraud growth in the orkut, and I am afraid that more people use her daughter's pictures, because she is very beautiful.
Every day I find more people with same children, and that is not bad, it is sign that the child and very beautiful, more it will be bad if the orkut-swindle if they spread. do I ask therefore, does it let to represent me yours daughter in the profiles-frauds of the site www.orkut.com? because with yours authorization, I will have as not leaving more nobody to use.

# 580
  • Мнения: 2 616

Тя не е за теб бре, а за Ивелина  Simple Smile Ти си си майсторица!
Или за Langford's Starting Photography казваш?
Аз съм ги натрупала едно огромно количество еBooks за фотография,
някой път трябва да постна тук един лист, на някой ако му хареса нещо, да му го пратя.

Деси, дай един лист в новата тема, че тъкмо щях да те питам от къде да я търся тая книжка. Иначе това от фото форума го изчетох вече. Аз търся нещо, което е написано съвсем като за лаици-при какви ситуации какви скорости и бленди трябва дасе използват, за да се получат определени ефекти.... Нещо такова.
Калина, чета, чета, все едно на китайкси е неписано. Ама се нядявам до един месецда вляза в час с техниката  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт