Боядисване на Косата по време на бременнност

  • 7 192
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Опитах да се боядисам два пъти през бременностите- не хвана. Нито пък докато кърмех.

# 46
  • Мнения: 1 666
Не мога да повярвам, че все още се появяват теми от рода на тази и за подстригването по време на бременност  ooooh!

# 47
  • Мнения: 4 621
Да, боядисвах се всеки месец Peace

# 48
МОжете ли да ми кажете дали сте си боядисвали косата по време на ранна бременност. Първият триместър.

Купих си боя преди да знам че съм бременна и сега ме е страх да я ползвам, Thinking
zdravei ot li4en opit moga da ti kaja da se boqdisva6 bez problem.az lse izrusqvam prez sedmica i blagodarq na boga sina mi si e jiv i zdrav.

# 49
  • Мнения: 27
Боядисвах си косата през цялата бременност с боя която е със заместител на амоняк.

# 50
  • Мнения: 1 371
Правила съм си кичури докато бях бременна. Моя приятелка се боядисваше едва ли не всеки месец (заради корените).

# 51
  • Мнения: 1 155
През първия триместър не съм си боядисвала косата, после я боядисвах и подстригвах.

# 52
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Да, правила съм си кичури  Grinning

# 53
  • Мнения: 146
Боядисвала съм се, проблема при мен беше, че много бързо се отмиваше боята. Ако те е страх нещо за бебето вземи си безамонячна боя.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Ами аз в книга за бременността прочетох че е вредно. И няма значение дали прозорецът е отворен или не, защото това което се намаже върху кожата, се абсорбира от организма. Може би си чувала че има и лекарства, които се приемат чрез кожата - във вид на  лепенки. И всичките тези отрови ще стигнат до бебенцето ти ако си боядисаш косата. Освен това ще ти кажа, че отрицателните резултати за бебето не е задължително да се търсят веднага след раждането, нито пък в ранното детство. Аз бих изчакала поне първите три месеца, че тогава най-големи бели стават. Но и след това няма да му е от полза.

Ако така започнем да мислим и да се притесняваме, какво да кажем за отровния въздух, който дишаме? За нитратните зеленчуци, които ядем? За месото, тъпкано с хормони и антибиотици? За отровната пластмаса, която ползваме в домакинството? И така мога да изреждам още много. По-малко втелясване, повече спокойствие и по-малко вторачване в подробностите дават добри резултати принципно  Simple Smile

Това е редовното оправдание на пушача  Mr. Green Нали и без това въздухът е замърсен, нитрати в зеленчуците и т. н., давай и да пуша. Ами че въздухът като бил замърсен, направо и арсеник да започнем да консумираме по тази логика. Всеки си преценява за себе си. За съжаление една бременна решава и за детето си, което е зависимо, но не може нищо да направи. Момичето питаше дали е вредно и аз му отговорих това, което съм прочела от специалистите. Това че някоя си го правила и значи не е вредно, за мен е абсолютна смехория.

напротив не е вредно,дори днес на ЖК имаше списание "Моята Бременност",точно специалисти оборваха това твое твърдение,че е остаряло и невярно!Да не говорим доки,която попитах нарочно отново категорично потвърди,че не е опасно!

И освен това дори съм гледала в предаването "Такъв е живота",когато беше за бременността и раждането,боядиса една мацка в ефир с червена боя,точно същите специалисти отново обориха това твърдение!

# 55
  • Мнения: 411
Аз пък спрях с боядисването още две години преди да забременея за да си израстне моя цвят (не съм се боядисвала контрастно),но не бих си позволила да се боядисвам по време на бременност заради бебо,дори не искам да се постригвам.Че защо?Косата сега ми расте по-бързо и става по-дълга  Sunglasses.Виждала съм много жени,които малко след раждането ходят да си режат косите.Не разбирам това.Имаш хубава дълга коса и изведнъж отидеш,че я обаскаш. ooooh!Не е задължително да си с боядисана коса,за да разберат хората,че се подържаш,нали?Небрежна прическа,лек грим,удобни дрехи (нямам предвид торбените,които предлагат специализираните магазини  Naughty) и усмивката,усмивката е много важна.Именно тя ще покаже,че не само изглеждаш,но и се чувстваш добре  Hug

# 56
Ами направих си кичури на косата когато бях бременна съвсем в началото точно цикъла ми беше закъснял, но без да се замисля. Сега съм в 12 г. с. и ще трябва да се боядисвам най-малкото в естествен цвят.  Grinning Мисля, че ако се оставя с израстнали кичури няма да се чувствам комфортно и приятно.

# 57
  • Мнения: 9 973
2 седм. преди да родя се боядисах-да приличам на човек пред хората.в болницата цапах калъфките Peace

# 58
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Ами аз си боядисвах косата най-редовно и при двете бременности. Но имаше разлика. Когато бях бременна с дъщеря ми, нямах никакви проблеми - боята ващаше идеално. Със сина ми обаче много бързо цветът се "измиваше". А съм ползвала едни и същи марки боя. Някой каза, че от значение били хормоните. Може и това да е. newsm78

# 59
  • Мнения: 1 322
Аз също бях чула, че не е хубаво да се боядисваш по време на бременност, но имам много бели коси, а се правех черна. За това не можех да се оставя и месец без боя. Също и се подсригвах няколко пъти.

Общи условия

Активация на акаунт