Въпрос от мъж

  • 3 350
  • 86
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 545
Защо някои жени искат да родят без анестезия...

За да има кой да им вика 'евала'. Суета. Всичко е суета, нали така беше. Grinning
Честно,не съм чувала по-тъпо изказване!
По темата,аз също исках епидурална,но лекаря ми отказа!Нека жена ти си реши сама,да няма после натяквания Mr. Green

# 76
  • Мнения: 4 717
Аз раждах нормално с епидурална и ... умирах то болка въпреки упойката. Не мисля че упойката носи рискове, но ако е много наближил момента за раждане и разкритието е към 8 см знам че не слагат, защото ще забави раждането.

И аз си изпитвах болка въпреки упойката. Не бих пробвала изживяването без нея Naughty. Много неща бяха изписани за епидуралната упойка - можела да доведе до проблеми и болки в гърба, силно главоболие след раждането и не знам какво още... За мен това са глупости, лично аз нямах никакви странични реакции от упойката. За мен тя е най-добрия избор Peace

е това нещо немога да го разбера - хем си изпитвала болка с епидурала, хем неможеш втори път без нея Sick, очевидно епидурала служи по-скоро за успокоение на напрежението, отколкото анестезия

аз раждах без упойки и болкоуспокояващи,не съм умряла, вярно - виех от болка от 6тия до 10см разкритие,но имахкъсмет, че нещата се развиха доста бързо и миг след като излезе малката получих страхотен прилив на енергия Laughing

за всяка жена е индивидуално, остави твоята сама да вземе решение, все пак тя ражда, не ти,дори да искаш да я предпазиш от болката, неможеш да бъдеш сигурен как би се чувствала тя и как биха се развили нещата
успех и леко раждане, върни се после да се похвалиш как е минало bowuu bowuu

# 77
Родих първото си дете без всякакви упойки и обезболяващи, не издадох нито звук през цялото раждане. В един момент се усетих , че около мен е ужасна тишина, като се има предвид какви писъци чувах , докато дойде моя ред.Р одих, показаха ми бебето и се оказа, че имам много разкъсвания и .... започнаха да ме шият. Е, това вече беше болка. Нямаше упойка, нямаше обезболяващи , въпреки ,че се молех затова.Тогава вече пищях.Направиха ми 12 шева и неможах да си седна на д-то 50 дни. Не мога да забравя това раждане вече 4 години. Сега ще имам второ бебе.Ако ,дай боже, всичко е наред ще направя планово секцио с пълна упойка.
П.П С първото дете бях пълна невежа, но сега няма да им се дам да бродират върху мен без упойка.

# 78
  • Мнения: 274
Два  пъти   вече   родих секцио, едновременно с  пълна   и  с    епидурална упойка.  С   пълна,   защото  държах  да    проспя  момента. Хич   не    обичам   да ме   боли.  И   с   епидурална, защото    ти  подават    упойка   още   два    дни   след   раждането, а   дотогава   всякакви   силни   болки  са минали. Да   ме занимават  с  аналгин    и   подобни   ми  се   струва   нелепо, и обидно,  особено   в   наше   време.
Майка  ми   работеше   в  родилно   отделение и   се е   случвало  като  дете   да   стана   свидетел на   кадри  от   раждане   и     аборт.Това   ме   накара   през   целия ми    живот   да   схващам    раждането   като   нещо   много   страшно. Може би   всеки   има   причини  -  социални ,   на   база    преживен  опит и    вероятно   разкази   на   други   жени,  приятелки... всичко   това        формира  някакво    виждане    за   раждането.
Огромно  лошо    впечатление   ми   прави   неинформираността  на   майките  -  чули   някаква   глупост    и  започват  да я  тиражират... Думата    ми е   за    епидуралната упойка,  колко    била    опасна,   рискова   и пр... как    ще    ги    боли  и  с епидурална....
Първо    колко    жени    познавате или   пък  сте   чували   -  дето   да   са  би ли     повредени   от    епидуралната? А з   не  съм.
Второ    искам   да   успокоя    майките, които    още   се  чудят   за   епидуралната   -  поставянето и,   ако   изобщо   ви   заболи,   ще   бъде   колкото      от   обикновена   инжекция,  или   хич...
Освен    това,   тя   иска   някакво   технологично   време   да   подейства,   много   пъти  се   случва   лекарите    да   вземат   решение  за   поставянето и     по  -  късно   отколкото е   необходимо и    съответно и   тя   започва   да  действа    по-късно.
За   това  ви  съветвам  да   не   оставяте     този    избор   на   тях. Да    ги   чакам     те да вземат   решение    дали   да ме    обезболяват   и   кога   ми   се   струва    първобитно  в   наше  време,   както и    предпоставка    за  лоши   спомени...  
С    една    дума    ако   не   сте   сигурни   дали    с   епидурална и ли    без   - гласувам    с  две  ръце   за    нея,   хич   не   я   мислете  ,   просто   направете   всичко   възможно   да   намерите   специалист  да   ви  я    постави. Предварително. Между   другото ,  докато чаках   за   планово   секцио,  случаят   преди   мен  в    операционната   се   `закучи`, а  на мен    вече ми   бяха    поставили    епидуралната   с   малко   тест   вещество    вътре ... и   така  си  се  разкарвах  докато   ги чаках  да  свършат...около  3  часа...
Неслучайно,   майките    родили  в  частни   клиники   обясняват    колко   леко   е   минало   всичко, как  не  изпитват   болка и  т.н.
Всеки    сам   решава,   но са  много   тези,   които   втори   път  не    биха   повторили   без   упойка. Лично  за   мен   раждане   без    упойка   е глупост.... това   по   повод  на   спора   тук... И   освен    това   на   неинформираност,   която   не   спира   да ме    учудва...мисля че   не щата трябва    да  се  проверяват.  Ако   в   една   болница   ви   кажат,  че    епидурална   не   поставят,  защото   била  опасна,  това е   белег колко   са   назад  в  тази  болница. Изберете   друга.

# 79
  • Мнения: 71
" Е, това вече беше болка. Нямаше упойка, нямаше обезболяващи , въпреки ,че се молех затова.Тогава вече пищях.Направиха ми 12 шева и неможах да си седна на д-то 50 дни. Не мога да забравя това раждане вече 4 години"
Направо сърцето ме заболя от тези думи на авторката на предишния коментар:(((((((((((Ужас!Виждате ли момичета, че не винаги има избор!???И от болницата зависи, и от екипа, и от ситуацията в момента:(((((Ужас!Нека спрем с нападките коя майка е по-майка заради начина на раждане...болките...часовете раждане...упойките!!!
Няма ли някой да обобщи накрая???Не ми се иска да съм аз, нито да налагам мнението си.
Аз исках да родя нормално!Исках!Но се оказа, че главата на бебето стоеше мн високо...дърпаха го...кой ли не бъркаше:((((Жената, която ми направи клизмата, размаха пред мен ръката си и знаете ли какво ми заяви?"Виж моята ръка, а тази на доктора, знаеш ли колко по-голяма е от моята?"Е нямам думи!Нямам!После клатейки глава ме питаше с упрек"Защо бе дете бърза...искате да раждате...как ще разждаш с тоя таз???Колко е голям мъжа ти?"Е на това какво ще кажете? Аз бях на 24!!!Вярно, че съм дребничка и слаба-1.50см и 40кг по-принцип, а с раждането бях 58!!!И мъж ми си е най-нормален мъж, не е нито негър, нито як, нито стар...знам ли тя за какво точно питаше!Но аз от контракциите нямах сили да й отговоря...Става въпрос за 2-ра градска болница!Моля ви, не раждайте там!Моля ви!Ако някой е доволен от тази болница, браво на него!Аз бях с яка депресия и след раждането заради персонала.Психически бях рухнала!Седим тук и обсъждаме как ще се ражда!Зависи от таза, от това, дали плода е в правилната поза, от екипа, от наличието на анестезиолог и от него самия, и ако се плаща-от това, колко пари ще се изръсите!Съжалявам, ако съм ви стреснала или отегчила!Съжалявам , но няма смисъл да спорим по тази тема!Нека автора на темата и жена му си решат сами!Нека не налагаме мнение!От нашите желания и мнение зависи мн малко!Знаете ли колко потресаващи неща още мога да ви разкажа?Но не ми се иска!Живеем в БГ и ако не си платиш, няма гаранции за нищо!На късмет да разчитаме и за раждането си ли???

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 11:42 от Andriyana

# 80
  • Мнения: 453
Преди 3 месеца родих безболезнено втората си дъщеря (3920г/54см). Не съм използвала упойка, по принцип избягвам използването на медикаменти. Имах болезнено и продължително първо раждане, отново без упойка. Понеже бях сигурна, че част от проблемите на първото ми раждане дойдоха от външни фактори (персонал, отношение, моята настройка), реших да действам "алтернативно". Т.е. раждане във вана, присъствие на бащата, специално подбрана от мен музика, ароматни пръчици, пиене на чай от босилек за по-бързо разкритие и най-важното - положителна настройка. Бях се "автохипнотизирала"; LaughingДотолкова се бях "обезчувствила" във водата, че се налагаше акушерката да води раждането -т.е. да ми казва кога да напъвам, което отчитам като минус. Плодът беше едър + осукана пъпна връв, но родих нормално за 1 час, с 1 малък шев.
Т.е. помислете и за тези алтернативни методи за обезболяване. Не мисля,че те са за всеки обаче. Всичко зависи от индивидуалната настройка. В общия случай - ако вярваш, че много ще боли си те боли много.

# 81
  • Мнения: 2 960
 айде и тази тема се превърна "за" и "против " това или онова...един бил неинформиран защото мислил "така",друг бил най-правия защото мислил "онака".Айде да пожелаем на жената на pita4a лека раждане ...пък как ще си ражда тя си знае....даже няма защо мъжа и толкова да разпитва вместо нея. Тя сигурно сама може да се поинтересува  за нещата ,които я вълнуват . bowuu Нали така?!Всички сме раждали и ще раждаме ...всяка си носи историята ,а най хубавото е че независимо как най -хубавото е че децата ни са сред нас и ни радват  Grinning

# 82
  • София
  • Мнения: 5 079
Ами понякога няма време за упойки. В моя случай беше така. Не съм искала "натурално" раждане, просто така се получи- Трябваше да се действа бързо, за щастие получих разкритие доста бързо и не остана време. А за страничните ефекти, ами със сигурност има такива. Понякога усложненията за бебето са именно в следствие на анестезия - губи се моментът и усещането за напън...

# 83
  • Мнения: 85
айде и тази тема се превърна "за" и "против " това или онова...един бил неинформиран защото мислил "така",друг бил най-правия защото мислил "онака".Айде да пожелаем на жената на pita4a лека раждане ...пък как ще си ражда тя си знае....даже няма защо мъжа и толкова да разпитва вместо нея. Тя сигурно сама може да се поинтересува  за нещата ,които я вълнуват . bowuu Нали така?!Всички сме раждали и ще раждаме ...всяка си носи историята ,а най хубавото е че независимо как най -хубавото е че децата ни са сред нас и ни радват  Grinning
Както писах в друга тема, тя няма да пита нищо, извинявам се, че разпитвам аз , ама като съм мъж да не съм чумав, я ! Wink
Иначе много благодаря за инфото - наистина от 90 поста стана ясно каквото ме интересуваше  Blush

# 84
  • София
  • Мнения: 10 331
Кажи до какви изводи достигна, де.

# 85
  • Мнения: 463
Цитат
Ами понякога няма време за упойки. В моя случай беше така. Не съм искала "натурално" раждане, просто така се получи- Трябваше да се действа бързо, за щастие получих разкритие доста бързо и не остана време. А за страничните ефекти, ами със сигурност има такива. Понякога усложненията за бебето са именно в следствие на анестезия - губи се моментът и усещането за напън...

 
 Това е една от причините. Аз раждах с епидурална упойка и тъй като беше преценена доста добре като количество, не чувствах болка, но усещах раждането.
 Друг мотив на някои жени  / каза го една майка в моята стая след раждането/ е страх от евентуална грешка на анестезиологът. Биела се в гръбнака и можело да сгреши.

# 86
  • Мнения: 403
Защо не пробваш да питаш жена ти директно? Всеки си има свои мотиви.
Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт