Кърмене и фиброаденом на едната гърда.

  • 3 873
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 31
аз ходих на друг лекар защото първия ми каза 4е нама на4ин освен операция на кисти4ката полу4ена от кърменето.Д-р Димов от Ст. Загора ме видя и каза 4е е излишна операция за тази киста и веднага ми я изтегли с една спринцовка даже неболеше Laughingи ми го показа една те4ност и готово Hug
в никакъв случаи каза да не се облъчвам на мамограф нямало нужда сега след 6 месеца ми  препоръча пак да се прегледам на екограф.
Но все пак зависи от кистичката Thinking

# 16
  • София
  • Мнения: 276
Ходих преди 5 месеца на ехограф.Фиброаденома беше със същите размери,дори и по малък.От мамограф,нямало смисъл,излишно било за сега.Като приключа да кърмя,ми казаха да отида пак на ЕХО.Живот и здраве,аз имам намерение поне до април-май да кърмя(зависи и от бебка-тя ще си покаже до кога точно ще се кърмим).Пък,писна ми да ходя по доктори.Само ме шашкат.Гинеколожката ми, много ме притесни допълнително.Каза ми,че в повечето случаи фиброаденомите се преобразували в тумори и т.н.Но при всеки е различно,при някои и изчезвали и т.н.Ето за това избягвам да ходя по доктори,аман от техните диагнози.Имам познати,които са се оперирали и след 1-2 години,пак се появявя фиброаденома.
Здравей,
преди всичко искам да те успокоя, като ти кажа че при мен Фиброаденома изчезна по време на кърменето. Бях много изненадана, като отидох на профилактичен преглед след като спрях да кърмя- нямаше и следа от него, а беше доста голям- 2,5 см. Появи ми се по време на бремеността и бях изпаднала в ужас, че е тумор....мислех сценарии как ще живее бебчето ми без мен и подобни черни мисли. Но след направеният ехограф, мамологът ми обясни, че след като спра да кърмя ще го оперираме.  PraynigРадвам се че не се наложи. Затова:КУРАЖ и не си мисли лоши неща!!

# 17
  • Мнения: 274
И аз имам фиброаденом на дясната гърда от 3  1/2 г.Минах през 4-5 лекари-хирурзи и само единият каза, че е запушен млечен канал, понеже наистина с първото си дете имах страшно много кърма.Въпреки че беше около 1 см и не нарастваше почти всички бяха на мнение да се оперирам, та нали  работата им е да режат.Само Д-р Белинов /от Варна/ каза, че засега няма нищо притеснително и може да го наблюдаваме на 3 месеца.Но аз съм много против традиционната медицина и реших да опитам с други алтернативни методи.Известно време пих различни хранителни добавки-антиоксиданти.Сега от 4 месеца пия комбинация от елексирите на Хлебаров /от там ми казаха, че трябва да се пият м/у 4 м. и 1 год./.Междувременно продълължавам да кърмя второто си дете вече 1 г. и 9 м. и се надявам на благоприятен изход.

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
аз ходих на друг лекар защото първия ми каза 4е нама на4ин освен операция на кисти4ката полу4ена от кърменето.Д-р Димов от Ст. Загора ме видя и каза 4е е излишна операция за тази киста и веднага ми я изтегли с една спринцовка даже неболеше Laughingи ми го показа една те4ност и готово Hug
в никакъв случаи каза да не се облъчвам на мамограф нямало нужда сега след 6 месеца ми  препоръча пак да се прегледам на екограф.
Но все пак зависи от кистичката Thinking
Страхотно е, че си намерила лекар, който да разреши проблема с по-щадящия метод Hug

# 19
  • Мнения: 682
Ходих преди 5 месеца на ехограф.Фиброаденома беше със същите размери,дори и по малък.От мамограф,нямало смисъл,излишно било за сега.Като приключа да кърмя,ми казаха да отида пак на ЕХО.Живот и здраве,аз имам намерение поне до април-май да кърмя(зависи и от бебка-тя ще си покаже до кога точно ще се кърмим).Пък,писна ми да ходя по доктори.Само ме шашкат.Гинеколожката ми, много ме притесни допълнително.Каза ми,че в повечето случаи фиброаденомите се преобразували в тумори и т.н.Но при всеки е различно,при някои и изчезвали и т.н.Ето за това избягвам да ходя по доктори,аман от техните диагнози.Имам познати,които са се оперирали и след 1-2 години,пак се появявя фиброаденома.
Здравей,
преди всичко искам да те успокоя, като ти кажа че при мен Фиброаденома изчезна по време на кърменето. Бях много изненадана, като отидох на профилактичен преглед след като спрях да кърмя- нямаше и следа от него, а беше доста голям- 2,5 см. Появи ми се по време на бремеността и бях изпаднала в ужас, че е тумор....мислех сценарии как ще живее бебчето ми без мен и подобни черни мисли. Но след направеният ехограф, мамологът ми обясни, че след като спра да кърмя ще го оперираме.  PraynigРадвам се че не се наложи. Затова:КУРАЖ и не си мисли лоши неща!!
"Бръм",благодаря ти за хубавите думи.Дано и при мен фиброаденома изчезне по време на кърменето.Живот и здраве, дано да кърмя бебка колкото се може по дълго.Моят фиброаденом е с размери 7/4 mm.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 14
Здравейте.Аз също имам киста на лявата гърда- 11мм.Напипах я няколко дни преди да разбера че съм бременна с второ дете.Притеснена отидох в Майчин дом -Варна при Д-р Брюкнер и тя ме посъветва да я  оперирам до 3-ят месец на бременноста,като ме убеждаваше,че няма проблем за бебето и за мен.Причината ,която изтъкна е ,че съм бременна и можелоада нарасне много и че съм наследствено обременена от страна и на  родители ми./И двамата ми родители са починали от рак./От там започнаха и големите ми притеснения и много черни мисли от това какво може да ми се случи.Съгласих се на операция  и отидох в Онкодиспансера.Но там след консулт от 5-6 доктора/Д-р Белинов и Д-р Филев- само тях познавам,а  Д-р Брюкнер не беше там/,ми казаха че има голяма вероятност да пометна.Трябваше да реша за няколко минути и съответно аз избрах бебето.
Когато бях в третия месец отидох на видеозон за да се види дали кистата е пораснала.Беше станала 11.6 мм.И да си призная от тогава не съм ходила на лекар за тази киста.Вече съм в 7-ят месец.И се чудя дали ще мога да кърмя и дали има опасност за бебето,ако се пукне .Ще отида да се консултирам ,но не знам точно при кой Доктор.Мисля при Д-р Белинов.Или може и при някой друг.
Моля ви пишете ми имена на Доктори ,от които сте останали доволни./За град Варна/.
Благодаря предварително.

# 21
  • Мнения: 1 046
Белинов е номер едно естествено, шефа на гръдна хирургия в окръжна, мисля че се казваше Георгиев, той ми прави операцията, и сега малко ще ме затрудниш, в Майчин Дом има един мъж, който преглежда, работи заедно с жена си, той преглежда и разпитва, а тя гледа на ехографа, ако има нужда. Честно последните 2 години ходя при тях двамата и съм доволна

Общи условия

Активация на акаунт