Има ли смисъл от кърменето след годинка?

  • 4 594
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 652
ти поне знаеш какво ядеш... Joy
Абе не е съвсем така, ама карай  Joy

# 46
  • София
  • Мнения: 6 675
ти поне знаеш какво ядеш... Joy
Абе не е съвсем така, ама карай  Joy

е, добре де, евентуално знаеш, или поне гледаш какво купуваш... Wink

# 47
  • Мнения: 2 829
Ами кравите на които им дават фураж с антибиотици за да не боледуват? Изобщо храната на кравите в никакъв случай не е по-чиста от храната на хората, но не можем да контролираме какви медикаменти се дават на кравите, докато аз поне се старая да не пия лекарства и да ям по-чиста храна.
Млякото което се преработва в АМ се проверява само за бактериално замърсяване (доколкото изобщо се проверява), но не и за антибиотици, примеси (все пак доста често продавачите рзареждат млякото за да изкарат повече пари и не се знае каква вода слагат и дали няма да им хрумне да сипят нещо друго), нитрати и пестициди. Не знам откъде им хрумва на някои хора че АМ е по-чисто.

# 48
  • Мнения: 3 718
На хората им хрумва, че АМ е по чисто и лъчисто, щото сума ти списания, телевизии и доцент-рекламисти бълват и бълват реклами за този и онзи продукт. Пазара няма файда от дълго или въобще кърмещи майки. Пазара се нуждае от бебета зависими от "Продуктът". А като храниш детето с АМ, то си е директно абонирано и за мнооого други продукти, шишета, биберони, четки за шишета, стерилизатори, четки за стерилизатори... дълъг списък от продукция. Майката, която гледа бебето си по възможно най-естествения начин не е добър купувач.
Съжалявам за лиричното отклонение от темата, ама от вътре ми дойде  Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 97
...
По темата, аз усещам, че кърменето след годинка и постепенното, щадящо и съзнателно отбиване на детето в момента когато то и майката са готови е най-правилния вариант. За нас това е планът, но всеки избира сам. Тук вече не става въпрос за оцеляване, а за информирания и свободен избор на родителя как да отглежда детето си. Никой лекар не може да ме убеди в обратното.
Цитат на: Шаманката
На хората им хрумва, че АМ е по чисто и лъчисто, щото сума ти списания, телевизии и доцент-рекламисти бълват и бълват реклами за този и онзи продукт. Пазара няма файда от дълго или въобще кърмещи майки. Пазара се нуждае от бебета зависими от "Продуктът". А като храниш детето с АМ, то си е директно абонирано и за мнооого други продукти, шишета, биберони, четки за шишета, стерилизатори, четки за стерилизатори... дълъг списък от продукция. Майката, която гледа бебето си по възможно най-естествения начин не е добър купувач.
Едно към едно е с това, което и ние с таткото усещаме и мислим.  bouquet

# 50
  • Мнения: 2 614
Не е виновно кърменето за липсата или наличието на връзка бебе-тати. Връзката между Калина и Кирил е неразрушима - затова го казвам. Е, има моменти, в които само мама е допускана да гушка, да носи, да говори, облича и т.н., но не липсват и обратните, "тати, тати, тати..." и така до безкрай... Като се приберем от ясла, може да пита 1000 пъти:"де е моя тати?" и си отговаря: "дойде"  Mr. Green
Във връзка с казаното от Шаманката за естествено гледащите майки - мъжа ми е на мнение, че няма по-голямо удобство от кърменето. Каза,че това е единствената причина да се наспива, да няма стрес от топлене на вода до необходимата Т, с ревящо бебе в леглото и стерилизиране на шишета, биберони...

# 51
  • Мнения: 1 128
Ще видя и аз светлина в тунела някой ден значи Mr. Green

# 52
  • Мнения: 4 242
Дано не се повтарям, но нямам време да изчета цялата тема. Ще споделя моя опит и виждане. Кърмя дъщеря си все още, макар и само на заспиване от няколко месеца насам, но и това ще се промени, защото предполагам дойде ли новото бебе ще има и ново мляко, та Ива ще намазва повечко. До сега е боледувала сериозно веднъж, отдавам го на кърменето. На 2 годинки хвана някакъв вирус, който мина само с разстройство, което обаче се проточи 3 седмици, Ива 20 дни беше само на кърма, не пожела да хапне друго. Разминахме се без лекарства, без обезводняване и прочие екстри, пак благодарение на кърмата. Всичко минава в по лека форма при нас, и удряне, и неразположения, и зъбоникнене, и заспиване, всичко е по лесно с кърменето, това ми е достатъчен стимул да продължавам докато детето има нужда и иска.
Мисля също, че детето станало на 6 месеца, на годинка или две, с нищо не променя състава на кърмата и няма как да я "обезличи", Майчиното мляко си е точно толкова полезно и нужно както на месец, така и на 6 месеца, и на година и на две и на три. С времето, когато кърменията намаляват, намалява и млякото, но не става безполезно, напротив, връща се по състав към коластрата- златната мина, което го прави още по ценно и полезно. Така че не се тревожи излишно а следвай майчиния си инстинкт, той никога няма да те подведе!  bouquet

# 53
  • София
  • Мнения: 1 724
Някой моменти от статията за дългото кърмене просто ме разбиха . Ето:


Ползите от кърменето за имунната система при деца над 1 годинка

автор Катрин Орлински

Скептиците казват: „Да, кърмата е полезна за бебетата, но дали по-големите деца могат да продължат да получават имунна защита чрез кърменето?” Отговорът на този въпрос е гръмко „ДА”. Полезността за здравето на децата е докато продължават да сучат. Някои изследвания сравняват отбити деца с деца, които сучат, на 2,5 г. и 3г.  и са открили, че първите са по-болни. И в някои части на света децата над година, които са били отбити, имат три и половина пъти по-голяма смъртност от децата над годинка, които продължават да получават кърма. В някои региони храната, с която се захранват децата, както и водата са заразени с Е. коли, но дори и недохранените майки от тези региони произвеждат предостатъчно антитела в кърмата си.

-Кърмата, произведена от преждевременно родилите майки също е по-богата на имунни фактори от кърмата на нормално родилите, от тяхната коластра и от кърмата по-късно.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 056

Ако се притесняваш, че по-трудно ще отбиеш като е по-голямо детенце или че ще срещнеш неразбиране в очите на хората, то това ще е така само ако ти го позволиш!

Ето, в тази тема опита, мненията и частица от най-лошите и най-прекрасните моменти на майки, кърмили и кърмещи децата повече от годинка. Прочети и сама си реши!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=249506.0

Има ли смисъл от кърменето след годинка? - Тези, за които има смисъл, нищо не може да ги убеди, че няма! За тези, според които няма смисъл, нищо не може да ги убеди, че има!

Общи условия

Активация на акаунт