фана ме шубето....

  • 4 175
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 750
Честито!
Леко бременеене, безпроблемно раждане, здраво бебче, което да те радва много!
И без страхови неврози, няма нищо страшно... Родих и двете си деца нормално (вагинално), без упойки, без шевове (за моя голяма радост), издържах на болката, а по принцип не търпя, само да се порежа и квича като свиня Simple Smile

# 46
  • Мнения: 9 973
ще ти мине
радвай се докрай на бременноста си
в 9-я месец ще мислиш за раждането
то минава и заминава Wink

# 47
  • софия
  • Мнения: 25 479
Честито и от мен  Hug
Въобще не се шашкай. Щом си забременяла трябва нещо да го направиш това бебе - не може цял живот в корема ти да стои  Wink Всяко раждане си е само за себе си. Наистина най-доброто е естественото. А и сега има упойка - не усещаш болка. Трябва да се възползваме от новостите в медицината.
Леко бременеене и здраво бебче  Grinning  bouquet

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Първо да честитя и аз.А сега по същество.НЯМА НИЩО ПО-ХУБАВО ОТ СЕКЦИОТО!!!!Аз от първия ден в който разбрах че съм бременна реших да не се мъча и да родя секцио.Така и направих и.....няма такова раждане!Нищо не ме болеше,бях много доволна от този факт,защото аз на болка не издържам и също като теб свързвах раждането едва ли не с най-големия кошмар на живота ми.Е,вярно,неприятно е,но само толкова.Единствено боли като ставаш първите 2-3 пъти.Идотам!Пак си помисли как искаш да родиш,защото след като може да си спестиш болката,защо да не го направиш?Послушай ме и не се мъчи мила!И тези глупости за трудното сваляне на килограми и връщане във форма...Пълни глупости.Всичко зависи от това каква ти е структурата,а не от това как си родила!Аз бях качила 28кг,а за 3 месеца свалих 26.БЕЗ ДИЕТИ И БЕЗ СПОРТ!Ако щеш вярвай.Така че дерзай,искарай си една лека бременност и помисли сериозно-дали да си причиниш тази болка,или да си я спестиш.Зависи само от теб.Айде успех и да разкажеш дали съм била права!

# 49
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
Честито! Нормалното раждане е 1000 пъти по-добро от секциото - много по-бързо се възстановяваш и забравяш за самото раждане като акт. За да нямаш болки и да протече всичко приятно, избери епидурална упойка. Губиш всички болки по време на раждането, но запазваш усещанията и най-важното - участваш активно в процеса. И двете си деца така раждах и съм абсолютно ЗА такова раждане.

# 50
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Ей копче - знаеш ли със сигурност колко  е населението на земята?
Аз не знам - обаче със сигурност знам, че всеки един е роден от МАЙКА.... Crossing Arms
и няма жена, която да не се страхува от раждането... Peace

Спокойно , всичко ще мине както трябва  newsm10

# 51
  • София
  • Мнения: 1 603
Честито.
Сега точно му е времето да се кефиш - нали е чакана и желана бременност. Не си шубелисвай, просто се информирай за възможностите. Намери си лекар, на който да имаш доверие, пий фолиева киселина и попрочети малко за кърменето. Поглези се /после няма да имаш много време за себе си  Joy/.  Не се притеснявай за килограмите - свалят се. Като му дойде времето, ще ти е толкова писнало да си бременна и огромна, че няма да имаш търпение да се роди  Laughing.
Кураж, късмет и леко раждане.
 Hug

# 52
  • Мнения: 9 973
като говорите за това-нормално родих,второто-може би секцио,трябва всичко да се опита Laughing

# 53
  • Мнения: 12
desi_h_d  и аз като тебе след първото нормално си казах никакви нормални повече - ама второто излезе за 3 ч. (седалищно) и беше толкова готино раждане и лудо ... че третото ще е пак нормално - никакви секции Simple Smile)

Копче - те всички те успокоиха, аз няма какво да те успокоявам. Хрупкай сухарче, пий вода с лимонче, гледай какво става нататък и си трай докато ти дойде времето, мисля си, че ще имаш едно хубаво нормално раждане - хубавите хора лесно раждат Simple Smile) По-добре потърси хватки за лесно раждане - някъде някой беше писал за раждане във вана ... било адски кеф - не усещаш кога трябва да ходиш на магарето да напъваш ...

# 54
  • Мнения: 160
Az ot 12 godini n zhiveia v Bulgaria no samia fakt che tolkova zheni v tozi forum sa razhdali sas sektsio me uzhasiava... dami i dospoda, na nikoi nishtoi ne moga da kazha no t. nar. "uslozhnenia" sa pristo statisticheski po-malko... drug e vaprosa kakvi sa motivatsiite na lekarite da vi kazhat che "imate nuzhda" ot sektsio...

Parvo, t nar. "edar polod, tesen taz" se polichava vednazh ili dva pati na 2,500 sluchaia, iztochnik:
http://www.amazon.com/Natural-Childbirth-Bradley-Way-Revised/dp/ … 237610&sr=8-1
Za info, Dr. Bradley e edin ot poinerite na (otnovo) nalozhiloto se estestveno razhdane v USA i "gleavnata prichina" tatkovtsite da se dopuskat v rodilnata zala. Ta spored nego (i ne smao nego) doktora niama kak da znae dali vashia taz e tesen predi da ste "opitali"... po tazi prichina v azia (kadeto viarvaite mi se razhdat dosta golemi bebeta) zhenite vse sas opratisa shte razhdat...

I v taka nar. "zapad" edin ot kriteriite dali lekaria e kompetenten e protsenta na cesserians... az lichno ne bih otishla pri lekar s povece ot 10% (moiat lekar ima niamad eokolu 3% mai)...

Vazhnoto nie semeistvata da badem obrazovani za nashite sobstveni tela, a lekarite da ni pomognat da napravim dobar izbor... s udovolstvie bih predostavila i drugi iztochnitsi za informatsia...

# 55
Здравейте!И аз наскоро разбрах,че пак съм бременна.И сега обаче за разлика от първия път,ме е шубе.Не знам защо.Може би защото се оправяме с мъжа ми съвсем сами с отглеждането на малката си принцеса и досега всичко е вървяло нормално с едно дете,но с две дали ще е така? SickМного мисля по въпшроса дали да оставя това дете или да направя друг избор.Трудно е.Тъкмо ми потръгна и кариерата като насън и бях решила да ставам делова жена.Давам си ясната сметка,че родя ли,пак ще ръпна назад в работата със светлинни години.В днешно време конкурентноспособността е най-важна,а с майчинството няма как да се конкурирам с оправните и нахакани колежки.Направо ще откача бе момичета. newsm78

# 56
  • Мнения: 171
не се притеснявай мила!всяка жена се е страхувала отначало от всички тези неща! Аз забремебях на 24 и постоянно се чудих как да раждам.Много ме беше страх и от това как ще се промени тялото ми. питах се дали съм готова да гледам дете.... и т.н. Родих леко, а резултата е поввече от прекрасен. Успех и лека бременност!
 ще се увериш че това е уникално състояние! Peace

# 57
  • Мнения: 367
Споко! Наслади  се на бременността си, пък има време да помислиш и за раждането. Няма нищо страшно - очакват се само хубави и незабравими моменти Simple Smile!

# 58
  • Мнения: 1 335
Честито Simple Smile
Не се шашкай толкова от раждането, така или иначе бебето ще излезне. За секциото, при някои възстановяването е трудно и болките са доста силни след като те пусне упойката (поне така знам от лекари;) аз раждах нормално с епидурална... много ме боля въпреки упойката, но при всеки е различно. В стаята при мен имаше една мацка, която тъкмо я заболяло и решила да иска упойка и то бебето излязло Wink пожелавам ти и при теб да е така Simple Smile
А и да ти кажа като влезнеш в 9тия месец... така ще ти се иска вече да раждаш, че няма да мислиш най-вероятно за страха. Аз бях с предизвикано раждане, защото преносих и до последно си мислех, че на мен това няма да се случи Simple Smile

# 59
  • Мнения: 402
Честито! Желая ти здраво бебче!
За раждането ще се справиш, както всяка майка.

Общи условия

Активация на акаунт