Празниците чукат на вратата, а ЮЛСКИТЕ бебоци ще празнуват на мама във тумбака

  • 12 381
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Доколкото знам пола може да се види със сигурност чак в 14 седмица.Но това само съм го чела-нямам личен опит.За следващата бременност ще съм по-осведомена Flutter
............

Като стана дума за личен опит, и аз нямам такъв, но Емзи писа онзи ден, че са й видяли пола (12 г.с.) Peace Така, че всичко може Wink

# 16
  • Мнения: 1 427
С тези ранни прогнози само да не се наложи в последния момент да пребоядисваме детската от синьо в розово или обратно LaughingАз лично предпочитам да поизчакам малко,но да съм сигурна.А за избор на лекар не мисля че е рано,тъй като е най-добре този който следи бременноста да е и този който ще изражда.Затова искам да се ориентирам по-отрано.За Скочев и аз чух добри неща,но аз лично останах малко разочарована от единственото си посещение при него.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 337
ние сме вече в 13 седмица...това за пола за г.с седмици ли ства дума?

мале сега като отида могат ли да ми кажат пола...??  Thinking

дано всичко в наред....

някой знае ли хубава рецепта за постно сърми зелеви???? Praynig

# 18
  • Мнения: 925
Здравейте! Идвам от лекар и видяхме бебето - аз съм в 8ма седмица и 6ти ден, но параметрите на малкия човек отговаряли на 9та седмица и 3 дни, ми каза докторът  Shocked Растем, значи, и хич не чакаме!  hahaha
Иначе му видяхме краченца, ръчички и едната ръчичка така ми заприлича на пишле, още повече, че снощи една дама ми пророкува, че съм щяла да имам момченце Simple Smile Ама рано е още, аз си държа на своето, че ще е момиче Simple Smile Незнам, просто усещане Simple Smile
Хубав ден на всички!

# 19
  • Мнения: 925
дано всичко в наред....

някой знае ли хубава рецепта за постно сърми зелеви???? Praynig

Маймунка, всичко ще е наред. Относно зелевите сърми, сваряваш ориза, но не много, защото после като го вариш заедно с увитите вече сърми, ще се кашне. Можеш в ориза да добавиш стафиди или орехи, по желание, след което завиваш сърмичките, вариш ги още 30 мин максимум и си готова Simple Smile
Бързо, лесно, вкусно!   chef

# 20
  • Мнения: 13
здравейте момичета  Laughing
Ивонче мерси отново за темичката , а както разбирам и Дуци има принос  Laughing  bouquet
Дуци мерси и на теб и не се ядосвай , това че някой от форума е преценил погрешно какъв човек си не трябва да те разтройва и да си разваляш настроението . Мен като ме ядоса малко някой и веднага си представям бебо и ми минава  Laughing
Сега да ви разкажа за прегледа днес  Grinning То и вие сигутно сте били така , ама аз като излязох от кабинета и направо не стъпвах от радост . Видях си бебенцето в коремчето , то се мърдаше и движеше ръчички и краченца , видях му пъпната връв , как му тупка сърчицето и се смях със глас . Днес влязох в 12 г.с. и не очаквах да стане и въпрос за пола , но доки каза че засега вижда мома  Laughing , но още не може да каже със сигурност  Laughing аз за сега няма да се настройвам , защото не е сигурно , но все пак ми стана едно такова хубавоооооооо  Grinning Иначе бебо е 5,6 см . Доки гледа нухалната гънка и каза  че всичко е в рамките на нормалното и бебо за сега се развива добре . От все сърце пожелавам на мамите които още не са видяли бебчетата си да се движат да го видят най-скоро , защото май чак днес повярвах че наистина едно малко човече живее и  расте в мен и се почуствах много щастлива .
До варненските мами - аз мисля да раждам във Варна , защото за болницата в бургас да не ви говоря . За сега съм си запазила час за д-р Яков в Майчин дом . Вие какво ще ме посъветвате , до сега само хубави неща съм чувала за него , но все пак вие сте от Варна ,вие кажете .
Приятен ден на всички  Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 53
Здравейте момичета, днес сутринта ходих на преглед и съм много щастлива:) Не бях виждала бебка цели три седмици и нали съм все така без никакви симптоми, притеснявах се. Но всичко е наред, пораснала е много - вече е 3,8 см, мърдаше си ръчичките:)
Пулсът е 170 удара, което (ако е вярно това, което съм чела) значи че е момиченце. Качих снимките от днешния ултразвук в галерията.
Съжалявам, че пропуснах срещата в неделя:( За пръв път ми се случва подобно нещо - спах почти до 12:30!! Едва смогнах да отида да опаковам подаръка за рождения ден на който ходихме. Разбрах, че е била много интересна и се надявам да има скорошно повторение:)

# 22
  • Мнения: 36
Ивоче, Дуци мерси за темичката супер е newsm10
danibon много се радвам, че всичко с теб и бебо е наред.
Дуци не бива да се ядосваш Naughty мисли за бебо и му се радвай Grinning

# 23
  • Мнения: 13
днес май сме се наговорили да ходим на лекар  Grinning катче радвам се че всичко е наред и бебока ти расте с едни гърди напред !
россини забравих одеве да ти пиша че още нищо не сме се уговорили за среща , но мислим да е след нова година . Скайпа ми е drugiy - т.е. на мъжа ми , но ние ползваме един и същ и ако искаш ми пиши там за да разменим телефони и да имаме по-бърза връзка , защото ти май не влизаш много често в темичката . Това важи за всички бургаски мами , защото май има още една - две  Grinning

# 24
  • София
  • Мнения: 5 566
Здравейте и от мен  Simple Smile И моите хормони бушуват... Такъв скендъл дръпнах на една колежка, щото ми задаваше тъпи въпроси, че не можах да се позная... Мразя като ги мързи хората да мислят, ама до сега не ми е пукало чак толкова... Надявам се, че след 12та седмица се неутрализираме и в емоционално отношение??? Или пък не?

Много се радвам като чета за хубавите ви прегледи  Simple Smile Представям си колко е страхотно да си видиш порастналото бебче и как мърда!  Simple Smile Аз лично ще почакам до 27ми за този кеф  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 427
Данибон,да знаеш че за Майчин дом Варна съм чувала противоречиви неща.В общи линии-условията били лукс и ако имаш нормално раждане ще си като на почивка.Но подготовката им при усложнения е лоша и съм чувала ужасни неща за проблемни раждания.Аз никога не бих родила там.За Варна - най-добре се грижат за бебето в ОРКБ,а най-добре за родилките в АГ.Това разбира се  е информация от мои приятелки,тъй като това ми е първа бременност и не претендирам за достоверност.Така че този избор всяка ще го направи сама,но проучете добре условията навсякъде.Според мен най-важно е болницата да има добро оборудване за спасяване на бебето при усложнения.

# 26
  • София
  • Мнения: 53
danibon, сега се върнах да чета назад, като че ли сме се наговорили да ходим днес на лекар:) Наистина е много вълнуваше да се види бебо как мърда в нас! Моят следващ преглед ще бъде чак в края на месец януари, чак преди малко осъзнах, че това са си цели шест седмици! Тогава ще правим първата фетална морфология при доц. Томова, ще бъда в 16 седмица и много се надявам да се види пола. Аз си знам, че е мома, но да има потвърждение все пак Grinning

# 27
  • Мнения: 1 584
И аз да се отчета за лекаря Wink Бебо е цели 6см, много подскача, върти се и тн. С измерването всичко е наред - "най-лоша" стойност беше 1.3, а притеснения може да има чак над 3мм.

Полюбопитствах и аз за пола Blush Докторката се опита да види, ама каза, че не се вижда, и каквото и да каже, ще е спекулация Confused Ама както каза - вече нищо не може да се направи така или иначе и не може да се смени Laughing

Имам 2 снимки - ще ги кача след малко - едната в цял ръст Laughing и една мноо хубаво се виждат пръстчетата. 2-3 пъти застана с двете ръце до лицето - сякаш се взира в нещо - много сладко Heart Eyes

# 28
Привет мили юлски мамчета!

Аз съм съвсем новичка тук, но ето нека се разпиша ...
Вчера бяхме на преглед и доки каза, че всичко е нормално, освен че по размери сме за 11 г.с., а пък аз съм в края на 10 г.с. , ама то и как иначе цели 15 см. отгоре на милата ми талиййка Blush То като се тъпча като прасенце е така... Animal Pig Animal Pig Чухме сърчицето - 167 удара в мин и аз се смях с глас, та чак се и просълзих. Усещането е направо невероятно, а после като го видяхме и да подскача насам натам като акробат и съвсем се разтопихме с таткото smile3535 Иначе при нас камбанки ще бият някъде около 21 юли, така че за сега ставаме две мами за 21-ви

за отчета: на 26 годинки съм с първа бременност

Поздрави и по една целувка на всички пупи newsm51

# 29
  • Мнения: 1 427
Как мислите да изкарате Нова година?Ние със семейни приятели ще сме на заведение,но се притеснявам дали ще се отрази добре на бебчо-всичкия този цигарен дим,силна музика..Та все още се чудя дали няма да е по-разумно да си останем вкъщи newsm78

Общи условия

Активация на акаунт